Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

sa incerc sa usurez la unii si altii socotelilte cu ce aveti nevoie :

 

1.distanta ar fi urmatoare , eu caut cazare in Platamon , Leptokaria , Katerini sau in Halkidki in Casandra sau Vourvouru , deci din Oradea la Moravita ( 230 km ) Moravita--Grecia ( 600 km in care strabateti Serbia si Macedonia , va trebui pasaport ) si de la intrarea in Grecia pana in oriceare din statiunile mai sus amintite aveti maxim 180..200 km . In total 1000+ km dintre care 5-600 numai autostrada.

 

2.Taxele care trebueisc platite sunt urmatoarele : 10+3 euro in Iugoslavia ( asta insemanand 2 porti unde platiti autostrada ) iar Macedonia 1+1,5+1 euro ( adica 3 porti ) iar in Grecia 1,5+1,8 , astea reprezentatnd taxele de drum ...benzina in romania stiti , in Iugoslavia si Macedonia puteti plati in Euro , benzinarii pe autostrata gasiti din 70 in 70 de km si benzian in euro costa 1,5 per Litru asta in cazu in care nuai vreti sa va schimbati dinari sau ce dracu de bani au ei p`acolo...daca tineti la fiecare cent..luati dinari...daca nu mai vreti batai de cap...se poate si cu euro

SFAT: daca nu vreti sa fiti pacaliti sa vi se dea erst aiurea si mno...bagati de 5 euro....10...15...deci sume exacte.

 

3.Cazarea acuam caut , la hoteluri nu vreti sa jtiti ce gasim , partea nasoal e ca noi ne-am duce fix in mijlocu sezonului dar asta nu inseamna ca nu vom gasi liber sau pretz bun...am deschis un topic si sper ca baietii care au mai fost sa ma ajute cu telfoane..locatii...etc`...si deja m-i s-a raspuns din partea unui baiat care a fost in Iunie + ca mai caut si eu pe google si pe la prieteni ( eu catu cazare intre 15...30 euro pe noapte camera cu 2 paturi..deci intre 7 si 15 euro pe persoana de noapte...sper sa am noroc :box: )

 

4.Banii de cheltuiaa fiecare shtie ce isi paote permite si cat de cheltuitor este , mancarea pe zi fiind nu mai mult de 10 euro cu mic dejun...pranz si seara pe persoana dar asta numai la fatza locului deoarece preturiel variaza de la an la an

 

5.Durata sederii ...aci in functie de cum se simte fiecare....cum ne simtim impreuna...eu m-am gandit la 3..4 nopti dormite ( sau nu :P ) cei care vin cu sotii , prietene ,viitoare sotii..bla lba :kiss: ...mno..dar si cei care vin fara...se gasex p`acolo :cheers: "nopti nedormite"

 

6.Eu am venit dintr`o bucata si NU am avut probleme cu politia , sarbii find mult mai de treaba decat bulgarii , Drumul fiind urmatorul ca sa va putei uita pe harta : Oradea--Timisoara--Moravita--Vrsac--Pancevo--Kovin--Smederevo--Nis--Skopje--Gevgelija--Thesalonik si de aci vedem exact unde :lol: ( o ruta exacta cu indicatii voi face la cerere eventualilor participanti ) ; asa fiecare putei calcual cam cat puteti face de al Oradea la vama cu Grecia i nfunctie de cum veniti...cate opriri faceti si deh...sa nu va rataciti =))

 

7.Drum Bun ? :lol:

 

In Platamonas, se poate merge la Nikos Paradis, are hotel si apartamente, e curat si preturi foarte bune.

Intrebati de Nikos(patronul) sau Stelios(baiatul patronului) si va rezolva.

Plaja in Platamonas, spre deosebire de alte plaje din Grecia este cu nisip fin si alb, si este foarte misto.

Daca ziceti de mine, poate va da si ceva reducere Nikos... :D

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vlade bine ca ai zis :lol: ... daca cumva ai si un numar de telefon sa sun sa fac o rezervare ar SUPER ...chiar te org frumos daac poti face rost :P

 

L.E. : daca ai si poze ar fi super...sa sa ne spui cam cum e hotelu... daca aare ceva "optiuni extra" cum ar fi jacuzzai sau piscina :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlade bine ca ai zis :lol: ... daca cumva ai si un numar de telefon sa sun sa fac o rezervare ar SUPER ...chiar te org frumos daac poti face rost :P

 

L.E. : daca ai si poze ar fi super...sa sa ne spui cam cum e hotelu... daca aare ceva "optiuni extra" cum ar fi jacuzzai sau piscina :kiss:

 

 

 

mai incerca si aici...

http://www.hostelbookers.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlade bine ca ai zis :lol: ... daca cumva ai si un numar de telefon sa sun sa fac o rezervare ar SUPER ...chiar te org frumos daac poti face rost :P

 

