Sari la conținut

Accident Popesti Leordeni - GSX-R cu Matiz


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 408
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1) Banii - doi de i

 

2) pisa - cu "sh" scriu doar pustanii de generala, dintr-un motiv sau altul li se pare "cool"

 

3) Nu-s "bazat" - din nou, din ciclul generala

 

4) Comparatia sau mai bine zis "concursul" pe care tu ti l-ai imaginat nu indeplineste cateva conditii, esentiale de altfel. Inteleg ca asta te baga in ceata, e ok, vorbim cand "cresti mare".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Banii - doi de i

 

2) pisa - cu "sh" scriu doar pustanii de generala, dintr-un motiv sau altul li se pare "cool"

 

3) Nu-s "bazat" - din nou, din ciclul generala

 

4) Comparatia sau mai bine zis "concursul" pe care tu ti l-ai imaginat nu indeplineste cateva conditii, esentiale de altfel. Inteleg ca asta te baga in ceata, e ok, vorbim cand "cresti mare".

1. Din neatentie...am corectat

2. Nu esti atat de special incat sa imi setez tastatura pe limba romana

3. Mi-am dar seama ca nu esti din posturile anterioare

4. Sincer mi-ar fi placut sa te vad cum iti mananci cuvintele...dar dupa cum ai spus si tu...nu esti "bazat"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ george05

 

Daca tot esti activ aici ,da-mi voie sa-ti pun doua intrebari:

 

1. In general ,cand un incepator se tot destainuie despre cat de precaut si cumpatat este ,nu iti lasa impresia ca a gasit singurul motiv de lauda in domeniu si il cam exploateaza in mod exagerat,si se simt amenintati daca le atragi atentia ca este mai mult decat orice un artificiu prin care se justifica ?

 

2. In experienta ta personala, cand ai inceput sa mergi mai bine nu ai avut un moment in care ... parca unii nu mai erau asa incontienti si periculosi cum pareau la inceput?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca goe are putza mai ingusta si mai lunga iar sonyc o are mai mica dar mai groasa. Volumul in schimb e acelasi la amandoi.

Nu inteleg de ce va tot certati, intr-un final fiecare mere cum se simte el mai bine, ca doar d-aia v-ati luat mobre. Auditoriu oricum intelege ce vrea din tot ce se scrie p'aici.

Mai bine aranjati o iesire impreuna (cu mobre sau fara) cred ca ar fi mai mult de castigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care precaut, ma, nu vedeti ca omu se duce incepator in varf de munte pe zapada ca sa-mi arate mie unde facel el km? Nu-l mai intaratati ca cine stie ce vitejie mai face si doamne fereste se lipeste de vreun pom si-l aveti pe constiinta. Lasati-l.

Iar tu, copile, nu stiu cati 18 ani ai, sper ca ai 18 ani, moment in care te inteleg. Daca ai mai mult... ti-am zis, mi-e rusine mie de rusinea ta.

N-am nicio obligatie morala fata de tine. Tu ai fost ala care s-a plans ca il doare mersul pe strada, si ti-am zis sa ne arati si noua ce-ti face tie strada, ca la cum o expui pare misiune imposibila. Atat. Restul supozitiilor le-ai facut tu. Eu unul nu m-am plans de nimic nicaieri.
Daca vrei un sfat, lasa bravurile cu mersul pe asfalt bocna, zapezi si alte alea pentru moment. Sa nu te lipesti de vreun parapet si dam cu doamne fere' pe la sectiunea de accidente. Stiu, detii controlul. Toata lumea il detine pana cand nu-l mai detine si face poc. Cei mai multi nu inteleg de ce au cazut.
Si baga o citire catre topicul asta daca tot te risti cu bravuri pe asfalt inghetat. Daca esti suficient de atent, gasesti acolo si niste info despre frig, despre gume (ca stiu ca cereai de curant) cat si pozele de care ai nevoie ;)
Bafta!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ ettore

 

Imi cer scuze colegu ,pentru volum si alte ofense aduse tie . Fac cinste cu un pachet de dopuri de urechi.

