Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Salve!

care ma ajuta si pe mine cu un furtun de la instalatia de racire?

Model: kawa VN750 `95

furtunul care iese din radiator, in partea stanga-jos cum te uiti la radiator dinspre roata din fatza.

 

daca are cineva... sau daca stie pe unde sa gasesc...

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma scuzati ca intru,nu sunt posesor de vulcan (desi imi plac),un prieten vrea sa cumpere un motor pentru vulcanul lui (VN750).dac stiti unul de vanzare v-as fi recunoscator.

Editat de voshodij
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ebay.com sau ebay.de. fiind insa vorba de un furtun sfatul meu

este insa sa-i masori diametrul interior si sa cauti unul pe la noi in magazine care s-ar putea adapta ushor.bafta!

 

Salve!

care ma ajuta si pe mine cu un furtun de la instalatia de racire?

Model: kawa VN750 `95

furtunul care iese din radiator, in partea stanga-jos cum te uiti la radiator dinspre roata din fatza.

 

daca are cineva... sau daca stie pe unde sa gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ebay.com sau ebay.de. fiind insa vorba de un furtun sfatul meu

este insa sa-i masori diametrul interior si sa cauti unul pe la noi in magazine care s-ar putea adapta ushor.bafta!

 

al naibii e cu reductie. sus e sa zicem in jur de 2cm diametru, jos e de vreo 3.5cm diametru... :cheers: greu de gasit asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al naibii e cu reductie. sus e sa zicem in jur de 2cm diametru, jos e de vreo 3.5cm diametru... :cheers: greu de gasit asa.

 

 

incearca pe la magazine de piese pt auto....poate la vre-o masina de cubaj mic(renault 5,matiz,tico etc)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, omu' are deja VN. Nice bike! :lol:

 

ia-l pe al meu!!!!

uita-te pe linkurile din semnatura!

 

 

musiu, arata cumva asha?daca da, te-ai scos. :crack:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/01-VN-750-V...sspagenameZWDVW

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VN-750-VN75...sspagenameZWDVW

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VN-750-VN75...sspagenameZWDVW

 

Salve!

care ma ajuta si pe mine cu un furtun de la instalatia de racire?

Model: kawa VN750 `95

furtunul care iese din radiator, in partea stanga-jos cum te uiti la radiator dinspre roata din fatza.

 

daca are cineva... sau daca stie pe unde sa gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap bre e facut din drifter, dar aripa aia spate nu e taiata din cea originala, e comandata. costa cam 100 para. oricum platze la mine :crack:

 

Dupa cum arata motorul (necromat, cu capacele altfel), e taiat din Drifter, nu din Classic. Sa arunci ditamai halca de aripa la gunoi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bun ... ma bucur ca are cineva de aici ,imi spui si mie cum stai cu curatenia la el?ca pana acu doar aia ma retine sa mi le cumpar.nu sunt genu care sa il spele vinerea si sa se dea in weekend.am vreo sansa sa le mentin albe daca circul zilnic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bun ... ma bucur ca are cineva de aici ,imi spui si mie cum stai cu curatenia la el?ca pana acu doar aia ma retine sa mi le cumpar.nu sunt genu care sa il spele vinerea si sa se dea in weekend.am vreo sansa sa le mentin albe daca circul zilnic?

Pune-ti kit de curea (nema lant ca sa-l ungi), urmareste campania electorala si voteaza cu cel care promite sa spele (nu doar sa ude) strazile. Ia-ti pistol si antreneaza-te sa impusti cateii la cea mai mica tentativa de a ridica piciorul din spate langa cauciucurile tale. Daca nimic nu merge, ia-ti cauciucuri albe si vopseste-le in negru. Mizeria se va vedea muuuult mai putin. Dar vei avea cauciucuri albe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potrivesc sigur si cei de pe en500.

e verificata chestiaa...sa nu dau banii aiurea ca nici nu am cunostinte care sa aiba en500 carora sa le vand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-ti kit de curea (nema lant ca sa-l ungi), urmareste campania electorala si voteaza cu cel care promite sa spele (nu doar sa ude) strazile. Ia-ti pistol si antreneaza-te sa impusti cateii la cea mai mica tentativa de a ridica piciorul din spate langa cauciucurile tale. Daca nimic nu merge, ia-ti cauciucuri albe si vopseste-le in negru. Mizeria se va vedea muuuult mai putin. Dar vei avea cauciucuri albe!

 

 

Oz,

 

Sorin are dreptate!

Crede-ma, cauciucuri cu profil lateral alb sunt f faine, dar cu lantu... cu ungerea... e nasol! partea laterala la cauciucu spate ti se umple de stropi de la lubrifiantul de lant!

Oricum, din 4 fete, ramai cu 3 curate si cu mecanica unsa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la pagina 120 cu cititul. Este interesant, insa unele intrebatri nu mi s-au lamurit momentan. Mai am 2 treimi apoi o sa va asediez. Radule (LordRhadoo), la vara vin la bacau sper sa te mai prind pana atunci, daca nu, atunci "succesuri" si sa te vad pe VN2000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e verificata chestiaa...sa nu dau banii aiurea ca nici nu am cunostinte care sa aiba en500 carora sa le vand

 

E verificata. Ti-am scris si PM. Darian a tinut 6 luni suportii mei de coburi pe vulcanetele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

care ma ajuta si pe mine cu un furtun de la instalatia de racire?

Model: kawa VN750 `95

furtunul care iese din radiator, in partea stanga-jos cum te uiti la radiator dinspre roata din fatza.

 

daca are cineva... sau daca stie pe unde sa gasesc...

 

salut,le am pe amindoua nu sunt noi dar sunt bune,trimite-mi adresa si ti le trimit(donatie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...