Sari la conținut

Elevă silitoare, tânară speranță a motociclismului,caut prietenii pe distanțe medii


Flower-Power

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Adrian M. a spus:

Eu ti-am spus ca i terminat drumul ala :D

La Lacul Sf Ana e ok in timpul saptamanii. in we e haos, plin de gura casca, gratargii, manele, fum, etc.

Eu am prins o zi cu 35 de grade, cand am ajuns am sarit direct in lac:))

Asa este ca mi-ai spus, dar eu Batman, Batman !! 🙈

 

1 oră în urmă, john17 a spus:

Am batut Cheia dus - intors we trecut si intors ieri. N-am gasit nisip si balegi, nici bizoni in cantitati alarmante desi atat duminica trecuta cat si ieri era tot traficul deviat pe acolo. Ieri mai aglomerat, mult mai aglomerat. Intre Cheia si Valeni coloane, chiar stationate de la 5-800m inainte de trecerile cu calea ferata.

Prin Cotofenesti (Gageni, Paulesti etc.) sunt niste ace de par faine, asfalt bun. Ideal de luat pe acolo la dus ca sa le prinzi in urcare (acele). Drumul iese la ~1 km inaintea Rompetrolului de la intrarea in Valeni dinspre Ploiesti.

Beleaua aeste la trecerea la nivel cu calea ferata din Coada Malului. Acolo masinile trec cu 9,4 km/h si se face coada in spate spre Valeni pina pe la Iesirea din Gura Vitioarei. Cam 3 km. La o viteza de 9,4 km/h inseamna cam 20 de minute (cam atata am stat si eu in coada)

Nici eu nu stiu de ce trebuie cate unii sa prezinte atat de dramatic situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, john17 a spus:

Eu n-am stat, m-am băgat în față. 🙈

Sunt 2 bariere + o lucrare cu semafor (era cu override manual) unde erau cozi. 

Vai ce rusine!

Daca eram cu Transalp-ul sau singur poate ma bagam si eu, dar asa cu autobuzul si cu doamna in spate am stat cuminte 😇

In schimb au trecut pe langa coada niste copchii (localnici), unul si cu lamaia pe numar, exact cum zice la carte (daca vrei sa iti rupi gatul): tare si la o distanta de maxima o portiera 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silver Arrow , frumos traseul dar este neapărat să iei cazare că nu poți face dus-întors în aceeași zi. Merci pentru idee. 

 

La 02.08.2020 la 22:38, ALEX-CRUISER a spus:

Nu stiu cum bate vantul la SV-ul tau dar pe mine ma zapacit azi dimineta vantul pana la mare,pe drumul vechi.

Si am si ceva parbriz cu deflector suplimentar.

Dar mustele au ramas pe parbriz,nici una pe ochelari sau intre dinti(casca open face)😎

 

7A4C04E1-3121-4F1D-874D-44F62BAB4984.jpeg

Frumos motor! Enjoy the ride!

 

Oglinzile, rezistă..coafura rezistă!😁 merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ola! Se întrevede un weekend de motocicleală, există doritori pe aici? 😄 nu exclud nici doritoarele, dimpotrivă. 

Vă aștept cu idei de trasee și dorința arzătoare de a motocicli împreună.🙂

 

😋

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Nguyen a spus:

 

Asta e, daca la barbati nu ai avut succes poate reusesti la femei.

Cam slăbuț..nu sunt foarte multe pe forumul ăsta ,ce le-ați făcut?

Anyway...să revenim. Subiectul discuției este altul. Tură? Cred că aș putea și cu cazare peste noapte sâmbătă. Nu vă luați voi și pasagerele să nu fiu în minoritate?😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Flower-Power a spus:

 

Am vrut sâmbătă sa merg până la Krapet cu nevasta și înapoi duminică, dar intre timp și-a anunțat vizita nepoata-mea. Așa că renunț la plan. Dar parca as baga ceva lejer (2-300  km, mers bătrânește) sâmbătă la căscat ochii. Mă incadrez? Ai ceva in plan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

John, cred că ai băut destul în prima zi de concediu...

Am început de ieri, azi o fo' a 2-a!😋

Hmmm, mai e loc, abia m-am încălzit. 

Apropo, replica era pt prima mea postare de azi sau pt a 2-a? :huh: Întreb pt un prieten. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, chucki a spus:

Am vrut sâmbătă sa merg până la Krapet cu nevasta și înapoi duminică, dar intre timp și-a anunțat vizita nepoata-mea. Așa că renunț la plan. Dar parca as baga ceva lejer (2-300  km, mers bătrânește) sâmbătă la căscat ochii. Mă incadrez? Ai ceva in plan?

sigur! În ce direcție?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă bag și eu la o tură scurtă, de preferat la deal pentru a scăpa de căldură, am creionat un traseu plin de curbe, cu trafic redus, putem face și o scurtă pauză la Biserica din piatră de la Năeni să ne bucurăm de priveliște. Bineînțeles se poate alege și alt traseu sau modifica acesta, nu's pretențios, vin cu un Suzuki SV650 (prima generație).

 

https://www.dropbox.com/s/ryh2arr46h72758/tur.png?dl=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ar fi plecarea?

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

O plimbare pe Lepșa nu va intereseaza?
Plecare dimineata la 8 si sper sa ne întoarcem pana apune soarele.
Pe google ar fi 9 ore .60bc964cdd5f041e0408cbc4d3cc5414.jpg

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea aș zice un 8.30. Legat de traseele propuse toate sunt ok așa ca mi-e greu să zic pe care să mergem. Sper că sunteți flexibili cu toții și alegem unul de comun acord. Aș vrea să nu fie pe fugă și să ajungem pe lumină în București. Ce părere aveți? Lepșa am mai făcut-o,  aș merge pe unul pe care nu m-am dat și de preferat să nu fie foarte circulat ținând cont de faptul că îl facem în weekend. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea aș zice un 8.30. Legat de traseele propuse toate sunt ok așa ca mi-e greu să zic pe care să mergem. Sper că sunteți flexibili cu toții și alegem unul de comun acord. Aș vrea să nu fie pe fugă și să ajungem pe lumină în București. Ce părere aveți? Lepșa am mai făcut-o,  aș merge pe unul pe care nu m-am dat și de preferat să nu fie foarte circulat ținând cont de faptul că îl facem în weekend. 
 
8:30 unde?
Se ia in considerare masa de prânz undeva sau "din frigider"?

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8.30 benzinărie Petrom miorița. E bine pentru toată lumea? @chucki, @trilogy, @mrrlr.

 

legat de masă aș prefera să stăm o oră undeva la un restaurant să mâncăm ceva, să ne hidratăm și să schimbăm câteva vorbe. Nothing Fancy..

Aștept părerea voastră. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8.30 benzinărie Petrom miorița. E bine pentru toată lumea? [mention=72436]chucki[/mention], [mention=95441]trilogy[/mention], [mention=57557]mrrlr[/mention].
 
legat de masă aș prefera să stăm o oră undeva la un restaurant să mâncăm ceva, să ne hidratăm și să schimbăm câteva vorbe. Nothing Fancy..
Aștept părerea voastră. 
 
Pt mine este in regula.

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aș vrea să fac un traseu scurt, da mă pot lipi de voi până la un punct și după să mă intorc prin altă parte (dacă se alege un traseu lung).

 

Cred că era mai potrivit ca punct de plecare MOL-ul (Colentina cu Fundeni) ținând cont că traseele sunt spre N-E, se iese repede spre autostradă.

Editat de trilogy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...