Daca nu ai observat ,te anunt ca i-am lasat pe maestrii sa-si faca numarul si nu le-am mai raspuns ,sunt niste eroi pentru mine.

Eram doar curios de o opinie din partea colegului george05 (in termeni generali) tocmai pentru ca am auvut diferente de opinie in trecut dar am apreciat tot timpul raspunsurile directe si la obiect din partea lui ,in contrast uluitor fata de raspunsurile maestrilor care sunt tot timpul pe langa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care precaut, ma, nu vedeti ca omu se duce incepator in varf de munte pe zapada ca sa-mi arate mie unde facel el km? Nu-l mai intaratati ca cine stie ce vitejie mai face si doamne fereste se lipeste de vreun pom si-l aveti pe constiinta. Lasati-l.

Am fost si eu la Balea duminica. asfaltul era uscat aproape tot, sus de tot un pic ud.

Era un pic racoare dar nu a fost groaznic, se putea merge cu motoru lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ george05

 

Daca tot esti activ aici ,da-mi voie sa-ti pun doua intrebari:

 

1. In general ,cand un incepator se tot destainuie despre cat de precaut si cumpatat este ,nu iti lasa impresia ca a gasit singurul motiv de lauda in domeniu si il cam exploateaza in mod exagerat,si se simt amenintati daca le atragi atentia ca este mai mult decat orice un artificiu prin care se justifica ?

 

2. In experienta ta personala, cand ai inceput sa mergi mai bine nu ai avut un moment in care ... parca unii nu mai erau asa incontienti si periculosi cum pareau la inceput?

1)corect! Dar as adauga un aspect foarte generalizat:majoritateat incepatorilor sunt din punctul lor de vedere niste precauti, niste atotstiutori, niste "gazul e la mine in mana, nu merg mai tare decat bla bla bla bla". Daca incerci sa le spui una si alta se oftica si te iau ca inganfat, cu impresii in cap, etc. De aceea de vreo 4-5 ani nu mai imi bat capul nici macar cu cei 2-3 prieteni motoristi începători. Macar ei recunosc cand ai daca-s prosti. Spre deosebire de marea gloata de moralisti/cunoscatori/zei in ale motocicletitului de pe-aci. Care au km cu motorul cati avem unii dintre noi cu el impins in si din garaj.

 

2)ba da. Dupa vreo 5 ani de motorit in care am batut toata tara fara exceptie, plus mai mult de o gramada de vizite la Amck si Hungaro am ajuns la concluzia ca unii doar pareau nebuni/inconstienti/la risc. De fapt era doar perceptia mea la momentul respectiv. Dar la fel am ajuns la alta concluzie, ca unii oricat se dau sau se vor da, tot niște bolovani vor ramane. Iar aia, cand ii vad si acum, am impresia in fiecare clipa ca urmeaza sa crape.

 

In general incepatorii de astazi au o impresie muuuuult prea buna despre ei si cred ca inteleg si fac mai multe decat "ai' batrani", care "e expirati".

» Post actualizat in 16 Oct 2017 12:00

 

Pune ma poza cu TransFagarasan iarna daca esti "bazat" si lasa glumele cu Gradinita :)))))

Atat sunt de bazat incat nu m-am dat in viata mea pe TF/TA niciodata in afara de luna iulie. Deh, mie-mi place caldurica.:) Incepatorii sau motoveteranii m-ar considera pussy. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat sunt de bazat incat nu m-am dat in viata mea pe TF/TA niciodata in afara de luna iulie. Deh, mie-mi place caldurica. :) Incepatorii sau motoveteranii m-ar considera pussy. :))

 

Te inteleg perfect....am 16.000 de km facuti doar sezonul asta...km pe care i-am facut doar pe caldura...frigul nu ma atrage asa tare....cu toate ca am ajuns pe la Sinaia in we...racorica dar nu extrem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ george05

 

Apreciez raspunsul .

