Sari la conținut

Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Daca zici ca ai copii, deja m-am mai linistit! Dimti nevoua sa evadezi fie in mediul online fie la salon.. sa stergi bine uleiul ca se imbiba peste tot in asternuturi! ;) nu ma uit la tv , nu de acolo imi iau informatiile , mai ales din reclame... ca altii. Avem preocupari existentiale similare si totusi diferite! Pupici cu sclipici-gasca zurli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Endurache bravo tie ca ai slabit,uleiul de cocos ajuta,dar si cel de argan si masajul. La mine asta a functionat dupa 62kg date jos in 7 luni. In fine, nu mai dau quote ca e plictisitor: dar hobo se scrie parca bulangiu, aia 500 de lei au fost castigati bineinteles la pacanele si barbut, si nevasta se bate doar cand fura ultima punga de tadim.Presupun ca te-ai prins ca te fac idiot si asta pentru ca te iei de oameni care nu fac parte din conversatie. Eu cred ca la evenimente de genu asistati pe la voi pe acasa de le aduceti in discutie,cu asta v-au obisnuit parintii. Cat despre crestere copil...hai sa nu deviem chiar atat de mult. Mai ca o dam in dezbateri despre vaccinare. Si credeam ca cizmele de rubber sunt un must, ca asa vazui fetele pe strada. Cat despre stinky feet-scuze dar nu toti stam la many/peddys la salon,unii mai si muncim cat e ziua de lunga. Cand nu o sa mai papati bani de la mami si tati si o sa realizati ceva pe carca voastra si nu pe covorul rosu intins de parinti mai stam de vorba,vedem daca mai aveti ca prioritate salonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am luat de tine (care ai participat la conversatie), nu de sotia sau de copilul tau. Reciteste si vei intelege (sper). Nu iti convine cand arunca lumea cu stereotipuri inspre tine si raspunzi aruncand cu stereotipuri. Vorbesti de parca ne cunoastem de o viata si stii in ce mediu am crescut. E o atitudine puerila pe care multi am lasat-o in copilarie (aia cu "ba tu esti...", "ba nu, tu esti..."). E la fel de puerila ca aia cu distrusul lucrurilor cand te certi cu cineva (farfurii, pereti, etc.).

 

Hobo nu inseamna bulangiu.

 

De la mami si tati nu am mai papat de mult. Eu oricum sunt unul din norocosii ce castiga binisor peste media din tara. Nu trebuie sa apelez la mami si la tati pentru bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu misogin: s-a bagat o femeie in topic si toata discutia a luat-o pe aratura :))) no offense @pasagera. @all tot vad remarca de familie traditionala = alcool + bataie nevestei etc...de unde e asta?

Din acelasi loc cu aia ca daca te frichizuiesti putin esti 3,14zda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Endurache, mulțumesc!

Alta treaba de când cu aplicatul seara.

 

SST:

M-ai făcut curios, la modul acumulat cunoștiințe generale, în legătură cu aparatele de ras clasice. Atunci cand ai scris despre unghiul de taiere. Știam (sau cel putin intuiam) ca lamele pot fi de calități și cu proprietăți diferite. În schimb, aparatele de ras credeam ca au un singur unghi, standard.

O sa ma uit pe net, sa citesc când am timp.

Sau, dacă ai timpul și cheful, poate postezi 2-3 rânduri.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Endurache, mulțumesc!

Alta treaba de când cu aplicatul seara.

SST:

M-ai făcut curios, asa, de genul cunoștințe generale, cu aparatele de ras clasice. Când ai zis de unghiul de taiere. Lamele este cumva evident ca pot fi de calități și cu proprietăți diferite, dar credeam ca aparatele de ras au un singur unghi, stas.

O sa ma uit pe net, sa citesc când am timp. Sau, dacă ai timpul și cheful, poate postezi 2-3 rânduri.

Explic diseara cand ajung acasa.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Endurache bravo tie ca ai slabit,uleiul de cocos ajuta,dar si cel de argan si masajul. La mine asta a functionat dupa 62kg date jos in 7 luni.

Cum ai facut, frate, asta? Eu nu tre' sa dau atata jos, dar un 15-20kg tot ar fi bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o greseala pe care am editat-o si pentru care imi cer scuze daca a jignit.

Sunt multe, dar nu nemernic sau grobian.

