Sari la conținut

Long Way Up


vis-a-vis
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Eu vad LWU ca pe un documentar 100% si nu showbiz cu moto cum au fost productiile anterioare. 

Este, pe de o parte, cantecul de lebada al unor oameni si al unor tehnologii ce vor apune in curand dar, pe de alta, cortina ce se ridica peste o noua scena/era. 

Charlie si cu Ewan au bifat o mare cutie in viata lor ducand la capat acest proiect. Atat ca persoane publice, ca indivizi pă persoană fizică, cat si ca motociclisti. 

 

Filmele lor cu BMW-uri erau doar showbiz lame pentru cine auzise deja despre Chris Scott, Horizons Unlimited sau Mondo Enduro. 

 

De data asta insa sunt pionieri dincolo de dubii. Si tocmai realismul si lipsa de scenarita face faina realizarea lor. 

Sunt de parere ca ce au facut ei va fi un reper serios in cativa ani. 

 

Filmarile sunt realiste si umane, ba chiar mediocre pentru asteptarile mele (cred ca Predoi putea face chiar ceva mai bun daca avea timpul si bugetul lor), nu ascunde melancolia oamenilor batrani, faptul ca merg cu 50 constant ca sa salveze baterii, ca au generatoare dupa ei de multe ori, o spun pe fata ca HD sunt deplorabili in anumite aspecte, etc etc.

Dar ideea ramana - vehiculele electrice sunt aici la modul f serios si nu nu mai exista cale de intoarcere. 

 

Masinile si reteaua de suport pusa de producator la dispozitie a fost net superioara celor de la HD, care, orbecaie prosteste in teritoriul strategiilor. 

 

Ca sa va faceti idee despre ce poate HD electric, va puteti uita si la clownul de Schaaf. A pus un clip cu HD recent. 

 

The times are a changing (fara nici o legatura cu melodia). 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 hours ago, prafrau said:

 

spre deosebire de cea mai buna reclama moto din toate timpurile, long way round?

cineva la bmw inca isi freaca mainile pentru decizia de a le da alora motoare

 

mi se pare normala evolutia, erau la midlife crisis asa ca si-au luat r1200gs, acum s-au bosorogit si au trecut la harley

 

Daca tin bine minte, la Long Way Round au optat initial pentru KTM, " but KTM ultimately declined to provide them with promotional bikes out of concern that the team might fail." Ca s-a dovedit ulterior o reclama buna pentru BMW, e alta poveste.

 

La iteratia asta, pare ca au o agenda clara.

 

 

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...