Sari la conținut

Iesire 06.11.2016


misionaru
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Vremea arata bine in weekendul viitor, cel putin deocamdata.

 

Se baga cineva la o iesire sambata sau duminica viitoare cu plecare din Bucuresti prin imprejurimi? Poate chiar ceva mai departe de Ploiesti, o Cheia sau orice alta sugestie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Unii mai merg si sub 20 de grade...

Sunt sigur....si eu merg dar cu combinezonu de ski :))).

No offence...nu e un drum de plimbare relaxanta si ar fi pacat de el....oricum ma baag =)))))))

Lepsa + Siriu = LOVE .

Schimba dreacuuuuu semnatura aia ca ai dat superhornetu ala de nu te tineai la el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur....si eu merg dar cu combinezonu de ski :))).

No offence...nu e un drum de plimbare relaxanta si ar fi pacat de el....oricum ma baag =)))))))

Schimba dreacuuuuu semnatura aia ca ai dat superhornetu ala de nu te tineai la el

Gata boss :( Poza pot sa o mai tin?

Editat de iaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as baga la asa ceva duminica: harta

Dar trebuie plecat ceva mai devreme. Eu am mai facut tura asta acum vreo 3 saptamani cred si e misto rau drumu'.

 

Mie personal mi se pare prea lung traseul. Si se trece pe la Intorsura Buzaului, unde e posibil sa fie mai frig...sau cel mai frig? :)

 

Poate gasim ceva mai scurt?

 

https://www.google.ro/maps/dir/Bucharest/Gura+Ocni%C8%9Bei/44.4822828,26.1257941/@44.6781845,25.9838736,9.5z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674!1m10!1m1!1s0x40b258782d2d0fa7:0xf1de58d26db0c9bf!2m2!1d25.5676193!2d44.941013!3m4!1m2!1d26.139657!2d44.5760339!3s0x40b21c49efae12ef:0xb1edfeeb8ce8e188!1m0!3e0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DN1 + Siriu + Lepsa la dus si Lepsa + DN1 + A3 la intors am facut noi in septembrie (Ribo, Iaco, Dan, eu, Goe), cand am si mers impreuna un pic si tu te-ai dus pe Cheia. Cu tot cu pauze am plecat la 9.30 si am revenit la 22.30. 600km, mers racing. chiar nu mai merge facut intr-o singura zi cu frigul de acum (ma refer mai mult la asfaltul rece si lipsa aderentei) si cu ziua scurta.

 

P.S. eu doar chibitez, ca sunt plecat cu masina tot week-end-ul. dar totusi nu as vrea sa va vad pe niciunul subiect de analize la "accidente" pentru ca ati fortat limitele meteo

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DN1 + Siriu + Lepsa la dus si Lepsa + DN1 + A3 la intors am facut noi in septembrie (Ribo, Iaco, Dan, eu, Goe), cand am si mers impreuna un pic si tu te-ai dus pe Cheia. Cu tot cu pauze am plecat la 9.30 si am revenit la 22.30. 600km, mers racing. chiar nu mai merge facut intr-o singura zi cu frigul de acum (ma refer mai mult la asfaltul rece si lipsa aderentei) si cu ziua scurta.

Atunci s-a facut intuneric la ~8 si ne-au inghetat mucii... acum la 6 e bezna :) eu ma gandeam sa incercam Siriu (Buc - Ploiesti - Valeni - Siriu) si in caz ca e frig, ne intoarcem.

Daca nu inghetam pana acolo, putem sa mergem sa mancam la Brasov si sa ne intoarcem tot pe Siriu (pe DN1 e mai frig deobicei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci s-a facut intuneric la ~8 si ne-au inghetat mucii... acum la 6 e bezna :) eu ma gandeam sa incercam Siriu (Buc - Ploiesti - Valeni - Siriu) si in caz ca e frig, ne intoarcem.

Daca nu inghetam pana acolo, putem sa mergem sa mancam la Brasov si sa ne intoarcem tot pe Siriu (pe DN1 e mai frig deobicei).

DN1 + Siriu + Lepsa la dus si Lepsa + DN1 + A3 la intors am facut noi in septembrie (Ribo, Iaco, Dan, eu, Goe), cand am si mers impreuna un pic si tu te-ai dus pe Cheia. Cu tot cu pauze am plecat la 9.30 si am revenit la 22.30. 600km, mers racing. chiar nu mai merge facut intr-o singura zi cu frigul de acum (ma refer mai mult la asfaltul rece si lipsa aderentei) si cu ziua scurta.

Noi am facut atat pentru ca n-am mers spre Lepsa pe drumul scurt ci am luat-o pe ocolite pana in Tg Secuiesc...si asa ne-am si intors.

Lasa conserva si hai la niste mancare buna Secuiesc

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact. Si nu as vrea sa gonesc prea rau, as prefera sa merg piano 😃

 

Merge si pana la Brasov...dar cu plecat la 9, nu la 10-11.

» Post actualizat in 02 Nov 2016 18:15

Sambata la 9:30 voi fi la benzinaria Petrom de la Miorita spre DN 1. Traseul il voi (vom) stabili in functie de cati vin(daca vin ). O sa stau pana la 10 fără ceva.

 

Moto aprilia pegaso strada galbena.

 

Bafta!

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 16 gade ?! Pai cum sa nu ne miscam un pic ? Fiecare dupa posibilitati, mai infofoliti, mai scurt, mai lung, doar sa ne mai miscam anu' asta.

Nu mai conteaza, asfalt uscat si... un pic mai cald... pentru ca... aderenta.

S'auzim numa' de bine si pozeeeeeeeeeee !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice...ramane sa iesim pe lepsa da?

Pai pe alta parte pe unde? Cheia nu ma atrage si sunt mega satula de ea, iar Siriu... Cam la fel, dar macar e in drum...

Am facut traseul asta cred ca acum 3 saptamani, sau 4 - plecat la 10.30 din Bucuresti si ajuns pe la 22. Asta dupa ce am frecat-o vreo 4 ore (total) prin cafenele si restaurant si benzinarii.

 

Da, e lung, dar pe traseul asta, decat sa faci frigu' sau sa risti ceva, mai bine stai acasa :D

E prea monoton, drept, fara nimic pe el, si circulat.

 

Mai scurt ar fi pe la Alunis - Brebu - Secaria, dar nu garantez ca e ca-n palma drumu'. Cel putin cum cobori pe la Secaria, se surpase drumu' acum vreo 3 ani si d-abia avea loc sa treaba o masina. :D

Si chiar si asa, ar fi cam vreo 350km... Daca vrei ceva mai ok, poti sa incerci "Cheia mica" pe la Snagov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...