Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Salut pe toti!

 

Raul, cum fac sa am si eu o bluza cu Yamaha?

 

Si inca o intrebare va rog, ati comandat prin kronauto pana acum? vreau sa mi cumpar : kit de lant, filtre, burdufuri, indicator temp ulei si sincer le as lua toate d e pe louis, voi ce parere aveti ?

 

apropo.... ce mi puteti spune despre lanturile x ring? am auzit ca sunt de ultima generatie si sunt bune,,, dar se preteaza si la enduro?

 

 

 

Numa' bine!

 

Salut pe toti!

 

Raul, cum fac sa am si eu o bluza cu Yamaha?

 

Si inca o intrebare va rog, ati comandat prin kronauto pana acum? vreau sa mi cumpar : kit de lant, filtre, burdufuri, indicator temp ulei si sincer le as lua toate d e pe louis, voi ce parere aveti ?

 

apropo.... ce mi puteti spune despre lanturile x ring? am auzit ca sunt de ultima generatie si sunt bune,,, dar se preteaza si la enduro?

 

 

 

Numa' bine!

 

 

"bluza yamaha" ma refer la bluzele care le am vazut pe site...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_
Raul, cum fac sa am si eu o bluza cu Yamaha?

 

Site-ul Tenereclub.ro este al lui Lebadake si al celor care activeaza acolo. El este cel care comercializeaza bluzele.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sarbatori Fericite tuturor "albastrilor" ,Mosul sa va aduca tot ce va doriti !!!!! :laugh: :D :(

 

 

Da... multumim la fel!... era si cazul sa "inviem" putin topicul...

 

Fie ca mosu sa va aduca motorete care nu se strica niciodata, drumuri fara cuie , benzina ieftina si fete frumoase :D (unde e cazul bineinteles)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SALUT.

LUNA ASTA VREAU SA MAI FAC O INVESTITIE LA "GRASU" MEU.O SA-I IAU PLACUTE DE FRANA FATA SPATE,BUJIE NOUA SI FILTRU DE AER.

TREABA E CA NU STIU UNDE SA CAUT[PT PLACUTE] SI NU STIU CARE SUNT MAI BUNE SI LA CE PRET MERG,SA NU IAU VREO TAPA :o .VAS RUGA CARE STITI CE MODELE SUNT,EVENTUAL CEVA PRETURI.

SALUT MARIUS B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ai de ales intre 2 tipuri de placute: organice (mai moi si mai blinde cu discurile, dar neagresive si cu putere de frinare mai mica) sau metalice (ma rog, cu insertie metalica - agresive si care maninca discurile mai repede). Indiferent ce marca iei, n-o sa ai probleme.

 

Personal imi fac singur placutele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT.

LUNA ASTA VREAU SA MAI FAC O INVESTITIE LA "GRASU" MEU.O SA-I IAU PLACUTE DE FRANA FATA SPATE,BUJIE NOUA SI FILTRU DE AER.

TREABA E CA NU STIU UNDE SA CAUT[PT PLACUTE] SI NU STIU CARE SUNT MAI BUNE SI LA CE PRET MERG,SA NU IAU VREO TAPA :D .VAS RUGA CARE STITI CE MODELE SUNT,EVENTUAL CEVA PRETURI.

SALUT MARIUS B.

http://83.211.94.164/catalogo/bk/catalogo/...=1&id_tip=1

pe fata 87 lei (737SM1), pe spate 83 lei(685SM1). Le-am luat de la un magazin din SB, erau pe stoc. Numai pe fata le-am montat, franeaza mult mai bine decat cele originale(probabil imbaxite), nu strica discul (1000-1200km deocamdata) insa scârțâie la solicitate scazuta, inainte de oprire. Se rodeaza repede. Se pare ca sunt peste medie. :)

Incearca la http://www.cibinium.com/ poate ti le trimite prin curier SB-CS

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ai de ales intre 2 tipuri de placute: organice (mai moi si mai blinde cu discurile, dar neagresive si cu putere de frinare mai mica) sau metalice (ma rog, cu insertie metalica - agresive si care maninca discurile mai repede). Indiferent ce marca iei, n-o sa ai probleme.

 

Personal imi fac singur placutele...

Salut.

Personal le-as face si eu dar nu am idee cum se face?Din cate stiu eu se nituiesc sau ceva de gen.

Salut si mersi de informati.

Marius B.

Editat de cs-marius-b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti careva melcu de la roata? pt kilometraj? sau cum ii zice. sau daca stiti de unde sa iau pentru un xt 600 din 92, kilometraju merge, cablu e bun. dar in mers nu arata viteza si nici nu inregistreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti careva melcu de la roata? pt kilometraj? sau cum ii zice. sau daca stiti de unde sa iau pentru un xt 600 din 92, kilometraju merge, cablu e bun. dar in mers nu arata viteza si nici nu inregistreaza.

pai daca iti merge kilometraju (iti inregistreaza kilometri rulati) in mod sigur ai stricat vitezometrul (ceasul) nu melcul. Daca era stricat melcul nu iti inregistra nimic, nici kilometri parcursi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT.

LUNA ASTA VREAU SA MAI FAC O INVESTITIE LA "GRASU" MEU.O SA-I IAU PLACUTE DE FRANA FATA SPATE,BUJIE NOUA SI FILTRU DE AER.

