Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Buna stimabililor.Am un prieten ce nu de mult a intrat in posesia unui VN2000.Acesta prin mine vrea sa intrebe: De unde isi poate echizitiona Guma+janta de 240 (noua sau second) si un set de evacuari (la fel noi sau preferabil second).

Astept PMuri cu variante si eventual linkuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ia te uita...Altu' cu VN-u de 7 juma'...! :lol: Zi-i sa caute pe ebay,gaseste tot ce-ai zis tu.Inclusiv evacuari after-market,chiar si s/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia te uita...Altu' cu VN-u de 7 juma'...! :lol: Zi-i sa caute pe ebay,gaseste tot ce-ai zis tu.Inclusiv evacuari after-market,chiar si s/h.

Multumesc de raspuns si promtitudine.Da,am un VN de 750...pacat insa ca nu am acces la el din cauza unor probleme in familie.Sper ca pe parcurs sa intru in posesia lui si sa apuc sa adun ceva verzisori sa ma pot ocupa putin de el,consider ca are nevoie de niste piese noi.Motorul este unul extraordinar,ca scos din fabrica 20 mii km la bord dar a avut probleme cu CDiul a mers intr-un piston o vreme ( neremarcat) si se pare ca virgula cuzinetii isi cam dau duhul.

Oricum multumesc inca odata de info,daca mai sunt si alte variante,le astep(asteapta) si este dornic de customizare.Cat pt VNul meu o sa intru in topic cand o sa am ce povesti.Sper ca va fi in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai de ce,si alta data,cu mare placere...!

Si-al meu,e inca,la reparat :lol: . Cum dracu' n-a observat,fostul proprietar,ca merge doar intr-un piston?! Cand mi-a mai facut si mie,figura asta (mici probleme,cu cate-o bujie),se simtea imediat,ca nu-i in regula - turat,si de-abia mergea,scotea fum alb,rateuri,etc...L-am luat la 29.000 km,si dupa 4 ani,la mine,are 55.000 km.Si-a cam zacut,in ultimii 2 ani...Cand ai vreo problema,zi-mi...Am gasit tot ce-am vrut,pt. el,pe ebay. Am ditamai lista,cu cate-am cumparat,numai in ultimul an.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau iti faci tu un filtru de aer custom, si te scoti mai ieftin. Performante asemanatoare! Am atasat un pdf cu instructiunile. Cand o sa fie al meu gata o sa pun si poze.

scooterize.pdf

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumersc pentru sfaturi domnilor , credeam ca gasesc pe aici pe cineva care are prin garaj si nui trebuie.......astept in continuare sfatuir si idei mai ales ca nu ma pricep la capitulul asta.

zaha

cam greu sa gasesti aici hyper pentru 1500. eu am pt mezinul de 800 la fel si lup alb, dar iti recomand cu draga inima ebay.com. acolo gasesti la pret bun cu tot cu partea de rejetare

il cumperi, iar la montare nu eyita sa dai semne de fum daca e nevoie, desi e destul de usor de montat. spor in ceea ce faci! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert

 

rejetare ~= schimbare a jicloarelor. (sa nu ma intrebi iar ce inseamna ~ ca ti-am mai spus).

 

fac precizarea ca vad ca vulpii i-a fost lene sa scrie in romana, cadea-i-ar tastele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert

 

rejetare ~= schimbare a jicloarelor. (sa nu ma intrebi iar ce inseamna ~ ca ti-am mai spus).

 

fac precizarea ca vad ca vulpii i-a fost lene sa scrie in romana, cadea-i-ar tastele!

nationalistule, tu si pruteanu sa va luati de mana sa furati impreuna un borcan de zacusca ;)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) gura,mah...! Desertul vulpii :) ...Si mai lucrezi si-n presa... ;)

dau calutul lui Darian pentru o tara, preferat un desert nepopulat :) . oricum 3500 de euro nu primesti pentru el. asa macar nisip pentru mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde pot cumpara o aripa spate de VN800 classic sau pe cineva care ar putea sa o faca la un pret rezonabil? Pe ebay nu am gasit nimic si nu prea cunosc siteuri europene cu piese moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ebay nu am gasit nimic .

 

 

Mai sa fiu...! Da' cum ai cautat tu,si n-ai gasit?! Sunt cel putzin 3.Asta din linkul de mai jos,e cea mai ieftina si trimite si -n afara SUA,daca-i citesti descrierea produsului.Ca sus,scrie doar de SUA.Doar sa-l intrebi cat costa.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2000-00-Kaw...sQ5fAccessories

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este aripa de VN800A, nu de Classic si e cam vai de capul ei. Nu am specificat mai sus, dar ma intereseaza noua si am nevoie de factura. De asemenea, as prefera Europa ca sa nu mai dau bani aiurea si pe vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile...Cu manutza ta,ai scris "classic",cand ai intrebat...Vezi ca zicea @BLAGA OCTAVIAN,ca face aripi,la comanda,asa cum vrea clientul.Acuma,nu stiu daca poate sa-ti dea si factura...Doar am remarcat ca poate sa faca.O sa vreau si eu modificate aripile spate,si la Vulcan,si pt. Rebel.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi,o vazusem si eu,p-aia....E una din cele 3,de care ziceam. Nici asta,nu e noua.Omu' zice de nou-noutza,si ieftina,sa nu plateasca si vama.Dac-o vrea cu factura,inseamna c-o aduce la valoarea de achizitie,adica 200$.Deci,implicit,are si vama ;) ...De la reprezentantza,il rupe la buzunar.Stiu de la @Foxdesert,cat l-ar fi costat pe el,schimbatul aripii spate.Noroc ca i-a platit-o asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este aripa de VN800A, nu de Classic si e cam vai de capul ei. Nu am specificat mai sus, dar ma intereseaza noua si am nevoie de factura. De asemenea, as prefera Europa ca sa nu mai dau bani aiurea si pe vama.

 

http://www.bikebandit.com/houseofmotorcycl...n800-b7/o/m4566

da-le mesaj astora si intreaba de transport ;)

 

nu recomand reprezentanta, pretul e triplu

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,n-o sa faca mare lucru,nici cu Bikebandit.com...M-am inscris la ei,si-am vrut sa comand niste cacatzisuri,gen cutiile turometrului si vitezometrului...La checkout,transportul imi aparea vreo 130$..Si cica-s mai multe optiuni,pt. transport.Nu-mi aparea decat asta.Le-am scris...Mi-au raspuns,ca-i singura optiune.Ok,era un transport super-rapid...Dar costa enorm!!! Prefer sa vina-n 3 saptamini,si sa coste cat mai putzin,gen 30-50$...Evident,pina la urma,am luat tot de pe ebay...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...