 

 

@ ettore

 

Scuze inca odata , la prima lectura citeam in celasi timp ceva scris cu majuscule si volumul din comentariul tau s-a inregistrat pe linia respectiva ,si chiar daca nu imi aduceam aminte sa fii urlat pe aici cu majuscule ,am zis sa te pacific.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Asule", esti un caz pierdut daca ai ajuns la concluzia ca m-am dus pe TF ca sa iti demonstrez ceva. Hai ca asta e buna, coboara frate din nori, esti un nimeni pentru mine, pricepi?

 

Mai ai putin si o sa imi spui ca si ceilalti 7k facuti pana in prezent sunt realizati spre aprobarea ta.

 

Tot bati moneda pe "plans despre mersul pe strada", dar de unde si pana unde? Consideri ca "m-am plans" prin faptul ca am enumarat cateva "obstacole" de care voi astia de va jucati pe pista nu le intampinati? Exagerezi amice!

 

Iti repet, lasa textele, nu tin la mine "Asule". Nu o da acum pe invatatorul, iti lipseste o doaga daca crezi ca mi-as risca pielea mergand in conditii de iarna, aka gheata/polei/zapada pe carosabil. Drumul pe TF a fost excelent, inteleg ca iti vine manusa sa bati campii, dar n-ar fi rau sa te documentezi inainte de a scoate aberatii!

 

Mergand pe aceeasi idee, nici eu nu am absolut nicio obligatie morala fata de tine sa postez fotografia ceruta, cu toate astea, daca aveai coloana vertebrala si imi aratai cum se prezinta pneul unui "AS" in conditii de mers pe strada, puneam fara doar si poate la randul meu.

 

Este insa clar ca nu vei face acest lucru, n-ai vrea sa rada ceilalti "ASI" de tine, e ok, te inteleg, no worries "ma frend"!

 

"Mersi" pentru link, dar n-am timp de pierdut prin amintirile tale de la inceputurile motociclismului, continui sa eviti modalitatea cea mai usoara de a demonstra ceva, ori asta da de gandit. Nu-i bai, noi sa fim sanatosi "Asule".

 

Daca viata asta m-a invatat ceva in cele "18 primaveri" :)) este ca nu detinem controlul, nu asupra persoanelor, nu asupra lucrurilor bla bla bla. Nici nu m-am batut cu pumnul in piept ca ar fi altfel, iar o iei pe aratura, tipic. Esti liber insa sa ma contrazici printr-un print screen/copy-paste. Fapte boss, nu vorbe, ca de astea sunt satul.

 

Hai, succes la joaca pe pista si mare grija pe strada, n-as vrea sa patesti ceva din prea multa experienta!

 

Bafta!

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pricep...de ce fiecare ''tabara'' se considera punct de referinta..... :alcy:

Asa pare si poate ca e ai asa într-o oarecare măsură. Dar parca mie mi-ar fi greu sa iau ca etalon sau masura comparativa un "rookie". Parca mai "normal" e sa iei ca punct de referinta pe cineva cu ceva experienta acumulata la activ. Nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi place sa comentez pe forum, mai ales in sectiunea de accidente. Dar sunt foarte curios ce te face sa crezi ca "asii" despre care vorbesti nu merg (sau au mers) si pe strada?

Hai, succes la joaca pe pista si mare grija pe strada, n-as vrea sa patesti ceva din prea multa experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si baga o citire catre topicul asta daca tot te risti cu bravuri pe asfalt inghetat. Daca esti suficient de atent, gasesti acolo si niste info despre frig, despre gume (ca stiu ca cereai de curant) cat si pozele de care ai nevoie ;)

Bafta!

 

/index.php?/topic/747591-presiune-in-cauciuc/?p=4355581

mi se pare mie sau cauciucul ala de circuit nu e dus pana in capat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/747591-presiune-in-cauciuc/?p=4355581

mi se pare mie sau cauciucul ala de circuit nu e dus pana in capat?

l-ai nimerit.. mai are putin si da cu casca in vibrator dar nu inclina mobra pana la capat. :alcy:

l-ai gasit pe Spiderman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi place sa comentez pe forum, mai ales in sectiunea de accidente. Dar sunt foarte curios ce te face sa crezi ca "asii" despre care vorbesti nu merg (sau au mers) si pe strada?

