Sari la conținut

Aplicatie alerte Masina (si motociclete)


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Sper că s-a înțeles gluma.

O folosesc de când a apărut, am pus datele mașinii și a motocicletei, ține minte setările și dacă schimb telefonul, în baza contului google.

IMG_20201101_191640.jpg

*și ale motocicletei

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Râdem, glumim, purceaua e oricum moartă în coteț, de covid sau nu... 🤬

On: f mulțumit de aplicație, o folosesc, beneficiez de facilitatea de a avea mai mult de 2 vehicule înregistrate, am recomandat-o călduros și cunoscuților. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă credeți sau nu acum câțiva ani, înainte de a instala aplicația, am avut nevoie de cartificat pentru a cumpăra rovinieta (online, acasă). Întâmplarea a făcut să mă uit și la data expirării ITP. M-am scurs sub scaun, inspecția expirase cu două luni în urmă. Ghici unde eram a doua zi, imediat după program?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Au mai aparaut cateva actualizari ale aplicatiei. S-a modificat interfata intr-un stil mai aerisit (nu am gasit alta formulare), s-a adaugat si optiunea de tip "dark mod" si, din aceasta luna, la cele 2 gratuite s-a mai adaugat unul si sunt gratuite 3 vehicule. 

 

Detalii despre plicatia Alerte Masina se pot vedea la adresa www.alertemasina.ro si se poate descarca din:

 

cont_nou_V2.thumb.png.19c73c77f877483dd75ef7eb74aad212.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.11.2020 la 20:10, Lucian_M a spus:

Mă credeți sau nu acum câțiva ani, înainte de a instala aplicația, am avut nevoie de cartificat pentru a cumpăra rovinieta (online, acasă). Întâmplarea a făcut să mă uit și la data expirării ITP.

Eu am aplicatia de la inceput si este ca nevasta in alea 5 zile pana la expirare....repeta zilnic ca ....expira 😂

 

PS:Stiu pe unul care a mers 4 luni fara RCA cu camionul....😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Aici este un articol care a bucurat foarte mult echipa de dezvoltare si suport a aplicatiei Alerte Masina. 

Nu pot decat sa le multumesc in numele lor si sa impartasesc cu voai aceasta bucurie.

 

https://m.zf.ro/business-hi-tech/aplicatia-zilei-alerte-masina-20305336 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, felicitari! Am aplicatia si isi face treaba exemplar de cativa ani, am si uitat de grija actelor care expira, de tot ce-nseamna stres la roti!

La mai mare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as putea da o sugestie: cand exipra un act se poate pune un reminder customizat? de exemplu imi expira rovinieta in iulie, dar stiu ca pana in septembrie nu mai circul cu masina in afara orasului si as vrea sa fiu notificat la sfarsitul lui August despre acest lucru. exista sau se poate implementa asa ceva?

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi oprești alerta și pui altă dată dacă vrei să te anunțe! 

Eu la o conservă nu mai am vinietă din ianuarie pt că nu ies cu ea din oraș, are un semn de exclamare roșu acolo și gata, restul totul pe verde. 

E bună aplicația as it is! 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ioio_viola, da se poate. Nu exista dedicat fix pe acest criteriu dar ai posibilitate sa faci conform dorintei tale. Procedura este urmatoarea: alerta de expirare de rovigneta ce iti expira in iulie nu o stergi, o lasi asa. Dupa data de expirare nu vei mai primi notificari la ea. Dar, o lasi asa ca sa o vezi permanent cu rosu cand intri pe masina. Dar, poate ca nu mai intri pe masina pana in septembrie si sa nu uiti totusi de vigneta, intri si adaugi o alerta noua bazata de data, din toate cele disponibile, o selectezi, o adaugi, pui data de 31 august ca expirare, salvezi si in fereastra nou aparuta tii degetul pe aceasta alerta si iti apare meniul de redenumire a alerte. Aici pui ce nume vrei tu si o salvezi, urmand ca ea sa isi produca efectul cand se apropie data de 31 august. Faci vigneta, completezi noua data la alerta de vigneta si o stergi pe cea modificata de tine.

Am pus mai jos in imagini pasii necesari. Daca iti este mai usor, imi trimiti in PM numarul tau de telefon si te suna baietii si te indruma pas cu pas, fara nicio problema. Si eu iti pot raspunde si aici la intrebari, ca poate mai ajuta si pe alti colegi. :hug:

 

619374327_Screenshot_20211118-142934_AlerteMasina.thumb.jpg.17f62addeeceee63f224eb255fcabc43.jpg  1544074110_Screenshot_20211118-143053_AlerteMasina.thumb.jpg.deb25f83132a7baf6b6920495092913b.jpg  1805855825_Screenshot_20211118-143138_AlerteMasina.thumb.jpg.02ca02a39d581aff2df455ef39a38a82.jpg  1967188006_Screenshot_20211118-143215_AlerteMasina.thumb.jpg.00c8c82646a788c16d8bb2fa67b1e7f4.jpg  1886461195_Screenshot_20211118-143428_AlerteMasina.thumb.jpg.3134550e8b38b65bdbd451497cc0beca.jpg  642035204_Screenshot_20211118-143514_AlerteMasina.thumb.jpg.15710383959aeb0e18dcfa37a217c1d3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles, nu m-am gandit la asta, dar e o varianta buna. mersi

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Păi oprești alerta și pui altă dată dacă vrei să te anunțe! 

Eu la o conservă nu mai am vinietă din ianuarie pt că nu ies cu ea din oraș, are un semn de exclamare roșu acolo și gata, restul totul pe verde. 

E bună aplicația as it is! 👍

 

nu am zis ca nu e buna, am zis ce ar putea adauga. e foarte ok aplicatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...