TREABA E CA NU STIU UNDE SA CAUT[PT PLACUTE] SI NU STIU CARE SUNT MAI BUNE SI LA CE PRET MERG,SA NU IAU VREO TAPA :) .VAS RUGA CARE STITI CE MODELE SUNT,EVENTUAL CEVA PRETURI.

SALUT MARIUS B.

 

Ferodo Platinium - Fata+Spate+Transport=180 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca iti merge kilometraju (iti inregistreaza kilometri rulati) in mod sigur ai stricat vitezometrul (ceasul) nu melcul. Daca era stricat melcul nu iti inregistra nimic, nici kilometri parcursi :)

vroiam sa spun ca el nu e stricat, dar in mers nu arata nici viteza si nici kilometri parcursi. l-am demontat si am invartit cu mana si se ridica acul.

Pana la urma l-am facut. am desfacut melcul de la roata, si acolo era problema, acum merge tot pe el.

Acum imi trebuie o cutie pentru kilometraj. pun poza sa vedeti despre ce e vorba.

post-15737-1231870417_thumb.jpgpost-15737-1231870445_thumb.jpg

 

Alta belea : aveti vreo idee pentru remediere?

post-15737-1231870459_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa spun ca el nu e stricat, dar in mers nu arata nici viteza si nici kilometri parcursi. l-am demontat si am invartit cu mana si se ridica acul.

Pana la urma l-am facut. am desfacut melcul de la roata, si acolo era problema, acum merge tot pe el.

Acum imi trebuie o cutie pentru kilometraj. pun poza sa vedeti despre ce e vorba.

post-15737-1231870417_thumb.jpgpost-15737-1231870445_thumb.jpg

 

Alta belea : aveti vreo idee pentru remediere?

post-15737-1231870459_thumb.jpg

DACA MAI AI BUCATA CE ITI LIPSESTE,IA UN LIPICI BUN[sUPER GULE SAU POXIPOL] SI TRAGEI O LIPITURA .AI GRIJA SA LIPESTI MIJLOCUL SI LOCURILE CARE NU SE VAD[sAR PUREA SA SE VADA UNDE AI LIPIT]

MARIUS B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa spun ca el nu e stricat, dar in mers nu arata nici viteza si nici kilometri parcursi. l-am demontat si am invartit cu mana si se ridica acul.

Pana la urma l-am facut. am desfacut melcul de la roata, si acolo era problema, acum merge tot pe el.

Acum imi trebuie o cutie pentru kilometraj. pun poza sa vedeti despre ce e vorba.

post-15737-1231870417_thumb.jpgpost-15737-1231870445_thumb.jpg

 

Alta belea : aveti vreo idee pentru remediere?

post-15737-1231870459_thumb.jpg

asta e problema, ca nu mai am nici o bucata, asa am luat-o. ma gandeam sa incerc cu fibra de sticla sau kit sa umplu golul, apoi sa il vopsesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e problema, ca nu mai am nici o bucata, asa am luat-o. ma gandeam sa incerc cu fibra de sticla sau kit sa umplu golul, apoi sa il vopsesc.

initial fibra de sticla pt. rigidizare, apoi chit de fibra pt. a nivela, iar la final cat mai putin chit normal pt finisare fina. (chitul obisnuit-de cutzit- crapa f. usor, deci trebuie in cantitate cat mai mica)

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e problema, ca nu mai am nici o bucata, asa am luat-o. ma gandeam sa incerc cu fibra de sticla sau kit sa umplu golul, apoi sa il vopsesc.

DECAT SA CUMPERI TU TOT CE ITI TREBUIE MAI BINE DUTE LA CINEVA SI TIL FACE,POATE IL SI VOPSESTI ....

NU MERITA SA IEI ATATEA PT BUCATA AIA MICA

MARIUS B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECAT SA CUMPERI TU TOT CE ITI TREBUIE MAI BINE DUTE LA CINEVA SI TIL FACE,POATE IL SI VOPSESTI ....

NU MERITA SA IEI ATATEA PT BUCATA AIA MICA

MARIUS B.

acum lucrez la o cutie din tabla pentru ea, cand o termin pun poze. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum lucrez la o cutie din tabla pentru ea, cand o termin pun poze. :lol:

cutia de tabla va vibra si va fi enervant

 

daca te uiti arent in spatele semnalizarii carena avea o spartura cat sa treaca sobolanul cu osu in gura. S-a revolvat cu glue, cateva bucati de plastic si colant. Nu era rentabila achizitionarea carenei avand in considerare pretul motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa o lipesc cat mai bine cu poxipol sa nu vibreze. pun niste poze cu ea, inca nu e finisata, mai trebuie vopsita. si aranjate colturile.

post-15737-1231965471_thumb.jpgpost-15737-1231965419_thumb.jpg

 

nu prea ma intereseaza cum arata pe laterale , ca nici nu se vede decat de sus cand e montat pe motocicleta, ca vine capacul ala albastru peste tot. daca ii dau un negru e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La xt din ce cauza, dupa ce se incalzeste motorul, adica vro jum de ora de mers pe deal, schimba foarte greu din 1-a >2-a sau din 1-a > neutru . trebuie sa trag tare de tot de levier ca sa pot sa o scot din viteza, si deabea gasesc neutrul. ce poate sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...