L.E. : daca ai si poze ar fi super...sa sa ne spui cam cum e hotelu... daca aare ceva "optiuni extra" cum ar fi jacuzzai sau piscina :kiss:

hotelul e ok, e curat si preturi acceptabile

tel +306977579394

+302352041508

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN NUFARUL

STR PENES CURCANU , LANGA LICEUL ONISIFOR GHIBU

LA 15, DAR SA FITI PUNCTUALI CA DE NU SE SUPARA MIRELE! :lol:

 

:laugh: :laugh:

mirele aka GURU :lol:

nu`i musai la Costum pe motor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costumu fiind compus din : lantzuri , catuse , calus care sa permita sa spui doar "DA" , si ... Doamne ajuta Lajos =))

p.s.: daca aveti idei de luan de miere in Grecia ...shti tu , io oricum o sa mai am chef de plimbari si in septembrie =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe sambata am stabilit o intalnire cu doi prieteni din cluj, undeva la jumatea drumului, adica la Negreni. Cine se mai baga pe o Piatra sambata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem acolo. :D Te sun cand ajung. POATE VII FARA OLTEANCA!!! :D :D

 

da ce,crezi ca o culc cu mine man sau de unde s-o scot,are si fata vacanta nu? :D la mare la soare :) :-L :D :D :D :D :D :disappointed: :blbl:

 

daca nu ploua poate vin si eu miine la 3 sa asist la coloana oficiala :hug: ,daca nu, ne intilnim aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce,crezi ca o culc cu mine man sau de unde s-o scot,are si fata vacanta nu? :D la mare la soare :) :-L :D :D :D :D :D :disappointed: :blbl:

 

daca nu ploua poate vin si eu miine la 3 sa asist la coloana oficiala :D ,daca nu, ne intilnim aici

K. Incerc sa vin mai de dimineata, adica intre 11-12, maxim 14. :D Poate vine si Manu, si sa avem timp sa ajungem si la "coloana". Vedem, vorbim. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K. Incerc sa vin mai de dimineata, adica intre 11-12, maxim 14. :disappointed: Poate vine si Manu, si sa avem timp sa ajungem si la "coloana". Vedem, vorbim. :)

 

mai baieti, va rog eu faceti cumva sa veniti la "coloana" lui bmw sa nu lasam omu singur pe ultimul drum... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, va rog eu faceti cumva sa veniti la "coloana" lui bmw sa nu lasam omu singur pe ultimul drum... :disappointed:

"Ultimu' drum"... :blbl: :) :-L

 

P.S. Ne vedem mai incolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

 

in data de 1 - 4 August 2008 clubul de motociclism mz din Ungaria va veni intro mica plimbare in Romania.

MZ-CLUB HUNGARY va tranzita judetele ARAD, ALBA,CLUJ,BIHOR.Posesorii si fanii mz sant invitati la mica intrunire ce va avea loc in localitatea RIMETEA JUD .ALBA

DETALII GASITI AICI:

 

/index.php?...p;#entry1309320

 

ASFALT USCAT :ok:

 

 

din bihor vine cineva? :D

 

asfalt uscat ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oradenilor nu veniti la intrunirea moto de la Brasov? 1-3 august.

O sa fie foarte distractiv si vreme buna!

Deci?! :D

 

 

cine se mai inscrie?eu sunt pentru,o intalnire ca la Brasov e mai rar de intalnit

Asadar cine nu are nunti sau alte ,,obligatii'' e invitat sa vina la Brasov sfarsitul acesta de saptamana. Pana acum ne am anuntat 2 (Nicu si eu)....ALTCINEVA VINE ?? :moto: :D Am verificat buletinu meteo si vremea e fff buna !!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar cine nu are nunti sau alte ,,obligatii'' e invitat sa vina la Brasov sfarsitul acesta de saptamana. Pana acum ne am anuntat 2 (Nicu si eu)....ALTCINEVA VINE ?? :moto: :D Am verificat buletinu meteo si vremea e fff buna !!! :ok:

 

io ma duc la mare duminica,da cu masina.ar fii ceva sa vin de vineri sa ramin in brasov cu cortu sau... pina duminica seara si sa ma duc direct de acolo,ma m-ai sfatuiesc si cu prietena si mai vb. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar cine nu are nunti sau alte ,,obligatii'' e invitat sa vina la Brasov sfarsitul acesta de saptamana. Pana acum ne am anuntat 2 (Nicu si eu)....ALTCINEVA VINE ?? :moto: :D Am verificat buletinu meteo si vremea e fff buna !!! :ok:

pai daca veniti poate bem si o bere impreuna, daca aveti chef. Va pot da nr meu prin PM, numa sa imi ziceti!

sper sa veniti cati mai multi...daca nu pot ajunge eu la oradea asa cum imi doream (sorry aleck), macar sa ne intalnim pe front comun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

in acest week end avem 2 intalniri:

 

una este langa Carei in PETRESTI

am auzit ca marea majoritate a bikerilor din Oradea merg la Petresti

 

alta la Brasov in ceva locatie noua la PREJMER spre Sfantu Ghita (Gheorghe) :D

am observat ca Driver ar pleca si Stefan + inca vreo doi care nu sunt forumisti.

 

cam cati sunt pentru BV si cati pentru SM de pe forum?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...