Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merci de oferta, am condus VN-ul Foxului cu dragbar si m-a obosit excesiv pozitia. Stiu ca lui ii place dar pe mine nu m-a coafat.

drace iti dau HD-ul si conduci cu ape-ul meu

stii cat de bine e cand treci printre masini si oglinzile lor nu-ti fac nicio problema? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu poza cum pare ca am facut-o dintr-un unghi ciudat dar totul (mai putin aripa fata) are dimensiuni normale pe motor. Poate e unghiul si negrul de pe roata fata. Aripa e una de Dominator de fata intoarsa si inadita cu o bucata de spate pt. ca merg destul de mult si pe ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.dillypoint.ro Ia numarul de sus de la "conatact" si suna. La un moment dat avea in stoc un cablu de Drifter.

 

De treaba oamenii de la dillypoint. Le-am dat mail, dupa doua zile am primit cablul prin fan Courier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De treaba oamenii de la dillypoint. Le-am dat mail, dupa doua zile am primit cablul prin fan Courier.

 

Stiu. Numai de la el iau piese pentru Drifter, de vreo 3-4 ani. Daca mai ai nevoie de piese pentru Drifter, apeleaza la el cu incredere. Daca nu are pe stoc, aduce la comanda, atata timp cat piesa se gaseste la unul din furnizorii lui (care nu-s deloc putini).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat in iarna un disc de frana nou, Lucas MST210, de la Razvan (Metricmotion) la un pret foarte bun (in jur de 100$). Suna-l si tu la 0727355295 si vezi ce poti rezolva.

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Vulcan pe injectie ,cred ca si pt altele, am gasit o chestie interesanta. Cum sa faci sa dispara asa numitul "ping" sau ezitare cand bagi mana in gaz. O metoda de a pacali ECU sa modifice amestecul carburant sa fie mai bogat. Eu am facut proba pe VN meu si functioneaza. Reactioneaza mai rapid cand ii dau gaz ,tasneste mai rapid. Se ridica mai repede in turatii. Se taie cablul de la senzorul de temperatura a aerului si se leaga in serie o rezistenta cu valoarea intre 500 si 1000 ohm. Asa zic ei sa o iei pe probate cu mai multe rezistente de diferite valori pana o gasesti pe cea mai buna. Mai simplu insa si ceea ce am facut si eu , a fost sa montez un potentiometru cu valoarea cuprinsa intre 500 si 1000 ohm pe acel cablu si din mers sa invart de el pana am gasit acel "sweet spot". Potentiometru, daca nu-l gasiti de cumparat cautati pe la atelierele de reparat radio si televizoare. Dupa montare motorul va merge un pic mai turat da se regleaza relantiul la turatiile care trebuie si totul e OK. Inca nu stiu cum va afecta asta consumul dar pt un motor de 1600 cum e la mine nu mai conteaza. Uite si documentatia: http://www.gadgetjq.com/ping_fix.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiti cumva unde gasesc o cheie de bujii de-aia pentru noi cu perete subtire? A dreq ce gauri de virgine au cilindrii astia....

 

 

sunt truse de scule care au tubulare mai lungi

alea sunt subtiri in perete si poti desface bujiile cu ele ;)

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat vreo 10 lei pe ea...este de Dacie. Am cumparat-o din primul magazin auto ce l-am intalnit in momentul respectiv in cale...nici nu mai stiu pe unde in Bucuresti era, dar cred ca gasesti asa ceva prin toate mag auto...si probabil ca sigur in Vitan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...