 

esti, esti, sa lasam modestia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit ca aseara i-ai dat inainte din inertie dar vad ca ai revenit cu forte proaspete. Eu inca nu mi-am dat seama daca esti om pe bune sau o clona care emana un miros de kerosen ieftin. Nu vrei tu sa ne lasi? Nu vezi cum degenereaza discutia din cauza ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) adica e vina mea ca scoateti rautatea din voi si o varsati printre creme si uleiuri p-aici, dupa care alunecati pe dansa si va pare rau.

uite, pentru ca ma tin de promisiuni Unfollow!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai facut, frate, asta? Eu nu tre' sa dau atata jos, dar un 15-20kg tot ar fi bine.

1500 calorii maxim in fiecare zi. Mancat strict pui fiert+ brocoli, jumatate de grefa, o conserva de ton in suc propriu. Fara papica dupa ora 18:00(la propriu...doar apa), cafea fara lapte fara zahar,fara paine sau alte alimente care contin amidon in exces...si acum partea cea mai grea-fara fructe,fara legume proaspete si fara lactate. Alergat zilnic(am ajuns de la 500m alergati si gafaind ca porcul la 5/6km fara oprire) si in fiecare dimineata la ora 5:30/6:00 exarcitii HIIT. In orice caz nu recomand ce am facut nimanui, nu este sanatos, nu ma simteam mereu bine si ma intreba lumea daca sufar de ceva grav. Una peste alta cel mai mult conteaza ce si cat mananci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unfollow!

Sa vedem cat tine minunea si daca reusesti sa iti bati recordul de ieri.

 

Omul a gresit o litera si s-a inteles altceva. Ca nu intelegi sau te faci ca nu intelegi pentru a avea niste munitie in plus la scandal, e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metale, vrei sa slabesti? :D facem un grup pe forum, separat? ca aici e pentru barbosi, ce pisici. Ia lasa offtopicul.

Eu iti pot povesti cum e sa slabesti de la 102 la 93, si apoi sa te ingrasi in 4 zile 3 kg :)))

aviz amatorilor, nu mergeti in Bucovina :))

Editat de mathe adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metale, vrei sa slabesti? facem un grup pe forum, separat? ca aici e pentru barbosi, ce pisici. Ia lasa offtopicul.

Eu iti pot povesti cum e sa slabesti de la 102 la 93, si apoi sa te ingrasi in 4 zile 3 kg

aviz amatorilor, nu mergeti in Bucovina

Cel mai probabil ai mancat sarat si e apa retinuta in corp. Ca sa te ingrasi 3 kg, trebuie sa mananci aproximativ 4,6 kg de slanina. Ceapa e optionala. Sau 136 de kg de salata verde. Depinde ce iti place.

 

Despre cocul la barbati nu vorbeste nimeni? E cam in aceeasi categorie cu barbile astea supraingrijite. Ah, si schimbarea de sex e tot pe aici...

Voi sunteti la cursa d-aia cu stafeta. Oboseste unul, continua altul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu as obosi niciodata sa rad de un d-asta:

Inseamna ca ai picat la tzanc! pasagera tocmai a dat unfollow d-ala pe bune, cu acatist si ti-a facut loc sa ii dai inainte luni de zile. Poate chiar ani (cum sunt cazurile alea cand reinvie cineva un topic mort de prin 2009).

 

Interesat e si ce imagine aveti voi in cap despre cei care posteaza despre ingrijirea barbii in topicul asta.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu. Nu am fost niciodata dar o sa merg. Va agitati de parca e timpul vostru in joc. Sa nu mai zic de bani. Parca va baga mana in buzunar.

 

V-am mai spus. Cand mai vedeti un d-asta ar trebui sa va salte inima in piept de bucurie. -1 la concurenta. Mai multa pasarica pentru voi, barbatii tru. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Endurache, sarat....iz mai midal naim, ca sa zic asa:)))

Asta arata cantarul la intoarcele. De acu, post , ca da cu virgula.

Gata, nu mai pun offtopic.

Legat de subiect, scria cineva mai sus de igiena. Topicul asta nu mai are legatura cu asta. Este cu totul altceva. Asa cum unii sunt pasionati de timbre, altii de trenulete, altii de fotografie, unii....sunt pasionati de propria imagine. Si implicit, cu ce vine asta. Nu e nimic gresit, in a iti dori sa fi ferchezuit. Daca banii, timpul, si dorinta exista, inainte, mars!

