Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cica ar fi 12.12" adica fo 30,78cm dar nu bag mana in foc pt. asta.

 

 

pana la urma am sa-l desfac si am sa masor;mersi oricum, am zis ca poate stie cineva fara sa mai demontez jos de pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,nu am avut timp sa iau topicul de la capat dar totusi as vrea sa va intreb ceva.

Ma chinui de ceva timp cu un vulcan de 1500 de prin 92 sa-i rezolv problema culbutorilor.

Amicul asta al meu a adus motorul cu un tacanit de culbutori fantastic.Am dat jos apacele si vro 3 erau blocati.

I-am spalat,uns,amorsat in baie de ulei si i-am montat inapoi.Rezultatul.......acelasi.

Ce e curios e ca in mers a inceput sa tacane,deci nu-i problema ca a stat si s-au dezamorsat si acu nu mai primesc ulei,ci din mers a inceput tacaneala.

Ce ma sfatuiti sa fac,sa iau de pe ebay alte capace cu culbutori?se mai pot reconditiona astia?E vro smecherie pe care eu n-o stiu?

Editat de prisihayabusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,nu am avut timp sa iau topicul de la capat dar totusi as vrea sa va intreb ceva.

Ma chinui de ceva timp cu un vulcan de 1500 de prin 92 sa-i rezolv problema culbutorilor.

Amicul asta al meu a adus motorul cu un tacanit de culbutori fantastic.Am dat jos apacele si vro 3 erau blocati.

I-am spalat,uns,amorsat in baie de ulei si i-am montat inapoi.Rezultatul.......acelasi.

Ce e curios e ca in mers a inceput sa tacane,deci nu-i problema ca a stat si s-au dezamorsat si acu nu mai primesc ulei,ci din mers a inceput tacaneala.

Ce ma sfatuiti sa fac,sa iau de pe ebay alte capace cu culbutori?se mai pot reconditiona astia?E vro smecherie pe care eu n-o stiu?

Pe ambii cilindri sau doar pe unul singur?

Spune-mi procedeul de amorsare al tachetilor , sunt tacheti hidraulici, eu i-am avut blocati pe deschis sa zic la al doilea cilindru, (pe evacuare).Zgomotul la tacheti e unul metalic, insuportabil.

Ti-am atasat un link, destul de interesant zic eu.

 

http://tearitupfixitrepeat.blogspot.ro/2010/04/lash-adjusters.html

 

O alta problema e si cu decompresorul, acesta are un arc care daca se slabeste ca tensiune poate trage sa inchida decompresorul cu un zgomot identic cu al tachetilor, dar mai putin metalic, sa zic asa.A, poti vedea decompresoru sau chiar si lipsa arcului, sper ca nu e cazul doar daca scoti capacul chiuloasei.Stii bine ca pt tacheti nu e nevoie sa scoti capacul. Daca ai un film sau poti face unul nu ezita sa-l pui, sunt curios de sunet.

 

Salutari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cablul de ambreiaj. Aduce cineva sau are cineva cablu de ambreiaj pentru un Drifter de 800 din 2001? Cel mai probabil ca e la fel ca la toate VN-urile de 800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cablul de ambreiaj. Aduce cineva sau are cineva cablu de ambreiaj pentru un Drifter de 800 din 2001? Cel mai probabil ca e la fel ca la toate VN-urile de 800.

 

S-ar putea sã fie un pic mai lung decât la celelalte modele de VN800.Stiu cã la Drifter,ghdonul original e mai lat,si de-aia,cablul ar trebui sã fie cu câtiva cm mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cablul de ambreiaj. Aduce cineva sau are cineva cablu de ambreiaj pentru un Drifter de 800 din 2001? Cel mai probabil ca e la fel ca la toate VN-urile de 800.

 

www.dillypoint.ro Ia numarul de sus de la "conatact" si suna. La un moment dat avea in stoc un cablu de Drifter.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un dragbar, pe care l-as da la schimb cu un ghidon original...

 

Salut, ce dimensiuni si forma are dragbar-ul; l-as schimba si eu pe al meu de Shadow.

Al meu are A=75cm, C=13cm Ø=2,22(7/8 inch); caut unul cu A=970cm(+) si C=16cm, Ø=2,22(7/8 inch)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ce dimensiuni si forma are dragbar-ul; l-as schimba si eu pe al meu de Shadow.

Al meu are A=75cm, C=13cm Ø=2,22(7/8 inch); caut unul cu A=970cm(+) si C=16cm, Ø=2,22(7/8 inch)

 

o sa-l masor si iti spun, dar cred ca este diametrul 25....

deocamdata o poza:

post-43929-0-98978400-1346136453_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...