Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari,

De vanzare:

1.Set semeringuri supape "VITON", ca descriere, conțin 5% teflon pentru reducerea frecarii si uzurii.

Viton are o rezistenta superioara la temperaturi ridicate, produse chimice găsite în combustibili și petrol, precum și ciclurile de funcționare extreme.

Pret =130 RON/set, un set contine 8 bucati.

Poate fi folosit la toate modelele de kawasaki vulcan 1500si 1600, anii1988-2008.Codul OEM:92049-016

 

2.Set semeringuri supape originale pentru kawasaki vulcan 1500 tot modelele 1988-2008.Acelesi cod OEM:92049-016

Pret=110 RON/set, un set contine 8 bucati.

 

3.Garnituri capac chiuloasa originalepentru modelele de kawasaki vn 1500 dupa anul 1996-2008.Cod produs:OEM 11060-1732

Pret =56 RON/set, set format din doua garnituri.

 

4. Arcuri supape, originale, pentru modelele de kawasaki vn 1500, dupa anul 1996-2008.Cod produs OEM:49078-1157

Pret = 225RON/set, set format din 8 bucati.

 

Transportul e la alegere, curierat rapid sau posta romana.

 

Scuze pt calitatea pozelor.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, baieti! Am un drifter de 800 si as vrea sa-i schimb ghidonul. am o idee cam cum as vrea sa fie, insa nu stiu ce anume sa comand sau sa cumpar ca nu-mi dau seama din pozele de prezentare cum ar arata pe motocicleta. Motocicleta rosie e a mea, iar pe cea neagra este modelul de ghidon pe care l-as vrea.

Multumesc!

Belitu



pozele

post-70513-0-98609700-1359286313_thumb.jpg

post-70513-0-27779600-1359286328_thumb.jpg

post-70513-0-21358200-1359286344_thumb.jpg

post-70513-0-53700000-1359286358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti! Am un drifter de 800 si as vrea sa-i schimb ghidonul. am o idee cam cum as vrea sa fie, insa nu stiu ce anume sa comand sau sa cumpar ca nu-mi dau seama din pozele de prezentare cum ar arata pe motocicleta. Motocicleta rosie e a mea, iar pe cea neagra este modelul de ghidon pe care l-as vrea.

Multumesc!

Belitu

 

pozele

Salut, da-i un PM user-ului Kogaionon, el are pe Volusia lui un ghidon de felul celui pe care ti-l doresti,

tocmai vrea sa-l schimbe cu unul original clasic si cred ca ti l-ar vinde la pret bun.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc!



am lasat p.m. pana raspunde colegu', poate ma poate ajuta altcineva.

multumesc!



am lasat p.m. pana raspunde colegu', poate ma poate ajuta altcineva.

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu asta seamana la forma....nu stiu daca este la fel de lat

http://www.rosebikes.co.uk/article/litech-handlebar-low-cruiser/aid:25992 . Oricum..pretul este ireal de ieftin...

 

aa..este de bicicleta :)...dar ca diametru se potrivea...25.4 mm ...m-a indus in eroare.

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am reusit si eu sa-mi inchid astazi motorul, ce am schimbat in el, is destule, mi-e lene sa scriu.I-am facut azi cateva poze si le atasez aici.

Mai urmeaza cateva "atrocitati " sa-i aduc, o sa postez pozele aici cand o sa fie finalizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...si montata pe motor...

Salut,

foarte interesant arata, dar un inconvenient pe care il vad eu este ca nu mai ai simbolurile alea pt. temp si ulei vizibile. Amandoua fiind rosii este posibil sa le mai incurci. Trebuie sa tii minte ca in dreapta e presiunea si in stanga temp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat...asa este...mi-am pus si eu problema asta la inceput, insa o sa le tin minte . Ai vrut sa ma pui la incercare? ...Presiunea este in stanga , nu in dreapta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasez cateva fotografii cu motoreta in lucru, termenul de finalizare e 15 aprilie, momentan e la vopsit,(portocaliu cu negru vreau sa fie).

Aripa spate modificata, data la sudat in argon si apoi chituita - vopsita.

Tobele de dragstar, finalele, la partea care iese din galerie lucrez acum si va fi neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...