Pe mine ma intereseaza subiectul, dintr o perspectiva secundara. Barbieritul. Am o barba aspra, deasa, creste in toate partile, si este o aventura , sa ma barbieresc. Indemanatic, cat s iau in brici in mana nu sunt, ca dau in altele. Vorbiti de ustensile, in directia asta. Ceva sugestii? am avut un aparat acum ceva vreme, destul de scump la vremea lui, dar tot trebuia sa dau dupa el cu lama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nici incalzirea globala nu o sa ma afecteze in niciun fel, dar asta nu inseamna ca nu imi pasa de asta.

La fel si cu oamenii

Incalzirea globala este o aiureala. Este perfect normal sa avem 41 de grade zilnic in Romania. Hai sa nu o dam in tin foil on your head.

Si Endurache te rog nu te lua de Popohaci. Te rog alatura-te grupului de suport de pe facebook si hai sa ne rugam pentru libertatea lui si pentru cei 20 de baietei virgini care trebuie sa-i primeasca in dar pentru faptele lui vitejesti, vocea de inger si stamina pe care o are cu tineretul. Bineinteles Arsenie Boca(ala are barba asa ca nu sunt off topic). Oare de cati baietei avea nevoie Arsenie Loca pentru a mentine o barba atat de viguroasa si masculina

Never Forget

http://www.arsenieboca.ro/sites/default/files/parintele-arsenie-foto-articole/Parintele-Arsenie-Boca-03.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@mathe adrian:

Atât cât am intalnit/aflat pana acum legat de ustensile, am cam postat tot ce știu. Depinde. Despre ce scule este vorba? Așteptăm să împarte cu noi SST ce știe despre aparate de bărbierit...

 

L-am rugat aseară pe om sa îmi zică ce brici are (solid, full metal). Era un brici Parker. Dar cred ca aici contează f mult lamă și sa știi sa îl mânui. Probabil prețul reflecta și robustețea construcției, calitatea materialelor, ergonomia... Dunno, sunt încă la început și eu. Vorbesc de brici cu lama. Briciul clasic este deja domeniu de sine stătător, de poți sa ii faci topic separat.

» Post actualizat in 16 Aug 2017 10:50

Ca varianta mai ieftina omul mi-a mai arătat și briciul lui de rezerva - un Bluebeards Revenge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No way cu briciul! ma tai si crestez, ma fac tabla de sah:)))

As lua o unealta electrica, de barbierit, sa stie uscat/ud, ca ma irit. Si sa poata rade cum trebuie, par aspru si zburlit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nici incalzirea globala nu o sa ma afecteze in niciun fel, dar asta nu inseamna ca nu imi pasa de asta.

La fel si cu oamenii

Apreciez faptul ca iti pasa. Mai trebuie sa aduci sfaturi si sugestii pertinente topicului si e perfect.

 

Incalzirea globala este o aiureala. Este perfect normal sa avem 41 de grade zilnic in Romania. Hai sa nu o dam in tin foil on your head.

Si Endurache te rog nu te lua de Popohaci. Te rog alatura-te grupului de suport de pe facebook si hai sa ne rugam pentru libertatea lui si pentru cei 20 de baietei virgini care trebuie sa-i primeasca in dar pentru faptele lui vitejesti, vocea de inger si stamina pe care o are cu tineretul. Bineinteles Arsenie Boca(ala are barba asa ca nu sunt off topic). Oare de cati baietei avea nevoie Arsenie Loca pentru a mentine o barba atat de viguroasa si masculina

Never Forget

http://www.arsenieboca.ro/sites/default/files/parintele-arsenie-foto-articole/Parintele-Arsenie-Boca-03.jpg

 

Vezi ca te incurci in barbati. Eu nu am spus nimic de Popocraci. Reciteste sa te lamuresti.

No way cu briciul! ma tai si crestez, ma fac tabla de sah:)))

As lua o unealta electrica, de barbierit, sa stie uscat/ud, ca ma irit. Si sa poata rade cum trebuie, par aspru si zburlit :D

Nu stiu sa existe aparat electric care sa te barbiereasca asa cum trebuie. A venit SST cu ceva sugestii pentru lame si a spus ca revine cu alte detalii. A pus si un aparat de ras care cica e mai iertator cand vine vorba de utilizare. Daca iti permiti sa dai 900 de RON pe el, incearca-l.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...