Sari la conținut

Curatare interior casca


redragonro31
 Share

Postări Recomandate

Intrebare, captuseala este detasabila ? Daca da, intr-un lighenus cu apa calduta, ceva detergent, lasata captuseala si ce se mai desprinde de casca pana a doua zi. Mostoflocita in zeama aia, clatita din abundenta si uscare cat cuprinde. Daca nu este detasabila, se cauta un recipient (galeata) sa incapa toata casca, acelasi tratament, timp de uscare suficient... pana vine primavara. Daca nu ai rabdare cu toate astea, pe PM iti dau o "directie" unde poti sa-ti cureti echipamentul "profi", inclusiv captuseala castii, manusi, echipament piele si ce iti mai este necesar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spălat asa cum zice PoliBuc, la spalatorie profi, mașină, dar și cu spumă gen Motul. 

După ceva timp am ajuns sa procedez așa: dacă am casca de ceva timp spălatul în lighean/cadă/chiuvetă funcționează foarte bine. Atâta timp o speli la timp este ok, adică când consideri tu ca trebuie. 

Anul trecut am luat alta și am început sa dau în interior doar cu spumă, Motorex. Spuma aia face o treaba excelentă! După un timp probabil o să și spăl cum trebuie interiorul. 

Ideea mea e ca dacă ai casca nouă dă-i cu spumă sa nu o lași sa se impută. Adică ai grija de ea. 

Editat de iulianserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, edward_zone said:

Spalat la masina, pus in saculet pentru delicate. Au iesit perfect.

+1

 

@redragonro31 de ce ai simtit nevoia sa scrii de 2 ori postul, de pe 2 conturi diferite?

Editat de iaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...