Sari la conținut

Omul potrivit la reprezentanta Honda


cascohuni
 Share

Postări Recomandate

Buna colegi !

Oare avem aici vreun coleg care lucrează la reprezenta sau service autorizat Honda și are acces la baza de date de marca international Honda. Lucrez in domeniul auto și știu ca aici  exista asa ceva, care poate sa fie foarte folositor la un moment dat. Eventual cineva cunoaște pe cineva 😅😅. Si daca am găsit omul potrivit, eventual, după numărul de identificare a motorului (pe care vreau sa o cumpăr, VFR1200), contra cost bine inteles, pote sa facă o investigatie in istoricul motociciletei. 😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, l.u.v a spus:

Ai incercat sa discuti direct cu vreun dealer?

+1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gandit si la asta, dar prin telefon nu-o sa mearga (banuiesc), si toate sunt departe ca sa discut personal. Nu cred ca da detalii unui strain asa pur si simplu, dar daca o sa am un moto anume, poate incerc. Sa vedem ce gasim, poate gasesc ceva cu istoric clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am discutat cu un dealer din Viena acuma vreo 2 ani cand mi-am luat Goldwing-ul..

Omul mi-a confirmat ca la mobre NU EXISTA o baza de date precum este la auto. Mai precis daca cunosti la ce service a mers,  poti gasi un istoric, altfel nu.

Singurul lucru pe care l-am gasit in baza de date a Honda Moto a fost data si km pe care ii avea cand a fost la o rechemare.

Asa ca din ceea ce stiu eu, investigatie despre istoric nu ai cum face la reprezentanta/dealer.

De aceea cand cumperi o mobra nu este rau sa aiba  istoricul de service trecut in carnet. Acolo gasesti numele service-ului si poti sapa mai adanc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, cascohuni a spus:

Credeam ca este ca la masini, la Toyota de exemplu. Mersi pentru sfat oricum.

Da, la toate masinile este altfel. Nu am inteles nici eu de ce. Nu stiu daca la moto BMW tot asa sta treaba.

De curiozitate de unde doresti sa iei VFR-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tara am vazut doua, foarte uzate, km putini bine inteles 🤪🤪🤪🤪(la unu reiese chiar si din istoric rar ca a fost dat inapoi cu 60000), asa ca ramane germania, probabil cu Marcel de pe forum, am citit numai bine despre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Silver Arrow a spus:

Nu stiu daca la moto BMW tot asa sta treaba.

 

La BMW se cunoaste tot istoricul (exact cum e la masini) daca revizii/interventii au fost facute in service-uri autorizate (adica pt Ro: bavaria, moto-hub, mototehnica).

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Există BMW si exista restul motocicletelor 😋

Dar asa este, am primit de la Bavaria istoricul de service pentru un GS adus din Germania. 

Am fost chiar surprins ca dupa 10 ani si 135k km a mai primit un recall la ceva simering parcă. 

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sens are sa cauti istoricu vietii? 

oricum iti iei teapa cu modelu ,putea sa aiba 0 km 

alba iar iti iei teapa , probabil a fost de politie 

 

ai mers macar pe asemenea tomberon? motocicleta mai inapta ca asta nu prea exista in clasa ei, thundercat-u ala de-l ai la profil e 10 clase peste 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...