Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Eu stiu ca da...Invers,nu...Adica,pe-o janta pt. tubeless,sa pui cauciuc care-ar trebui cu camera,da' sa nu-i bagi si camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu stiu ca da...Invers,nu...Adica,pe-o janta pt. tubeless,sa pui cauciuc care-ar trebui cu camera,da' sa nu-i bagi si camera.

 

Poti pune...asa am eu acum pe spate, cauciuc tubeless pus cu camera pe roata spitata . Are deja 2 ani...nu am avut nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

1:cauciuc tubless pus pe janta tubless,fara camera.

2.cauciuc tubless pus pe janta cu spite + camera.

3.cauciuc tubetire pus pe janta cu spite+camera

4.cauciuc tubetire pus pe janta tubless+camera(cauciucurile tubetire nu garanteaza etansarea pe janta)

 

ps:exista si jante tubless cu spite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

1:cauciuc tubless pus pe janta tubless,fara camera.

2.cauciuc tubless pus pe janta cu spite + camera.

3.cauciuc tubetire pus pe janta cu spite+camera

4.cauciuc tubetire pus pe janta tubless+camera(cauciucurile tubetire nu garanteaza etansarea pe janta)

 

ps:exista si jante tubless cu spite.

 

Am retinut. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ingerfarachip:iesti sigur ca vorbim de aceeasi vopsea?Ca zicea si ala,de pe ebay,de una mai ieftina,si care nu tine...

Morpheus-ule,te contrazic...Nu-i deloc,mai ieftina...Asta,ajunge la un singur set de cauciucuri auto - aia pe care am gasit-o eu,pe ebay,ajunge la cel putin 12 masini,adica 48 de cauciucuri auto.Asta,costa 20$,aia gasita de mine,29$ (si se poate lua simai ieftin,cu 25$,probabil). Cu aceleasi caracteristici,se lauda si americanul.Ala,daca spune prostii,n-ar mai vinde.Stii cum e cu feedback-ul,pe ebay...Eu,o sa merg pe varianta "americana". O s-o luam probabil,vreo 3,si impartim costurile.Riscam cam 50-60 ron/caciula.Si daca e sa fie buna,ne si scoatem cheltuiala,chiar inzecit,la cata vopsea,e-ntr-o cutie d-aia.

 

Ea sa vedem ce va iese la varianta americana. sa ma chemi cand ai vopsit :laugh:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari, poate ma poate ajuta cineva; trebuie sa-mi pregatesc motorul pentru noul an, dar imi trebuie o caruta de piese si cu criza asta... Sa le iau noi, m-ar costa cam 1300 euro. E vorba despre biele, cuzineti, pistoane... cel mai dureros e cu bielele, sunt cel mai scumpe. Asa ca va intreb, se merita sa caut un motor SH? Cat de sigur e si cam la ce pret merge? Gasesc pana in 400-500 euro? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca gasesti,asa ieftin,si sa fie si bun.Gandeste-te ca are vreo 84 kg,deci,o sa te coste destul,si transportul. Ramin 2 variante: piese noi,sau cu piese s/h,ceva gen ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, poate ma poate ajuta cineva; trebuie sa-mi pregatesc motorul pentru noul an, dar imi trebuie o caruta de piese si cu criza asta... Sa le iau noi, m-ar costa cam 1300 euro. E vorba despre biele, cuzineti, pistoane... cel mai dureros e cu bielele, sunt cel mai scumpe. Asa ca va intreb, se merita sa caut un motor SH? Cat de sigur e si cam la ce pret merge? Gasesc pana in 400-500 euro? Multumesc!

