Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la cum arata zici ca acum a fost dezgropata :eek:

21 de ani stat sub un sopron.omu facea naveta la combinat la galati cu ea.cam 70km zilnic.povestile si pataniile is la fel de interesante ca si motocicletele.prin anii 60-70,faceau transfagarasanul cu ij 56 sau mz 175.sau la mare cu mobra. acu', lumea are frica sa mearga si 50km cu o comunista.care 50km.numai asa prin cartier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand canistra tabla,1942,provenienta germana(scrie ceva in indescifrabila limba) ,ruginita,nu cred ca se pot pune fluide in ea,usor deformata(parca ar fi facut depresiune si s-a supt,(nu rau)) Cred ca are 20l.



Vand sau fac schimb! (nu cu orice bineinteles)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost la 900 de euro. Acum a ajuns la 600 de euro. In conditiile in care omul spune ca are piesele lipsa din fotografie si acte (talon vechi), un 400-500 de euro nu mi se mai pare asa mult, pentru cine e indragostit de modelul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Mai intai trebuie sa va felicit pentru comunitatea pe care o formati si pentru cat sunteti de uniti.

Doresc sa construiesc o motospa pentru parintii mei, i-ar ajuta mult in gospodarie.

Asadar apelez la voi, poate mai aveti printre vechituri un motor functional (indiferent de marca) la un pret acceptabil.

 

Sper sa nu fie cu suparare,

O zi frumoasa!

Ai nervoie de un motor bun cu racire ca lumea cu o vechitura mai mult repari si termini de sapat in postul craciunului. Era un motor de Mobra nou de vanzare la 300 ron am vazut facut un astfel de angrenaj si mergea super

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca e 100% mai are si de mt10 -mt16 sau ce o mai fii.... far ,alternator , becuri si bobina .. se vede (eu asa am luato )

asta e motoru se vede in poze, care e interesat sa sune ....

 



mam uitat azi in acte si e Mt10 nu cum mia zis propietaru mt9 , cer scuze pentru discutiile anterioare.

Editat de gadafim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau te-a gasit pe privat un vanzator. Nu e nici o problema, dar erai mai inspirat macar daca faceai o comparatie de preturi, atunci mergeai la doua oferte.

Daca mai cauti ceva incearca la /index.php?/topic/697434-de-vanzare-2-mobre/

respecte



Cereti oferte si fotografii!!!!!



Au mai plecat: 2 amortizoare, o furca , o toba cu tot cu cot. Dar mai sunt multe piese care isi asteapta cumparatorii! (zic si eu)



Inca de actualitate.....



Un rezervor a plecat la Buzau.



Au plecat spre Craiova: cauciucuri cu camere+stop+far fara kilometraj+rulmenti si simiringuri+segmenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La comenzile pentru schimbarea fazelor lipseste mecanismul din interior, iar robinetul benzina mai este.



Fotografii la cerere cu cauciucurile: http://www.99poze.ro/cauciucuri_mobra/ , zic eu nota 7 din 10. Camerele sunt bune.



Mai sunt piese, preturile le facem impreuna.



Nu se mai cauta piese de Mobra?

Editat de adria1977
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scot la licitatie urmatoarele piese de Minsk.

Licitatia incepe azi si se termina pe 08.09.2013 orele 23.59 urmand ca in saptamana 09-13 sept ac. sa fie expediate.

Cine doreste si alte poze/detalii/lamuriri fata de cele expuse sa ma contacteze.

Licitatia incepe de la 10ron/buc + transport.

Lista piese :

- rezervor cu robinet perfect functional.

- sa

- stop cu suport

- aripa fata sau spate

- capac motor stanga sau dreapta

- frana spate

- jug sup si inf

- portbagaj

- pinion spate

- lant

 

POZE REALE.

Editat de alex_tr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU INTELEG DE CE SAU UNIT TOPICURILE?

EU PROPUN SA LE UNITI PE TOATE.SA FIIE DOAR O SINGURA PAGINA.

AM IMPRESIA CA SUNTEM LUATI PESTE PICIOR DE UNI MODERATORI.

Prietene, SAU se scrie "s-au" unit, "SA FIIE" se scrie" sa fie", iar "UNI"moderatori se scrie "unii" moderatori.Asta ca sa nu se supere limba romana pe noi.Fara suparare. Toate bune !

 

Cumpar pompa MZ 125 rt. Relatii pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, SAU se scrie "s-au" unit, "SA FIIE" se scrie" sa fie", iar "UNI"moderatori se scrie "unii" moderatori.Asta ca sa nu se supere limba romana pe noi.Fara suparare.

Deoarece românii de pretutindeni (evident, cu excepția noastră) tocmai au sărbătorit pe 31 august, ziua limbii române.

Este vorba despre o lege votată în parlamentul României cu privire la cei ce vorbesc limba română. Legea respectivă face referiri doar la cei care vorbesc, nu și la cei care scriu așa că, lasă omul în pace.

