Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

Ajutati-ma va rog cu un link pentru download "owner manual" si "service manual" - vn800.

Stiu ca sunt postate undeva la acest topic dar nu am reusit sa le gasesc desi am cautat dupa mai multe cuvinte cheie.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ajutati-ma va rog cu un link pentru download "owner manual" si "service manual" - vn800.

Stiu ca sunt postate undeva la acest topic dar nu am reusit sa le gasesc desi am cautat dupa mai multe cuvinte cheie.

Multumesc !

Voila:

Mesaj completat

Voila:

Trimite-mi adresa ta de mail printr-un PM si ti-l voi trimite...am incercat in zadar sa il incarc aici!

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu a patit nimic, dar imi construiesc o roata spate cu alt cerc si alte spite, si as fi vrut sa folosesc alt butuc, ca sa nu-l mai despitez pe cel actual ( sa vand apoi roata mea actuala - completa )

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Stimabililor,daca stiti pe cineva ,sa aibe Drifter de 1500,in Bucuresti,va rog spuneti-mi si mie...Avea Andrei (aerografiat cu pene ,opera lui Zoli),da' l-a vandut acu' vreo 2 luni...Si nu mai e-n Bucuresti,mobra asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu,m-am si pozat pe-al lui. :D .De 800,mai are-un amic de-al meu.Eu vreau sa vad daca-s in stare sa manevrez vaporu' ala de 1500...! :laugh: Mersi oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeehhhh...Deocamdata,visez cu ochii deschisi...Adevarul e ca nici VTX-ul ,nu-mi displace :laugh: ...Cand poti sa te-abati din drum,si sa treci pe la mine...N-as zice "nu",sa vad cum il manevrez,la mine pe stradutza...

Daca-mi aduc bine aminte,acu' vreo 3 ani,am dus si-adus inapoi,de la Ploiesti,VN 1500 Classic-ul lui Luigi (@L.U.V.).Si-am mers si prin Centru, zona aglomerata.N-am avut nicio problema.Doar ca Drifterul,are alta pozitie-n sea,alt ghidon,e mai lung,etc...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu,ma...Las' ca si VN 15-le,tot la rubrica "vaporase",se-ncadreaza.Doar au aceeasi origine.Si la Drifter, aripa spate se duce mult inafara-chestie strict de design -de-aia pare "asa mare".Da' ce vrei tu,daca mie aia-mi place ?! Asa,foarte bine ma-nteleg si cu Vulcanu' meu...As putea opta pt. varianta mai mica (inclusiv dimensional),ala de 800...Da' n-are asa cuplu, nu-i cu cardan,n-are indicator de benzina - chestii importante pt. mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu,ma...Las' ca si VN 15-le,tot la rubrica "vaporase",se-ncadreaza.Doar au aceeasi origine.Si la Drifter, aripa spate se duce mult inafara-chestie strict de design -de-aia pare "asa mare".Da' ce vrei tu,daca mie aia-mi place ?! Asa,foarte bine ma-nteleg si cu Vulcanu' meu...As putea opta pt. varianta mai mica (inclusiv dimensional),ala de 800...Da' n-are asa cuplu, nu-i cu cardan,n-are indicator de benzina - chestii importante pt. mine.

 

Al meu nu e Drifter si e si bobberit, dar tot vaca de 1500 este. Daca vii aici, poti sa dai o tura. (Sa ai in dotare niste beri :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu nu e Drifter si e si bobberit, dar tot vaca de 1500 este. Daca vii aici, poti sa dai o tura. (Sa ai in dotare niste beri ;) )

 

:D Multzam fain de oferta - sambata,m-am dat cu VTX-u' lui Sorin. :laugh: Am iesit un pic in trafic,nu doar asa,pe-o stradutza care se-nfunda-n parc.Cum ma si asteptam,pot sa ma descurc, da' e-o provocare continua,pt. mine,sa merg cu-asa ceva.Nu de alta,da' pt. cine nu ma stie,am 1,62 m si vreo 54-56 kg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu,ma...Las' ca si VN 15-le,tot la rubrica "vaporase",se-ncadreaza.Doar au aceeasi origine.Si la Drifter, aripa spate se duce mult inafara-chestie strict de design -de-aia pare "asa mare".Da' ce vrei tu,daca mie aia-mi place ?! Asa,foarte bine ma-nteleg si cu Vulcanu' meu...As putea opta pt. varianta mai mica (inclusiv dimensional),ala de 800...Da' n-are asa cuplu, nu-i cu cardan,n-are indicator de benzina - chestii importante pt. mine.

Am fost tentat si eu sa imi iau VN-ul de 1500,dar,cand am aflat cat consuma,de la un amic de-al meu care are asa ceva,am preferat 800-le.Dat fiind faptul ca eu fac undeva intre 15000-20000 km/an,chiar a contat consumul.Una e sa-ti ia 4-6/100 de km,in conditii de pasager permanent ,cu o viteza de croaziera intre 120 si 140 km/h si alta e 8-10/100 km...

Daca gresesc cu consumul VN-ului de 1500,va rog sa ma corectati,dar eu stiu cifrele astea din doua surse,un Classic si un Drifter.Acum tu stii cat conteaza consumul pt tine,comparativ cu cardanul,de exemplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Multzam fain de oferta - sambata,m-am dat cu VTX-u' lui Sorin. :) Am iesit un pic in trafic,nu doar asa,pe-o stradutza care se-nfunda-n parc.Cum ma si asteptam,pot sa ma descurc, da' e-o provocare continua,pt. mine,sa merg cu-asa ceva.Nu de alta,da' pt. cine nu ma stie,am 1,62 m si vreo 54-56 kg...

 

 

Nenea nenea ...Darian..da dupa cate observ nu esti chitit pe un model...!!! atunci de ce nu ai in vedere un dragstar/vstar...???

Parca iti placea si doar stii motoreta ! :)

 

Si ma scuzati, dar nu exista rival la un dragstar clasic ... ba da un royalstar :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...