 

 

Salut, am gasit eu mai acum cva vreme un anunt pe bikeshop, il postez aici , sper sa iti fie de folos ptr piesele pe care le cauti! http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt pentru prima data pe topicul asta pentru ca nu stiam de existenta lui; ma bucur sa vad ca toti cei cu vn s-au unit pentru a dezbate probleme idei si experiente, iar acum ca tot am dat de voi am si eu cateva intrebari (am un vn 750 din `95 modelul american achizitionat anul trecut in toamna) :cheers: :

- am nevoie de gume pe el fata si spate

- un vitezometru nou/sh cu cabluri si tot tacamul mai putin cititorul de la roata fata sau cum sar numi

- as schimba saua cu una mai mica chiar de o persoana

Si totul la un pret rezonabil cat de cat. Sa va spun ce am gasit pana acuma si mi se pare putin cam scump:

- gumele sunt 270 euro noi

- vitezometru original cu cabluri cu tot undeva la 800 ron

 

Astept un pm sau orce fel de semn de viata pentru a ma ajuta in ceea ce am nevoie. Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile le-ai gasit foarte scump. Incearca aici...aici le-am gasit eu cel mai iftin. http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...otociclete.html

...probabil o sa te duca 200 euro cu tot cu transport . Pacat ca nu esti din Bucuresti...imi faceam si eu comanda de un cauciuc si imparteam transportul. Dca cumperi 1 sau 3 cauciucuri, la ei transportul este tot 30 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile le-ai gasit foarte scump. Incearca aici...aici le-am gasit eu cel mai iftin. http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...otociclete.html

...probabil o sa te duca 200 euro cu tot cu transport . Pacat ca nu esti din Bucuresti...imi faceam si eu comanda de un cauciuc si imparteam transportul. Dca cumperi 1 sau 3 cauciucuri, la ei transportul este tot 30 euro.

 

 

:cheers: Multumesc!!!!! :D

- mai ramane vitezometrul care ma roade rau de tot........

Mesaj completat

Pentru cauciucuri poti vorbi cu Romi; eu tot de la el am comandat si sunt foarte multumit. /index.php?...0&start=930

 

mersi de ajutor, dar cu cauciucurile am rezolvat de pe www.mynetmoto.com ; ies mult mai ok la cash

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Multumesc!!!!! :(

- mai ramane vitezometrul care ma roade rau de tot........

Mesaj completat

 

 

mersi de ajutor, dar cu cauciucurile am rezolvat de pe www.mynetmoto.com ; ies mult mai ok la cash

 

pt vitezometru..in caz ca nu-ti gasesti nicicum original sau ceva de adaptat..exista o varianta digitala cu un senzor care se monteaza pe lant . Dar este destul de scump, dar este 2 in 1..este si turometru si vitezometru, ceas, temperatura , etc...Il vazusem anul trecut cu 200 de dolari pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt vitezometru..in caz ca nu-ti gasesti nicicum original sau ceva de adaptat..exista o varianta digitala cu un senzor care se monteaza pe lant . Dar este destul de scump, dar este 2 in 1..este si turometru si vitezometru, ceas, temperatura , etc...Il vazusem anul trecut cu 200 de dolari pe ebay.

 

Salutare transmisia e pe cardan deci pica faza si la un astfel de ceas sa dau 200 dolari pe ebay plus taxa import si tot tacamul ajung la banii unuia original

Intrebarea mea era daca stiti pe cineva sa aduca mai eftin sau daca stiti vreunul sh

 

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare transmisia e pe cardan deci pica faza si la un astfel de ceas sa dau 200 dolari pe ebay plus taxa import si tot tacamul ajung la banii unuia original

Intrebarea mea era daca stiti pe cineva sa aduca mai eftin sau daca stiti vreunul sh

 

 

:(

 

Ebay,cu gramada

Sau,mai astepti nitzel,si ti-l vand p-al meu.Ca mi-am luat alt bord,cu totul:turometru,vitezometru,tablou de bord...Am tot VN 750,ca si tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ebay,cu gramada

Sau,mai astepti nitzel,si ti-l vand p-al meu.Ca mi-am luat alt bord,cu totul:turometru,vitezometru,tablou de bord...Am tot VN 750,ca si tine...

 

 

Salut, cat trebe sa astept si cu cat mi-l vinzi :( ? astept un pm de la tine...... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...