Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a vorbit frumos :)

Mesaj completat

Observ ca nu-mi pot edita postul, asa ca adaug la voi o intrebare.

 

Ieri (07/03/2010), ca tot a fost frumos, am facut o inspectie motorului, ocazie cu care am observat imbatranirea excesiva a cauciucurilor fata/spate, deci imi voi cumpara un set nou acum, in primavara. As vrea sa va intreb pe voi cu ce cauciucuri rulati, eu avand Bridgestone care au 5 ani si care nu s-au uzat in profil dar au imbatranit si sunt crapate. Inclin tot catre Bridgestone dar nu as vrea si ceva sugestii... poate cumpar ceva si mai bun.

 

Merci!

 

Mesaj completat

LE. A stiut soft-ul sa faca edit automat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vorbit frumos :)

Mesaj completat

Observ ca nu-mi pot edita postul, asa ca adaug la voi o intrebare.

 

Ieri (07/03/2010), ca tot a fost frumos, am facut o inspectie motorului, ocazie cu care am observat imbatranirea excesiva a cauciucurilor fata/spate, deci imi voi cumpara un set nou acum, in primavara. As vrea sa va intreb pe voi cu ce cauciucuri rulati, eu avand Bridgestone care au 5 ani si care nu s-au uzat in profil dar au imbatranit si sunt crapate. Inclin tot catre Bridgestone dar nu as vrea si ceva sugestii... poate cumpar ceva si mai bun.

 

Merci!

 

Mesaj completat

LE. A stiut soft-ul sa faca edit automat :)

eu heidenau folosesc la vn-ul meu de 750..... daca te intereseaza intra pe http://www.heidenau.ro/ cauta ce ai nevoie si comandati

Ciau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu heidenau folosesc la vn-ul meu de 750..... daca te intereseaza intra pe http://www.heidenau.ro/ cauta ce ai nevoie si comandati

Ciau :)

 

Ca Pret sunt excelente, dar calitativ??? Eu deja am facut comanda la Pirelli 66 Route mi se par cele mai tari estetic, cu scrisul ala alb in lateral dar a costat mai mult decat dublu fata de cele de la heidenau . Pirelli am deja pe spate si sunt multumit . Sunt facute pentru europeni, unde mai avem si ploaie si soare, spre deosebire de AVON, cre am inteles ca nu se comporta bine pe ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vorbit frumos :)

Mesaj completat

Observ ca nu-mi pot edita postul, asa ca adaug la voi o intrebare.

 

Ieri (07/03/2010), ca tot a fost frumos, am facut o inspectie motorului, ocazie cu care am observat imbatranirea excesiva a cauciucurilor fata/spate, deci imi voi cumpara un set nou acum, in primavara. As vrea sa va intreb pe voi cu ce cauciucuri rulati, eu avand Bridgestone care au 5 ani si care nu s-au uzat in profil dar au imbatranit si sunt crapate. Inclin tot catre Bridgestone dar nu as vrea si ceva sugestii... poate cumpar ceva si mai bun.

 

Merci!

 

Mesaj completat

LE. A stiut soft-ul sa faca edit automat :)

drace ia tot bridgestone sau Metzeler. Avon chiar au anumite probleme pe ploaie, mama lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert

Nu ma gandeam deloc la avon, ce dracu, imi pun cauciucuri marca de cosmeticale muieresti pe motor?

Oscilam intre Bridgestone si ceva Pirelli, Michelin.

 

@darkflames.

De unde ai facut comanda la Pirelli 66 Route?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers multe mii de km pe udatura si pe vreme rece, iarna. bridgestone-ul pe care il ai si tu mi se pare ireprosabil, nu am avut niciodata probleme. asta mi se pare criteriul principal. vara pe asfalt uscat toate au aderenta.

 

am auzit lucruri bune despre metzeler marathon, sau asa ceva, ma gandeam sa iau si eu d-astea anul trecut, dar pana la urma am ramas tot la bridgestone. am decis ca nu are rost sa schimb un lucru care deja este verificat si e foarte bun. plus ca dupa mintea mea mi se pare ca exedra are cel mai potrivit profil pt udatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxdesert

Nu ma gandeam deloc la avon, ce dracu, imi pun cauciucuri marca de cosmeticale muieresti pe motor?

Oscilam intre Bridgestone si ceva Pirelli, Michelin.

 

@darkflames.

De unde ai facut comanda la Pirelli 66 Route?

 

 

de la www.mynetmoto.com. Au ajuns in cca o saptamana si au cele mai bune preturi . Exista magazin mynetmoto si pe Vilor, dar modelul meu nu-l aveau in stoc si mi-l aduceau deabia intr-o luna, asa ca am preferat sa iau direct de pe site impreuna cu TzuTzuNet . pe langa pretul cauciucurilor se mai plateste o taxa de transport de 30 euro ( 1-3 cauciucuri) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandeam deloc la avon, ce dracu, imi pun cauciucuri marca de cosmeticale muieresti pe motor?

Oscilam intre Bridgestone si ceva Pirelli, Michelin.

