Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

1. Ce Vance and Hines? Daca Cruzer, atunci te-ai pacalit.

2. Esti sigur?

1. :friends: Siiigur m-am pacalit!!!Da,Cruszers mi-am luat! :kiss:

2. :scratch: mai Geo,parca i-au ramas vreo2 lei la ultima tranzactie,bine ca m-ai intrebat,sa nu uit sa-i cer cand ajung in B! :D

3.stiu ca si tu ai Vance & Hines,asa ca zi-mi te rog si mie,sunt omologate in U.E. sau fiind after-market,ar cam trebui sa evitam politia... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OK....iar am facut-o lata...

Am trecut peste un damb intr-o intersectie si am ramas fara ornamentul de pe toba din spate.Cum?Habar n-am....M-am intors sa il caut dar nu am mai gasit nimic... se pare ca cineva s-a facut cu o amintire de pe un Vulcan.

Intrebarea mea e unde gasesc un ornament ca ala?

 

kawasakivn800classic96.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea se vede mare lucru,din poza ta...Alea sunt tobele stock,nu? Daca da,atunci vezi pe ebay,poate-ti gasesti s/h...Sau de la Louis,exista niste protectii de pus pe tobe,sa nu te frigi,tot cam asa.Costa vreo 25 euro,parca.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, sunt stock. Pe ebay nu am gasit decat atasate de tobe :scratch: si pe louis nu am gasit nimic care sa semene cu asa ceva, dar poate nu am cautat eu unde trebuie(m-am uitat pe la chrom and custom)...

Poti sa dai un indiciu/link ceva?

Editat de mrpilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, exact aceeasi protectie am pierdut-o si eu Marti :scratch: .....asa ca daca afli de unde poti face rost de asa ceva, te rog sa-mi spui si mie.

Pe Louis nu am gasit decat niste protectii in forma de flacara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, nu pe PRI, ci pe ON trebuie sa stea robinetul. Pe PRI benzina curge liber si risti sa ineci motorul. Pe PRI se tine cateva secunde, cand comuti de pe ON pe RES pentru a reumple camera de nivel constant.

 

bai, sunt atat de noob/incepator/looser, ca nu gasesc robinetul, pune-ti, va rog, o poza sa vada si okiu meu bionic unde sa-l caute. Am citit manualul si nimic

am un VN 900 K07

 

multumiri anticipate

Editat de kaiser_soze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, sunt atat de noob/incepator/looser, ca nu gasesc robinetul, pune-ti, va rog, o poza sa vada si okiu meu bionic unde sa-l caute. Am citit manualul si nimic

am un VN 900 K07

 

multumiri anticipate

 

Unele motoare nu au robinet . Poate nici Vn-ul de 900 nu are. Am un prieten cu shadow si nici el nu are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He,he...VN 750-ul are si robinet,si indicator...Daca vrea careva s-o fure,si robinetul e pe "inchis",dupa 100m,ii moare...Si cum multi nu stiu de existentza robinetului... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Poate sa-mi spuna cineva cat e de complicat sa schimbi camasa cilindrului? Pentru ca inca nu stiu la ce cota sunt acum, m-am gandit ca ar fi mai avantajos sa schimb camasile cilindrilor si sa pun totul la cota 0. Camasile ma costa 174 euro. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Need some help! Cine din Buc imi poate imprumuta o pereche de oglinzi, sau macar una pe stanga? Am avut un accident de curand si am ramas fara oglinzi (una imi lipsea deja, dar acu am busit-o si pe aia din stanga) si as avea nevoie sambata. Imprumut sau de vanzare. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Need some help! Cine din Buc imi poate imprumuta o pereche de oglinzi, sau macar una pe stanga? Am avut un accident de curand si am ramas fara oglinzi (una imi lipsea deja, dar acu am busit-o si pe aia din stanga) si as avea nevoie sambata. Imprumut sau de vanzare. Multumesc.

 

 

Mergem la Kaore,la service,sa ti-i le dau pe-ale mele,cu imprumut.Oricum,sta pe tusha inca vreo 10 zile,motorul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca nu faci rost pana sambata, sa nu amani drumul.

Eu am mers pe Nepra doi ani fara oglinzi, si pe Vulcanul asta un an doar cu oglinda pe dreapta. Te inveti, ba chiar o sa fie o experienta beneica.

