Sari la conținut

TRANSFAGARASAN pe s1000rr


Postări Recomandate

Totul incepe din dorinta de a incerca cat mai multe in viata asta scurta. Desi nu mi place sa merg pe motociclete de test sau imprumutate, uneori planetele se aliniaza intr o anume directie fie ca vrei ....fie ca nu.

De cand motociclesc am zis ca trebuie sa fii nebun sa stai la 30 de grade pe tine cu un combinezon de piele pe drumurile patriei calarind o motocicleta de viteza. Dar iata ca unele lucruri ajungi sa le si testezi....

Asa ca vineri, imbracat prima data in 16 ani de motociclism, am aruncat’ pe mine inca o piele.....prima impresie ...mama ce cool arata....asta a tinut 3 minute caci dupa ......mi am blestemat zilele.....mai bine mergeam in bermude.

Am incalecat pe jucarie si dai distractie cateva sute de km.

Plecat de la 7 dimineata si intors in baza la 19 cu o experienta unica si de neegalat .....mai ales ca am fost la un mic pas sa mi cumpar acest model cand am luat k 1200 r ...si bine am facut ca am preferat pentru drumurile care mi plac k-ul.

Bucuresti ploiesti parul rece codlea fagaras cartisoara si urcat si coborat pana la capra de 2 ori cu retur  caci am preferat sa stau mai mult pe culmea muntelui decat pe asfaltul nenorocit de pe drumul de transfagarasan - curtea de arges

Plusuri .... super putere, lejeritate in trepte, protectie buna la vant cand stai cum trebuie pe ea, frane WOW, extrem de manevrabila in mers

Minusuri.... pentru  stradal si venind e pe moto normale’ .... schimbarea inversa a vitezelor ...cu care te obisnuiesti dupa un drum lung, pozitia genunchilor mai ales pentru mine care am prob cu menisc bulit, suspensie rigida..LOGIC pentru circuit sau drumuri cu asfat fara damburi 

daca iti doresti o moto de viteza e perfecta..... daca vrei confort la drum si mai esti si hodorog te va chinui

cat despre combinezon si casca integrala  dracu mai pune asa ceva pe el 😂😂

2027CDFD-D63E-4B38-A038-C9BE7AB8AF19.jpeg

0B27BC3B-9496-46AB-A70F-02885B2929EF.jpeg

A9A2A078-36E1-46C5-ADBE-5A4D93B36C15.jpeg

FE20BDE1-D2B1-45E3-A105-9977104A6445.jpeg

51F23CB2-B2F1-47E8-BAD8-F53E6C50F1B9.jpeg

3308F953-ED3A-4492-85BF-20A56DCC025D.jpeg

8FD88C27-0A4B-4841-82F0-FA4DA71B7787.jpeg

71AE0679-9A55-41A1-8C0A-1EE75B775380.jpeg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Tracer7 a spus:

La ce te referi când spui ... schimbarea inversa a vitezelor ... ? 

 

PS: văd că ai avut totuși o cameră pe rezervor. Dacă ai timp, pune și filmarea, eu abia aștept 😎

adica 1-a e un sus si restul in jos, "reising", sa poti schimba in sus mai usor cand esti inclinat cred.

 

vb aia, 1 dai numa cand pleci de pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de distrus drumul, in plus portiuni decopertate si cel mai important nu te duce sambata duminika;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Tracer7 a spus:

@frigider merci de lămurire. Habar n-aveam. 

np man, omu cat traieste-nvata.

@ianachim acuma cu riscu de a fi carcotas, cine te-a pus sa pui pielea pe tine? de ce nu ai mers cu ce mergi de obicei? sau poate ai zis deja - sa fii co.Ol. (ultima litera e L nu i )

 

mie unu imi placea pielea, nu ca arati ca un GIMP, poate imi dadea un fals sentiment de siguranta ca se simte mai stramta, cam cum te simti in pantec inainte sa te nasti, nu ca-mi aduc aminte f bine, doar presupun.

 

cat timp mergi cu peste 40 la ora te racesti cat de cat, sa spunem ca la viteza mica daca e neagra cum vad ca era si la tine o incalzeste soarele mai tare, vb aia, nu era sa lesin decat o data de la caldura :D (in traficul din comuna cu metrou, evident, la pranz etc. nu intrebati, veneam de departe.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

np man, omu cat traieste-nvata.

@ianachim acuma cu riscu de a fi carcotas, cine te-a pus sa pui pielea pe tine? de ce nu ai mers cu ce mergi de obicei? sau poate ai zis deja - sa fii co.Ol. (ultima litera e L nu i )

 

mie unu imi placea pielea, nu ca arati ca un GIMP, poate imi dadea un fals sentiment de siguranta ca se simte mai stramta, cam cum te simti in pantec inainte sa te nasti, nu ca-mi aduc aminte f bine, doar presupun.

 

cat timp mergi cu peste 40 la ora te racesti cat de cat, sa spunem ca la viteza mica daca e neagra cum vad ca era si la tine o incalzeste soarele mai tare, vb aia, nu era sa lesin decat o data de la caldura :D (in traficul din comuna cu metrou, evident, la pranz etc. nu intrebati, veneam de departe.)

 

Am pierdut un pariu si a trebuit sa echipez si sa pilotez mobra’ asta

daca ar fi fost asfaltul de pe GROSSGLOCKNER alta mancare de peste s ar fi petrecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu ca ai mers mai incet decat cu GS-ul tau! :D

Cum face suspensia S1000RR pe Trans? Eu de fiecare data cand am fost cu vitezane pe Trans am jurat ca nu ma mai duc, asa ca asteptam cativa ani sa uit si dupa aia mai dadeam o tura, iar injuram! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, the mentalist a spus:

Pun pariu ca ai mers mai incet decat cu GS-ul tau! :D

Cum face suspensia S1000RR pe Trans? Eu de fiecare data cand am fost cu vitezane pe Trans am jurat ca nu ma mai duc, asa ca asteptam cativa ani sa uit si dupa aia mai dadeam o tura, iar injuram! :))

 pe transfagarasan logic insa in zonele bune de asfalt e mare bruta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...