Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

Stoner anyone?

 


» Post actualizat in 08 Mar 2018 11:28

Revenind la ale noastre. Arkona. Rusnaci. ceva folk metal, pagan...

 

Arkona sunt prea cunoscuti, imo, ca sa zicem "ceva trupa de folk pagan" :)

 

O trupa de fete mai putin cunoscuta:

 

 

Din pacate au ramas fara Tristessa (Maria Kolokouri) in 2014. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe vremuri isi facea veacul prin centru vechi nebunul ala de Hoisan cu muzica lui dubioasa :). Damblagiu mai era. Oare o mai trai? :)

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri isi facea veacul prin centru vechi nebunul ala de Hoisan cu muzica lui dubioasa :). Damblagiu mai era. Oare o mai trai? :)

 

This Hoisan?

 

» Post actualizat in 09 Mar 2018 10:54

L-am vazut live de mai multe ori pe la TopT pe vremuri..

Mi-a ramas in minte titlul unei piese: "grenadierul submersibil" :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap. Asta era nebunu'. Grenadierul submersibil? Dar de escadronul senila ce zici? :))).

Știu că pe vremea aia făceam mișto grav de el. Nu realiza asta. Zăceam pe terasa la Argentin și venea să ne anunțe că are cantare in Club A. :)

» Post actualizat in 09 Mar 2018 12:22

Dap. Asta era nebunu'. Grenadierul submersibil? Dar de escadronul senila ce zici? .

Știu că pe vremea aia făceam mișto grav de el. Nu realiza asta. Zăceam pe terasa la Argentin și venea să ne anunțe că are cantare in Club A.

Mi-am mai adus aminte de inca una. Avea el un cantec - canalul colector :crack: .

 

Sabaton?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zăceam pe terasa la Argentin și venea să ne anunțe că are cantare in Club A. :)

 

ioi.. uitasem de terasa aia.

 

Foarte atipica, in sensul ca pe langa toti distrusii ce frecventau zona, acolo am stat la bere inclusiv cu decanul Facultatii la care studiam la Universitate, plus tot felul de profesori, lectori, asistenti samd.

Mai exista Argentin?

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista inca. Dar nu mai are preturile mici:)

Si eu beam acolo cu profii mei din facultate. Veneau tot felul de mosuleti care vindeau tablouri si alte chestii vechi. Era fain. Acum n-as mai merge in Club A nici platit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum n-as mai merge in Club A nici platit.

Eu numai acolo merg. :)

E caterinca cand suntem gasca mare.

 

Pe Comandor l-am vazut live in Club A acum cativa ani. Vreo 4, daca nu ma insel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viking era fain. Sovata sau Lenoir (parca au coexistat) erau bombe cu hidrogen dar asta nu m-a impiedicat sa-mi cheltuiesc acolo alocatiie in adolescenta. :)) Ce vremuri...Mie mi-e dor de ala de la Victoriei spre Buzesti. Imi scapa numele.... Era undeva la etaj intr-o cladire veche, vizavi de Mc.

 

Quantic e mai mult restaurant. Mai e si plin de motoristi vestanti cu figuri de SOA.Doar la concerte calc acolo si o tai imediat.

 

In FIRE am vazut si eu o schimbare in bine. Am ascultat de la Tool la Primordial.

 

@Andei111 - Dap, fix acelasi playlist pe care il auzeam miercuri in Club A acum 10-15 ani.

» Post actualizat in 19 Feb 2018 10:49In Brasov am fost in Rockstadt(primul) si mi-a placut mult.Acum nu stiu ce mai e.

Hard&Heavy era cel de pe Buzesti. Sa nu uitam de The Jack, Underworld etc. E totusi greu de inteles cum puteam sa ne petrecem atatea zile si nopti in beciul ala inundat de veceul infect de langa, numit Sovata. Si ne mai si placea teribil. Viking era lux, imi amintesc mereu cu drag:)

Batrani obositi !:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu numai acolo merg. :)...

 

Ultima oara am fost acum vreo 2 ani, ma simteam cam la nelocul meu ca sa zic asa...

Bine, si ca pustan, in ClubA daca mergeam treaz nu era fun

Tin minte ca parca miercuri era seara metale mai grele sau usoare (prin 2005-2007)

in Club A am intalnit-o pe nevasta-mea acum aproape 12 ani deci na, locul ala are ceva special pentru noi, oricat de tare "se strica", la fel ca si vama :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e in playlist acum la mine

 

 

 

Merge facuta o iesire in gasca cand va da caldura, terase & shit.

 

Hard&Heavy era cel de pe Buzesti. Sa nu uitam de The Jack, Underworld etc. E totusi greu de inteles cum puteam sa ne petrecem atatea zile si nopti in beciul ala inundat de veceul infect de langa, numit Sovata. Si ne mai si placea teribil. Viking era lux, imi amintesc mereu cu drag:)
Batrani obositi ! :)

Tu nu ai de ce te plange ca esti tanara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dubioza Kolectiv, astia-s din Bosnia Hertegovina, cantau inainte niste hip-hop din ala nationalist si incet-incet au trecut pe metal. Nu se compara cu metalul nordic, clar, dar, dupa cum spuneam, cred ca asta alternativa la metalul greu, mai balcanic asa....

O trupa de vazut live oricand si dde ascultat la orice drum lung.

Am baut cu doi in TM acum vreo 3 ani, foartte ok de dubios colectivul :

 

Fatucile astea astea au inceput facand coveruri Pantera. Si-au castigat repede o mana de fani. Pentru ca tzatzeeeee!!!

Alaturi de Slipknot / Powerwolf / Slayer, those bitches au prioritate la concerte :D

 

L-am vazut live de mai multe ori pe la TopT pe vremuri..

Mi-a ramas in minte titlul unei piese: "grenadierul submersibil"

cel mai nebun om cu care am baut vreodata...

nu-l recomand!!!!

Hard&Heavy era cel de pe Buzesti. Sa nu uitam de The Jack, Underworld etc. E totusi greu de inteles cum puteam sa ne petrecem atatea zile si nopti in beciul ala inundat de veceul infect de langa, numit Sovata. Si ne mai si placea teribil. Viking era lux, imi amintesc mereu cu drag:)

Batrani obositi !

Si acum ce ne lipseste?!? Alta la fel de infecta care sa ne atraga? :D

 

Tu nu ai de ce te plange ca esti tanara

Tu vb ..batranete ..cuae cretze?? :))

ON TOPIC!!!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=U_KhcW_TyUw

 

 

 

people equal shit V.2

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...