 

 

Se cauta tobe originale de Vulcan 800. Daca sunt in starea originala, cu atat mai bine, daca sunt gaurite, golite ... vedem. Ideea de baza este sa fie cromul pe ele ok.

 

Pt un prieten.

Multam fain Domn' Geo !

Frati vulcanisti tobele sunt pt.mine,pe cele de la dotare am reusit in aceasta iarna sa le albastresc.

Pentru informatii suplimentare..... SUNATI DE DOUA ORI.

Cu stima,

ARKAN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aadicatelea tu aveai altceva decat originale si ti s-au albastrit si-acu nu-ti mai plac sau ai reusit sa albastresti tobele originale?

cum e domnu Geo, ca eu nu inteleg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, respect direct pt omul si pt tine la fel dar nu dau esapamentul original.

il pastrez pt vremuri viitoare, daca nu iese itp-ul cu astea sau daca ma satur de ele?

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Need some help! Cine din Buc imi poate imprumuta o pereche de oglinzi, sau macar una pe stanga? Am avut un accident de curand si am ramas fara oglinzi (una imi lipsea deja, dar acu am busit-o si pe aia din stanga) si as avea nevoie sambata. Imprumut sau de vanzare. Multumesc.

ai pm

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, respect direct pt omul si pt tine la fel dar nu dau esapamentul original.

il pastrez pt vremuri viitoare, daca nu iese itp-ul cu astea sau daca ma satur de ele?

 

bafta!

Rezolvam si I.T.P. -ul.

Chiar nu se gasesc niste tobe de Vulcan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Vorbim peste fo un an sau doi. Da' cred ca pana atunci le vinzi.

 

 

Om vedea peste vreun an sau doi dar ma indoiesc sa le vand.

 

Rezolvam si I.T.P. -ul.

Chiar nu se gasesc niste tobe de Vulcan?

 

Incearca sa-l contactezi pe vantu, poate le mai are el pe-alea originale si poate le da.

Da' de ce nu le iei pe-ale AWD-ului, chiar daca sunt gaurite? Le vandusi mestere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa-l contactezi pe vantu, poate le mai are el pe-alea originale si poate le da.

 

 

este adevarat, le mai am, dar sunt montate pe motor. eu am procedat invers, m-am saturat de drag pipes si m-am reintors la alea originale. iar daragurile alea fac in continuare ocolul tarii. in ritmul asta le vom gasi in cativa ani la vreun american care se da duminica dimineata sa-l vada vecinii ca e al mai salbatic din down town.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : ce lungime are rezervorul de vn 800 ? (masurat pe ''backbone'' ...deci de la cap la coada ... oarecum in diagonala cum sta el pe cardu . deci nu lungimea lui ''in spatiu'' ci lungimea lui efectiva ... deci ...sper sa fi inteles ceva din ce am scris eo aici ostasii mei :unsure: :blink: )

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, exact aceeasi protectie am pierdut-o si eu Marti :unsure: .....asa ca daca afli de unde poti face rost de asa ceva, te rog sa-mi spui si mie.

Pe Louis nu am gasit decat niste protectii in forma de flacara.....

 

dupa indelungi cautari am gasit un site care vinde piese de kawasaki de la surubele pana la piese de motor...

ornamentul respectiv il gasesti aici:

 

http://www.mrcycles.com/fiche_section_deta...6&fveh=9064

 

si costa 14,62$

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de link,am stat o ora,pe site-ul lor.Doar ca nu m-am lamurit cat ar fi transportul,la piesele pe care le-am adaugat in cos.N-au shipping calculator,si nici n-am reusit sa le dau un mail,sa-i intreb cat ar costa.Trimit international,oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de link,am stat o ora,pe site-ul lor.Doar ca nu m-am lamurit cat ar fi transportul,la piesele pe care le-am adaugat in cos.N-au shipping calculator,si nici n-am reusit sa le dau un mail,sa-i intreb cat ar costa.Trimit international,oricum.

Nu trimit in Romania asa ca lasa-i balta.

incearca si tu variantele astea:

www.scootworks.com

www.wemoto.com

www.vintagecyclepart.com

www.bikebandit.com

Primele doua le-am folosit cu succes si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...