 

 

Un procentaj foarte mare incepe pe strada...

Apoi cand isi dau seama ca stiu cam putine incep sa intre si pe circuit.....si acolo incep sa invete lucruri noi...cum ar fi sa ia curbe dupa o anumita trasa, pozitia pe motoreta, cat pot sa aplece motoreta, ce setari ale suspensiei sunt bune, presiune in gume, etc....

Dupa care se intorc pe strada si aplica ce au invatat (nu la aceleasi viteze ca pe circuit)

Unii descopera ca doar pe circuit le place, altii vor sa faca Europa in lung si-n lat si o vor face mai in siguranta dupa ce au iesit de pe circuit...

Dar unii au impresia ca pista este doar pentru "baietzashi" si "ashi" si "R4C3R1"....asta in timp ce rondul de la Charles du gaulle il fac precum tramvaiul pe sine si eu cu versysul il fac aproape cu genunchiul pe jos...

» Post actualizat in 16 Oct 2017 13:47

l-ai nimerit.. mai are putin si da cu casca in vibrator dar nu inclina mobra pana la capat. :alcy:

l-ai gasit pe Spiderman

 

O zicem si pe aia cu a pus cotul jos pe AmcKart? sau e prea sf?

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iaco

 

Unii baga si circuit si strada, altii doar circuit, perfect de acord. Am punctat insa diferentele, pentru ca sunt, si nu tocmai de neglijat. "Asul" de care vorbesc generalizeaza, lucru cu care nu am fost niciodata de acord. Am cumparat tipul asta de mobra pentru ca mi s-a pus pur si simplu pata pe ea. O utilizez 99% in afara orasului, la ture mai lungi, touring sa spunem. Am observat relativ repede ca nu imi este frica sa ma aplec, mai ales daca cunosc drumul si este curat.

 

Retinerile pe care le am in prezent tin de dot-ul pneurilor (2014) si de faptul ca nu simt inca unde sa opresc, daca imi permiti exprimarea, inclinarea. Mai am de mers, de invatat, fara doar si poate.

 

Sa vii insa si sa arunci cu mizerii in cei care merg pe strada, doar pentru ca tu rupi circuitul in doua in goana dupa pretioasele secunde, mi se pare intr-un mare fel. Aia de merg pe strada nu-s mai prejos, impart aceeasi pasiune, doar ca scopul lor este altul. Intr-un mare fel mi se pare si sa rezumi totul la: "ia sa vedem "agariciule" guma ta spate". Nu-i bai, fac si asta, dar nu inainte sa vad ce poate el, altfel sunt doar vorbe in vant. Si daca pneul meu spate nu arata asa rau cum crede el, ce se intampla atunci? Isi cere scuze? Imi face o coronita? Nu ma intereseaza lucrurile astea, ci doar sa ma intorc acasa intreg la familia mea, atat!

 

O sa incerc sa ajung pana vine frigul si la circuit, is curios cum o sa ma simt in conditii, sa nu zic ideale, dar oricum net superioare strazii.

 

Bafta!

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retinerile pe care le am in prezent tin de dot-ul pneurilor (2014) si de faptul ca nu simt inca unde sa opresc, daca imi permiti exprimarea, inclinarea. Mai am de mers, de invatat, fara doar si poate.

vino la amckart si cu 20 de lei afli.

si te si distrezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zimbruta

 

Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru acces? Spre exemplu, desi am costum complet, pantalonii sunt de la o firma iar geaca de la alta, prin urmare nu le pot conecta prin fermoar, conditie din cate stiu obligatorie pentru Adancata.

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offence, imi pare ca n-ai inteles ce inseamna expresia "a nu se confunda strada cu circuitul". Presupun ca ai inteles ca aia care merg pe circuit sunt "asi" si cei care merg pe strada sunt "agarici". Expresia se adreseaza celor care merg tare pe strada, confundand strada cu circuitul :) Diferenta e ca pe circuit nu te surprind carute, cai, vaci, oi, gropi. De-asta multi recomanda sa nu mergi tare pe strada aka "a nu se confunda strada cu circuitul".

