Sari la conținut

Accident Bd. Nicolae Grigorescu - Rotundă 24.10.2016


KingOBeer
 Share

Postări Recomandate

Neacordare de prioritate la iesit cu spatele din parcare, motorul a intrat cu roata fata in coltul dreapta spate al masinii, soferul "nu l-a vazut". Riderul parea ok, acuza niste dureri de spate si a urcat pe propriile picioare in ambulanta. Motorul... not so much.

 

PS: n-am apucat sa iau datele de contact, daca citesti pe aici dupa vizita la spital si ai nevoie de datele mele, ma poti contacta aici

post-11775-0-52005700-1477344949_thumb.jpg

post-11775-0-93789000-1477344962_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc lui dumnezeu sunt bine..am o durere de sold si una la mana..sper sa mi revin rpd ca sa merg la servici..

Las-o mai usor cu serviciul! Asa am facut si eu si acum ma doare piciorul de mor... Nici pe mine nu m-a vazut domnul sofer..

Sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia amintre la sfatul lui @piticot.

Mai intai investigatii complete la sold, mana si unde o mai spune un ortoped ca trebuie. Daca nu doare nu inseamna ca nu ai un traumatism.

O sa te pui acuma pe picioare si peste ani nu o sa stii de ce te doare una si alta.

S-a inventat concediul medical :)

 

Sanatate si recuperare rapida.

 

PS: bine ca ai nimerit cu roata si nu ai apucat sa treci cu ea de spatele masinii si sa iti prinda piciorul. Ai scapat rezonabil.

Cat despre moto direct la Yamaha si aia sa iti faca devizul de reparatie. Nu pe unde o spune asiguratorul care are el vreun service.

La urmatoarea moto sa montezi niste proiectoare suplimentare. Uneori ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc lui dumnezeu sunt bine..am o durere de sold si una la mana..sper sa mi revin rpd ca sa merg la servici..

 

Nu vreau sa fiu rautacios, dar sper sa-ti fi invatat lectia.

Eu nu folosesc prima banda libera decat atunci cand nu am pe unde altundeva sa merg. E prea periculos, soferii nu au vizibilitate cand vor sa iasa de unde au parcat si multi ies cu viteza sau fara sa se asigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios, dar sper sa-ti fi invatat lectia.

Eu nu folosesc prima banda libera decat atunci cand nu am pe unde altundeva sa merg. E prea periculos, soferii nu au vizibilitate cand vor sa iasa de unde au parcat si multi ies cu viteza sau fara sa se asigure.

Sfatul tau e bun, dar aici e o singura banda pe sens, din ce se vede in poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ar fi sa mergi cat mai aproape de axul drumului pentru a avea timp si spatiu sa eviti un obstacol din oricare parte ar aparea. Sa nu iti limitezi spatiile de manevra.

In plus in aceasta situatie daca circuli foarte in dreapta este clar ca vei aparea in campul vizual al soferului care iese din parcare destul de tarziu, adica cand te afli foarte aproape de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg aproape in fiecare zi pe strada aia si da, exista doar o singura banda pe sens - cand e si aia. Zona e foarte aproape de Ilioara si de multe ori in timpul zilei este fix locul preferat al instructorilor de facut parcari laterale pe acolo; parcarile de unde a iesit baiatul cu masina sunt perpendiculare pe strada si din cate am inteles eu a iesit cu spatele ca incepatorii - blana.

 

Street view: https://goo.gl/maps/Xqdo9GLCYjF2

 

Sfatul tau e bun, dar aici e o singura banda pe sens, din ce se vede in poze.

Editat de KingOBeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc lui dumnezeu sunt bine..am o durere de sold si una la mana..sper sa mi revin rpd ca sa merg la servici..

 

Ai idee, cat timp iti pierzi din viata "mergand la servici"??

Imi pare rau de ce ai patit, imi pare bine ca "ai scapat numai cu atat" dar in locul tau m-as asigura ca nu este nimic grav. Concediu medical, mers la doctori... Cum a mentionat si cineva mai sus, acum poate nu, dar mai tarziu este posibil sa ii simti efectele...

 

Serviciul? pana mea... trebuie, dar nu in exces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii muncesc de la reanimare, stiu cazuri concrete care dupa a doua zi de la operatia de "ocluzie intestinala" erau cu laptopul in brate si prestau pentru la munca.

in foamea asta serviciul conteaza suficient de mult incat te cauti in detaliu doar daca ai ceva grav iar dureri de spate avem si daca ne sucim brusc si nu avem spatele incalzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...