Sari la conținut

accident mortal


jakk
 Share

Postări Recomandate

Vezi? N-ai invatat nimic.

Tre' sa fii prost rau ca sa ai nevoie de un "mortal" sa te invete asta.

 

Cata vreme nu e mortalul tau, mai ai o speranta. :D

 

Hmm. Cred ca mergea si fara poza. Serios, chiar nu era nevoie. Oricat ar zice unii pe aici ca "si-o merita", "era idiot"... pana la urma era om. Iti pare rau si de un animal cand il vezi pe strada starcosit de vreun TIR. Nu mai fiti asa hateri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, ce treabă ai tu cu ce se întâmplă în Republică Moldova?

Ești pe motociclism.md?

De ce nu pui link-uri și cu accidente din S.U.A. sau Vietnam dacă tot vrei să te remarci?

» Post actualizat in 26 Aug 2016 19:57

 

Prea mult Pro tv!

Asta e sigur!

Numai mizerii în loc de știri utile!

Nu te mai uita la știri, ajungi și mai rău de atât! N-o să mai mergi nici cu mașina, nici cu auto, poate nici nu mai ieși din casă.

Daca intro-o tara se vorbeste limba Romana consider ca sunt fratii nostri , si in plus am mai spus , este ceva de invatat pentru majoritatea care se cred prea viteji , credema ca nu sunt deloc putini , o sa apara in continuare si mai si de atat. Probabil vazand se mai astampara putin.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mergea si fara poza. Serios, chiar nu era nevoie. Oricat ar zice unii pe aici ca "si-o merita", "era idiot"... pana la urma era om. Iti pare rau si de un animal cand il vezi pe strada starcosit de vreun TIR. Nu mai fiti asa hateri.

te-as contrazice oleaca. in sensul ca genul asta de poze au un impact mai mare decat stirea singura sau poza cu mobra zob. poate il ajuta macar pe unul sa bage mana in gaz mai cu atentie si sa nu moara. oricum pt decedat nu mai e vreo diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vine greu a crede ca tu nu ai facut cu motorul vrodata depasirii riscante sau mers cu viteza , 90 % dintre motociclisti nu ca merg repede , ci foarte repede pentru drumurile noastre dar din pacate la cate unii li se cam infunda , in special cei cu vitezane , au rachete si ce crezi , merg frumos , gresit , zboaraaa . Este ceva de invatat .

Pai normal, ca d-aia ne luam mobre, ca sa nu stam dupa toti mahnitii pe sosele. Dar ideea e sa te duca capu' cat sa discerni cand e de dat si unde, cand e de lasat moale, unde e periculor rau si unde nu, care bou poate sa te surprinda cu vreo manevra si altele asemenea.

Cu alte cuvinte condusul mai sportiv (sau mai agresiv, cum ma acuza pe mine cunostintele mele) trebuie adaptat, ca si viteza, la situatia de pe drum. Daca nu reusesti sa faci asta ai foarte mari sanse sa crapi pe mana ta.

» Post actualizat in 27 Aug 2016 08:09

intrebarea, ca si a mea imediat inainte, se referea la lipsa detaliilor. cica rubrica asta ar fi facuta ca sa citeasca motociclistii si sa isi faca o idee cum pot muri ce pot pati in trafic... sa stie la ce sa caste ochii si sa se fereasca.

dar pentru asta trebuie date detalii. mai ales daca le ai. banuiesc ca pe protv unde ai vazut stirea erau si astea.

Da, ma, a inceput sa ma calce pe nervi postarea aiurea pe rubrica asta a unor accidente despre care, de fapt nu stim nimic si n-o sa aflam niciodata nimic. Deci din care nu putem invata nimic. Postam doar de dragu de a posta si noi un accident. Vorba cuiva de mai sus: hai sa postam accidente de prin Uganda si Singapore. Si la she ni-o folosat?!

» Post actualizat in 27 Aug 2016 08:09

Cata vreme nu e mortalul tau, mai ai o speranta. :D

Absolut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-as contrazice oleaca. in sensul ca genul asta de poze au un impact mai mare decat stirea singura sau poza cu mobra zob. poate il ajuta macar pe unul sa bage mana in gaz mai cu atentie si sa nu moara. oricum pt decedat nu mai e vreo diferenta

 

Impact pentru cine?

 

Pentru necunoscatorii carora nu le-a murit nimeni, nu stiu ce inseamna moartea si au nevoie de poze? Pentru ceilalti, "a murit" e suficient.

 

Pentru cercopitecii pe care ii distreaza pozele ogrish pe net? Crezi ca pe ei ii impresioneaza mai mult decat resturile de caine/pisica din urma unui camion? "Ia uite fratzik, moaaa cum arata asta frate!!! Belea, u ej neboon?"

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impact pentru cine?

 

Pentru necunoscatorii carora nu le-a murit nimeni, nu stiu ce inseamna moartea si au nevoie de poze? Pentru ceilalti, "a murit" e suficient.

 

Pentru cercopitecii pe care ii distreaza pozele ogrish pe net? Crezi ca pe ei ii impresioneaza mai mult decat resturile de caine/pisica din urma unui camion? "Ia uite fratzik, moaaa cum arata asta frate!!! Belea, u ej neboon?"

Pentru toti...caci pana la urma cam asta este si ideea pozelor de pe pachetele de tigari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti...caci pana la urma cam asta este si ideea pozelor de pe pachetele de tigari...

 

Din cate stiu, alea nu prea ii impresioneaza pe fumatori... decat daca sunt despre impotenta. :lol:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, alea nu prea ii impresioneaza pe fumatori... decat daca sunt despre impotenta. :lol:

Mai ales pe fumatoare...ceea ce-i pe undeva de inteles...s-a cam sucit lumea.../index.php?/topic/740821-curbe-duminica-21-august/?p=4227490 foto nr. 3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales pe fumatoare...ceea ce-i pe undeva de inteles...s-a cam sucit lumea.../index.php?/topic/740821-curbe-duminica-21-august/?p=4227490 foto nr. 3...

 

Ce-i cu poza nr. 3? Nu sunt eu. N-o stiu pe tipa. E o cunostinta de-a ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...