 

 

"Se tot repeta pe forum faptul ca este bine a nu se confunda strada cu circuitul, foarte bine se face! Ma "tem" ca "asii" astia de pe circuit nu prea ar face fata strazii. Asfaltul nu e ca in palma, ba' din contra, unde mai pui ca intalnesti masini, carute, cai, vaci, oi, gropi si alti "ASI" de circuit."

 

@iaco

 

Aia de merg pe strada nu-s mai prejos, impart aceeasi pasiune, doar ca scopul lor este altul.

Ai zis ca nu ti-e frica sa te apleci, ceea ce e un lucru bun. O sa incepi sa te apleci si mai mult, o sa iei curbele cu viteza din ce in ce mai mare :) O sa fii din ce in ce mai increzator, o sa abordezi curbele cu mai multa incredere si o sa afli ce inseamna sa ratezi o curba. Sau nisip/ulei/antigel/etc pe carosabil. Sau vreun animal/caruta aparut "din senin" dupa o curba (sau din boscheti). Sau vreo masina care depaseste in curba. Sau vreo masina care intoarce dupa curba. Banuiesc ca ai prins ideea :P Eu sper sa nu ti se intample, dar trebuie sa fii realist si sa intelegi ca la un moment dat se va intampla. Iar atunci o sa intelegi mai bine expresia cu strada si circuitul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SONYC, Barosane, nu stiu daca realizezi dar ti-ai croit cumva filmul tau aici bazat pe asumptii.
Eu n-am generalizat nimic, ti-am cerut specific sa pui o poza cu guma ca sa ne miram si noi ce e asa de indurat, ca replica la fraza ta de genul "Nici nu stiti voi astia de pe circuit cu ce ne intalnim noi pe strada".
Tu ai venit cu ideea ca merg pe circuit - asumptia ta :D Io ti-am cerut doar poza. Pt ca daca ai impresia ca ai de indurat multe pe strada, la o viteza mare ai de indurat chestii rapide care pot sa para multe. Voiam sa-ti vad viteza. Ca daca esti fulger, cred si eu ca ai multe operatii de facut pe secunda si da, ai impresia ca sar lucrurile pe tine.
Apoi tot tu ai venit cu ideea ca merg doar pe circuit - iarasi asumptia ta :D

Am zis ceva de un KTM Adventure, dar n-ai fost atent. Restul, toate presupunerile au fost facute de catre tine. Ca le-ai facut la nervi, treaba ta, aia intra la anger management.

Apoi vii si zici ca dau cu mizerii in astia care merg pe strada. Unde e mizeria? Ca io ti-am cerut poza. Daca te-ai simtit jignit, treaba ta. N-am zis ca nimeni e mai prejos de nimeni. Din nou asumptia ta. Am zis ca mersul pe strada nu e motiv de lauda. E ca si cand te-ai lauda ca ai permis auto. Pe strada te transporti (unii mai alert altii mai incet). Cand nu te mai transporti si forjezi faci poc mai devreme sau mai tarziu si asta ti-o arata miile de accidente de aici sau in general. Faptul ca te transporti ca sa ajungi la locuri frumoase. Sau ca sa ajungi la familie. Absolut. Si te vei mai transporta ca sa ajungi si la alte locuri frumoase pt ca daca forjezi faci poc, vezi mai sus. Daca ai scapat cu o forja, nu iti garanteaza ca vei scapa teafar din toate forjele.

O alta perceptie gresita pe care o ai, e faza aia cu nu stii pragul unde sa opresti inclinarea. Asculta la baieti aicisha, nu cauta sa afli pragurile pe strada ca o sa faci poc. Mai mult decat atat, cu experienta vei vedea ca inclinarea vine ca o necesitate a vitezei. Nu te inclini ca vrei s-o inclini, ci ca viteza respectiva pentru curba respectiva cere sa o inclini. Daca te inclini mai mult decat ai viteza (spre exemplu ca sa gasesti praguri) o sa faci poc. Din nou, cu timpul si cu experienta o sa te uiti in urma si o sa vezi ce ai scris aici si o sa iti dai seama cat de in eroare erai cand iti dadeai cu presupusul despre cum ar trebui sa simti chestii pe care inca nu le-ai simtit, dar in mintea ta ai impresia ca se vor intampla in felul X.


