Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Apropo de guma,s-ar parea c-o sa pun pe spate,la 750-ul meu,un Pirelli de 170 in loc de 150...Sper sa intre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar la stativul pentru prinderea seii tre sa ma gandesc sa vad cum fac sa-l pun dau jos repede sau sa-l pun la loc.

Surub cu cap fluture. Tai capul la un surub, infiletezi o piulita fluture in locul capului si strici filetul pe surub in ambele capete ale piulitei. Sau dai un punct de sudura.

 

Deci sa inteleg ca pentru deplasari in 2 revii la vechea sa? Sau adaugi inca o sa pentru pasager, pe care o prinzi de sistemul vechii sei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca pentru deplasari in 2 revii la vechea sa? Sau adaugi inca o sa pentru pasager, pe care o prinzi de sistemul vechii sei?

 

Both si ambele amandoua.

 

In functie de cum vreau sa-i chinui spatele si kurul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma omor dupa genul ala de aripa pe spate,dar nu poti sa zici ca arata urat. Arata mai bine ca inainte. Omul isi face motorul cum crede el ca este mai bine. Eu zic ca VN-ul asta este pe drumul cel bun.

 

Off topic - De unde ati scos-o pe asta cu "roata de bicicleta pe fata"? Am vazut ca a inceput sa se foloseasca tot mai des. Este o roata de motocicleta perfect normala si clasica. Aceeasi situatie ca si in cazul cuvantului "mobra" sau "motoreta" folosit pentru motocicleta. Nu mi se pare normal.Doar o parere,nu dati cu parul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma omor dupa genul ala de aripa pe spate,dar nu poti sa zici ca arata urat. Arata mai bine ca inainte. Omul isi face motorul cum crede el ca este mai bine. Eu zic ca VN-ul asta este pe drumul cel bun.

 

Off topic - De unde ati scos-o pe asta cu "roata de bicicleta pe fata"? Am vazut ca a inceput sa se foloseasca tot mai des. Este o roata de motocicleta perfect normala si clasica. Aceeasi situatie ca si in cazul cuvantului "mobra" sau "motoreta" folosit pentru motocicleta. Nu mi se pare normal.Doar o parere,nu dati cu parul...

 

:hug:

 

Salutare, am si eu o intrebare ca si incepator in ale vulcanologiei.

 

Oprit fiind (in viteza 2) mi sa intamplat sa nu pot sa scot din viteza, e normal comportamentul ?

 

sal,misca putin motorul inainte-inapoi si se deblocheaza....da de ce opresti in vit a2a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ai sa poti sa il scoti din viteza altfel. Altceva decat a-ntaia in liber si din liber si dintr-a intaia in liber nu ai sa reusesti nimic cu motorul stand. Iti trebe ceva inertie sa scoti dintr-a doua pe liber (sau orice treapta alta decat a-ntaia).

Nu stiu exact de ce. Daca eram mai destept aveam Intruder de 1800 acum.

 

Ma jur ca n-am inteles nimica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca iti explic eu live. Hai odata ca frec pulexul.

 

hai ca acu ma duc sa ma imbrac si plec. te sun inainte.

stiu ca e enervat dar daca nu ma lasa team leaderu sa plec nus daca o pot sterge englezeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morpheus, stai, nu pleca, zi ce-ai facut la service!

 

un cacao am facut.

nu am putut sa imi iau liber dimineata asa cum speram ca nu m-a lasat sefu si nici acu dupa-amiaza nu reusesc sa plec sa ma vad cu awdu sa mergem sa imi dea coburii si sa-l vedem pe gelu, cum ii spune el

sunt plin de draci ca stau sa frec pixu aci la scarbiciu.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un cacao am facut.

nu am putut sa imi iau liber dimineata asa cum speram ca nu m-a lasat sefu si nici acu dupa-amiaza nu reusesc sa plec sa ma vad cu awdu sa mergem sa imi dea coburii si sa-l vedem pe gelu, cum ii spune el

sunt plin de draci ca stau sa frec pixu aci la scarbiciu.

Sireacul de tine! Chipintaci atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...