Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Cu asta!

Frumoasa dracus,platze platze. vad ca nu schimbi insa paleta cromatica :P. Asta ca sa nu zici ca numai morfina carcoteste. baga jar! >:)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare,daca are cineva suportul manetei de ambreaj sunt foarte interesat sa l cumpar...

salve am eu unul. baga un tel la moi si rezolvam - 0722.513.475 :)

 

Care stie ce putere au becurile de pe fata/spate la VN800?

Este posibil ca becuri de putere mai mica sa iti ameteasca releul de semnalizare (sa clipeasca mai repede dupa 3-4 blinkuri normale)?

la dracia mea facuta pt yanchei parca erau de 12V 21/5 W. La treaba cu clipitul, nu ar trebui sa se intample. Eu m-am confruntat cu treaba asta cand mi s-a defectat unul dintre semnale, asa ca corespondentul sau de pe fata "clipea" mai des :)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mars esti tu cu cine ti-ai baut banii de bere.

Ce VN 2000, nu mai e nevoie. :D

Multam de urare, man. Da o veste cand treci prin Brasov.

 

 

 

Hai!

 

Multam!

 

 

 

Da, nu am avut chef de schimbari de cromatica fata de culoarea de fabrica. Nu pot spune ca ma luat cea mai buna decizie.

 

Apropo de morfinel si de alte glumite de genul, stiam la ce ma bag aici, dragilor.

 

 

 

Care stie ce putere au becurile de pe fata/spate la VN800?

Este posibil ca becuri de putere mai mica sa iti ameteasca releul de semnalizare (sa clipeasca mai repede dupa 3-4 blinkuri normale)?

Salut

Daca-ti incepe sa blink-ane normal,si p-orma o ia mai repede,inseamna ca ai un contact aiurea,la unul din becurile de pe partea aia.De-aia isi schimba frecventa - contact prost.Mai misca becul respectiv,in soclu,si mai trage de fire si arculetzul dinauntru.Am patzit-o asa si eu,de cateva ori.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumita Fox ului,care a avut grija sa mai puna deoparte una alta,am gasit suportul.merci mult.treaba cu saramura de care ti am explicat, ramane valabila

 

salutare,daca are cineva suportul manetei de ambreaj sunt foarte interesat sa l cumpar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu caut maneta de frana pentru VN 800 A :cheers:

wink.gif Gãsesti cu grãmada,în acelasi loc de unde ti-am luat si seaua aia smecherã...Vezi cã existã si model cu reglaj,sã fie maneta mai aproape sau mai departe de manson.Din punct de vedere ergonomic,cred cã ti-ar conveni asa model...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o idee , eu tocmai mi-am facut si arata minunat...

 

salutari. are cineva comenzi avansate pe vn-500 sunt curios cum arata, unde se monteaza si cat de greu sunt de facut (in curtea din spate) :). multumesc anticipat

Editat de dark1tdr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

caut Comenzi avansate Vulcan vn800 ....

poate are cineva??? poate aduce cineva???

multam!

 

Uite ceva drãgutz si nu foarte scump.Am gãsit si comenzi avansate fãcute de Jardine,da' alea-s peste 700 $ cu transport cu tot.Si astea-s si cu ceva accesorii suplimentare din care poti s-alegi. Vara asta ,o sã folosesc 800-le Foxului,si mã gândesc sã-i pun si-asa ceva,eu fiind obisnuit cu comenzi avansate,de la Vulcanul meu de 750 ( R.I.P. Disappointed.gif ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ceva drãgutz si nu foarte scump.Am gãsit si comenzi avansate fãcute de Jardine,da' alea-s peste 700 $ cu transport cu tot.Si astea-s si cu ceva accesorii suplimentare din care poti s-alegi. Vara asta ,o sã folosesc 800-le Foxului,si mã gândesc sã-i pun si-asa ceva,eu fiind obisnuit cu comenzi avansate,de la Vulcanul meu de 750 ( R.I.P. Disappointed.gif ).

Am un prieten care face asa ceva , eu sunt pretentios si sunt multumit de lucrare.

post-7936-0-40415100-1335168688_thumb.jpg

post-7936-0-60769900-1335168700_thumb.jpg

post-7936-0-26325000-1335168711_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea sa spuna baietii si lu taica, unde imi schimb eu cauciucurile? Mi-am comandat gume noi si nu prea am nici o idee unde sa ma duc sa mi le montez si sa fac si verificari: sa fie centrate spitele, sa fie echilibrate si ce-o mai trebui.

Care te pricepi la treburi de-astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mneee....! Nu se comparã...! Oricând,prefer sã dau un ban în plus,da' s-arate ca alea din link-ul meu...Sã nu mã-ntelegi gresit,n-am zis cã-s urâte alea ale tale...Oricum,pânã una-alta,am de schimbat cauciuc spate, ulei, oglinzi,mansoane,cumpãrat sissy-bar cu port-bagaj,coburi mari, din piele, etc...Noroc cu oferta ebay-ului.rolleyes.gif

@ morpheus: ia legãtura cu @motoruote,stiu c-avea service pt. roti moto.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@morpheus: motoruote.ro. Baietii sunt super ok, dar ultima oara cand am fost p-acolo nu se bagau la echilibrat din spite si n-aveau nici plumbi d-aia speciali cu montare pe spita. Mie mi-au echilibrat roatele la Drifter cu plumbi d-aia pe janta, dar nu pot spune ca ma deranjeaza prea tare. Atata timp cat sunt echilibrate ma cam doare la bascheti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de echilibrat se pot echilibra direct pe motor, doar ca trebuiesc plumbii aia speciali.

 

oricum astea cu spite nu prea le face nimeni pe aparat....

 

si mai este un stand unde se pune roata tot cu rulmentii originali si se invarte cu mana, ii acelasi lucru si cu ea montata pe motor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtie cineva de ce zda mă-si nu mi se mai aprinde niciun bec când frânez? Becurile sunt ok, siguranțele sunt Âşi alea ok.

 

 

hai maine pe la mine si incercam sa-i dam de cap :)

ca azi ai zis ca nu ai vreme...

 

Asa. Unde? Detaliaza...

apoi ii o capra pe care se pune roata, nu stiu cine are sau nu, da nu aia ii problema, problema ii sa gasesti plumbii (daca gasesti ma bag si eu sa-mi iau).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat acum cateva saptamani un Kawasaki VN 800 Classic din 2003 cu 6600 de km la bord. L-am plimbat cam 1000 de km si sunt tare multumit de alegerea facuta.Insa nu imi place deloc sunetul tobelor stock si as vrea sa cumpar o pereche de tobe Vance & Hines. Am gasit in mai multe locuri, dar totusi unde e pretul cel mai bun si care dintre ele suna cel mai bine? Ma intereseaza sa fie putin mai jos decat cele stock sa imi incapa coburi mai mari.

Numai bine.

post-41040-0-32886700-1335258302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...