:wacko: Frate,eu am "cauciucuri marca de cosmeticale muieresti pe motor",Avon Venom le zice,au un pic peste 40.000km si arata cam asa:

fotografia e facuta acum 5 zile,si,dupa cum se poate vedea,pe jos erau multe portiuni cu zapada,iar pana in zona respectiva am intalnit si cateva zone cu polei.Se comporta excelent,iar pe ploaie se comporta iarasi foarte bine.Inainte am avut Bridgestone pe ea,iar pe fostul Vulcan,Metzeler,NU se compara,sunt net superioare.Dar,poate gasesti cauciucuri "Uomo",ca-s de barbati! ;)

post-15233-1268328633_thumb.jpg

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu heidenau folosesc la vn-ul meu de 750..... daca te intereseaza intra pe http://www.heidenau.ro/ cauta ce ai nevoie si comandati

Ciau :wacko:

 

Salut; un sfat pentru ulei? Cineva mi-a recomandat, avand in vedere varsta motorului (e din `91), Motul 5100 4T Ester 15W-50.

 

minim Motul 7100 4T 10w40 - e full sintetic

5100 e semisintetic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesorii de VN 800 A : Vand cauciuc fata Pirelli 66 Route 80/90 -R21 NOU - Miercuri mi-a ajuns din Germania ( nu am apucat sa-l montez pe roata) . Il vand deoarece azi mi-am cumparat un dunlop lat de 240 pe spate si acum vreau sa-mi pun tot dunlop si pe fata.

Il vand cu pretul de achizitie , sub preturile din Romania - 340 ron

 

Contact - 0766718613 , darkflames_costin@yahoo.com

post-17477-1268492668_thumb.jpg

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vulcanitza mea s-a inoit cu robinetul de benzina de care vorbeam in toamna , plus si-a tras un nou fond de ten pe rezervor ( made by me) . In 1-2 saptamani o sa fie gata si ghidonul...acum este la sudat .

 

 

@Morpheus , tu ti-ai terminat ghidonul de care vorbeai?

post-17477-1268913760_thumb.jpg

post-17477-1268913823_thumb.jpg

post-17477-1268913857_thumb.jpg

post-17477-1268913886_thumb.jpg

post-17477-1268913935_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am un kasaki vn 1600 si ieri am avut urmatoarea problema:

 

- cand am parcat motoru, pana sa-l opresc, de sub el a inceput sa iasa abur.

- m-am uitat si curgea antigelul pe un furtunas.

- am desfacut cate ceva la motor si am vazut ca furtunul ducea deasupra rezervorului de antigel.

- mentionez ca dupa incident nu mai era deloc lichid in rezervor.

 

din ce motiv ar putea sa fi aparut problema?

la ce service imi recomandati sa merg ? daca e cazul.

 

multam anticipat.

 

bujie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi dau seama de ce s-ar putea petrece evenimentul da' pot sa zic sa nu te risti sa mergi cu el fara antigel

poate era prea vechi? se recomanda sa fie schimbat odata la 2 ani, tu cand l-ai schimbat ultima oara?

 

pe de alta parte nu-ti face griji cu aerisirea instalatiei de racire pentru ca se aeriseste singura in mers. cel putin asa e la vn800, da' trebe sa fie la fel si la 1600 doar e acelasi fabricant si motoarele sunt similare. deci cauta eventuale fisuri ale furtunelor, garnituri obosite, etc, inlocuieste, repara, pune lichid potrivit in instalatie si da-i bataie!

 

succes si sa ne spui cum ai rezolvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi dau seama de ce s-ar putea petrece evenimentul da' pot sa zic sa nu te risti sa mergi cu el fara antigel

poate era prea vechi? se recomanda sa fie schimbat odata la 2 ani, tu cand l-ai schimbat ultima oara?

 

pe de alta parte nu-ti face griji cu aerisirea instalatiei de racire pentru ca se aeriseste singura in mers. cel putin asa e la vn800, da' trebe sa fie la fel si la 1600 doar e acelasi fabricant si motoarele sunt similare. deci cauta eventuale fisuri ale furtunelor, garnituri obosite, etc, inlocuieste, repara, pune lichid potrivit in instalatie si da-i bataie!

 

succes si sa ne spui cum ai rezolvat!

 

 

antigelul l-am schimbat vara trecuta si era motul deja amestecat.

o sa comand altul si o sa dau o fuga pe la un service sa vad din ce motiv o fi curs cel vechi.

m-am uitat si la furtune si coliere ( cat am putut sa vad, dar nimic ).

 

maine o sa ma interesez sa-mi cumpar alt antigel.

 

multam de raspuns

bujie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb pentru un prieten..Are cineva de vanzare porbagaj ( rack) , dar cu prindere pe suportii de aripa, nu pe sissybar. Ceva de genul celui din poza...Poate fi si ceva facut home-made, daca este la un pret bun!

post-17477-1269082043_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb pentru un prieten..Are cineva de vanzare porbagaj ( rack) , dar cu prindere pe suportii de aripa, nu pe sissybar. Ceva de genul celui din poza...Poate fi si ceva facut home-made, daca este la un pret bun!

 

Salut! Am eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...