 

Ziua Limbii Române, sărbătorită pentru prima dată
31 aug 2013, 17:12 | Iulian Tudor | RTV.net

iulian_tudor_20289400.jpg

Ziua Limbii Române este sărbătorită sâmbătă, 31 august, pentru prima dată după ce o lege ce prevede acest lucru a fost publicată în luna martie 2013 în Monitorul Oficial.

 

check-big.png8 check-big.png0

Comenteaza ico_comment.png

ziua_limbii_79400300.jpg

Ziua Limbii Române

Foto: timpul.md

Plenul Camerei Deputaţilor a adoptat la 19 februarie 2013 un proiect de lege prin care data de 31 august a fost instituită ca "Zi a Limbii Române". Legea a fost promulgată de preşedintele Traian Băsescu la 13 martie şi publicată în Monitorul Oficial la 19 martie.

Propunerea legislativă a fost iniţiată în 2011, când 166 de parlamentari din toate grupurile politice au depus la Senat un proiect de lege în care solicitau proclamarea Zilei Limbii Române la 31 august. Acesta a fost aprobat de Senat în şedinţa din 6 decembrie 2011, Camera Deputaţilor având rol decizional.

Ziua Limbii Române urmează să fie sărbătorită de autorităţile publice din România şi de reprezentanţele diplomatice din străinătate, inclusiv de Institutele Culturale ale României sau alte instituţii româneşti din străinătate, "prin organizarea unor programe şi manifestări cultural-educative şi artistice cu caracter evocator sau ştiinţific consacrate istoriei limbii române".

De asemenea, actul normativ stipulează ca în ziua de 31 august să fie arborat Drapelul României iar Societatea Română de Televiziune şi Societatea Română de Radiodifuziune să reflecte în programele lor manifestările dedicate acestei zile.

Preşedintele Traian Băsescu a transmis, sâmbătă, un mesaj cu ocazia sărbătoririi Zilei Limbii Române, menţionând că transmite susţinerea şi aprecierea sa românilor din străinătate pentru eforturile pe care le fac ca să păstreze vie în familiile şi în comunităţile lor limba română.

"În lume trăiesc, astăzi, în jur de 30 de milioane de vorbitori ai limbii române, iar, pentru aproape 25 de milioane dintre aceştia, româna este limba lor maternă. În această zi, gândurile mele se îndreaptă spre toţi românii, dar, mai ales, spre cei care trăiesc în comunităţile din afara graniţelor ţării pentru care limba română rămâne cel mai important şi cel mai valoros element al identităţii lor naţionale. De aceea, cu acest prilej, doresc să le transmit toată susţinerea şi aprecierea mea pentru eforturile pe care le fac ca să păstreze vie în familiile şi în comunităţile lor limba română chiar, uneori, cu preţul înfruntării multor greutăţi şi ostilităţi", afirmă Băsescu, potrivit Mediafax.

 

 

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.rtv.net/ziua-limbii-romane-sarbatorita-pentru-prima-data_95922.html#ixzz2dlFKacof

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva piese de simson de vanzare:

 

Prefer sa le dau la pachet iar pretul faceti voi.

 

 

Multumesc

Da-mi te rog un nr de tel sa povetim, ma intereseza setul si blocu motor. nr meu e 0744835877 Vad ca esti din Cj ,e si mai bine ca putem sta la o bere sa tratam pretul, Toate cele bune

Editat de sorinmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Jawa 350 638 an 1991 inmatriculata, itp expirat. Este pe numele meu. Cer 400 E , nu zic ca oi si lua atata. Daca sunt amatori ma gasesc la 0723186317. Locatie: Campulung Moldovenesc Jud. Suceava. Motocicleta functioneaza bine si arata cum se vede in fotografii. Rog cumparator de buna credinta sa o foloseasca macar cat am umblat eu cu ea.

post-18026-0-50127700-1378188957_thumb.jpg

post-18026-0-95554700-1378188965_thumb.jpg

post-18026-0-17076000-1378188973_thumb.jpg

post-18026-0-39046900-1378188988_thumb.jpg

post-18026-0-45367200-1378188997_thumb.jpg

post-18026-0-24384700-1378189008_thumb.jpg

post-18026-0-72900400-1378189017_thumb.jpg

Editat de dorucioby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa vand 2 motociclete,jawa 350 638 400e si ij planeta 5 300e,ambele arata si merg bine au aprinderi electronice.Ambele sunt cu acte ,le dau pentru ca nu mai am timp de ele ,lucrez in alta localitate.De asemenea mai am un motor complet de CZ 250 pe 6v complet il vand cu proba, 150e. Mai alte piese :cadru CZ din 1975,rezervor , 2 roti pe 18 toli tel 0744304211

Editat de nasu65
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...