L.E. ti-a explicat @iaco deja expresia. Expresie care nu isi propune sa defaimeze pe nimeni, ci sa previna forjatori stradali.

Iar la AMC n-ai nevoie costum legat neaparat. Poti sa intri si in geaca textil si blugi moto. Atat timp cat ai protectii coate-umeri-genunchi-spate si ghete-manusi-casca. Si nu-s conditii ideale, asfaltul rece te va tranti acolo la fel ca asfaltul rece pe strada. Totusi, nu tin sa ne zici neaparat, dar sa-ti aduci aminte de ce ti-am spus, in momentul in care o sa intri pe curbele alea si o sa iti dai seama "ba, am fost in eroare cu multe".

Sporuri!




Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zimbruta

 

Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru acces? Spre exemplu, desi am costum complet, pantalonii sunt de la o firma iar geaca de la alta, prin urmare nu le pot conecta prin fermoar, conditie din cate stiu obligatorie pentru Adancata.

 

Mersi.

conditii de acces: vii cu tot ce ai, cu presiune de circuit, cu benzina in rezervor, cu voie buna si cu chef de invatat/jucat cu mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iaco

 

no offence taken.

 

Am inteles foarte bine care e ideea, nu am zis ca cei care se dau pe circuit sunt "ASI" iar cei care aleg strada sunt "agarici". Altii sunt cei ce fac asta, vezi posturile lui Goe si LimpTa. Jignesc gratuit cei care pretuiesc mai mult siguranta decat secundele, sa imi fie cu iertare, nu pot sa fiu de acord cu asa ceva. Personal nu pot sa desconsider un coleg motociclist pentru simplul motiv ca are alte prioritati fata de mine, sau ca are o mobra mai ieftina decat a mea, sau ca merge cu 100 km/h si nu cu 200 km/h, sau ca n-are echipament de la X firma, sau ca nu se apleca la fel de tare in curbe ca si mine, sau ca nu parcurge 1000+ km/zi, sau ca nu iese la ture in afara tarii, sau ca are parul blond si nu brunet. Nu frate, impartim acelasi hobby, nu inteleg ura asta. La un moment il balacarea unul cu Bmw, esti cineva se pare daca ai asa ceva, pe unul ca se ducea cu scuterul pana in Ruse. De ce? Cu ce il deranja?

 

E ok, inteleg ca "unii e mai motociclisti" decat altii.

 

Am simtit ce inseamna sa ratezi o curba, am simtit ce inseamna si sa franezi de urgenta, fara insa a o bloca, in doua instante. Am tras invatamintele necesare. "Norocul" meu, daca ii pot spune asa, este faptul ca imi pastrez sangele rece in situatii limita, abia ulterior sare pulsul :) Faptul ca am permisul categoria B de 15 ani iar este un avantaj, ma ajuta foarte mult sa anticipez traficul.

 

Ma rog, nu o mai lungesc, ideea este ca nu suport oamenii cu figuri de "ASI" indiferent de cat de buni sunt. Oricat te-ai crede de "AS", intotdeauna o sa fie altul peste tine. Putina modestie nu strica nimanui, ba' chiar indraznesc sa cred ca mai exista oameni care impartasesc din experienta lor, lasa ceva in urma, nu stiu, probabil e o fantezie, deh, asa e la "18 primaveri", visezi cu ochii deschisi.

 

O sa il ignor de acum, nu merita deranjul!

 

 

Toate bune.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sonyc, sper sa nu te supere remarca mea, dar eu cand aveam 7000 de km vorbeam foarte putin si ascultam foarte mult. de la toata lumea, inclusiv de la “ASI”. intelegi ca toata lumea cu care te-ai certat pe aici, inclusiv “ASII”, te baga in buzunar la orice iesire stradala, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...