Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Gata, pana sa apucati voi sa terminati cearta, parbrizul e gata, proiectoarele sunt gata (lupule, ti-am ascultat sfatul: acolo unde erau puse proiectoarele nu imi permitea sa pun si parbrizul). Mai am de primit un topcase din Germania si voi pune poze cu Vulcanul customizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Topcase? :baldy: De-ala de plastic? Hai bre, mai bine ii dadeai lui Darian sa-ti faca o gentuta de-aia din piele de vinilin.

Nu-i din plastic, e din piele, dar nu am stiut cum sa-i spun altfel. As fi vrut una mai mare (nu are decat 9 litri), dar din alea mari cica nu se mai produc. Oricum, cu coburii de 26 litri fiecare, nu mai fac piata cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BWL, da-i pm omului sau suna-l la 0744387357, ca poate nu intra pe forum.

 

Nenea Sorin, facem maine dupa amiaza o plimbare si o filmare.

PS: cand zici ca-mi dai cantarul ala de bebelusi?

Multumesc frumos Lupule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

care ma poate ajuta cu un loc, date de contact, persoane de unde pot gasi/procura vopsea Cod culoare 665C Candy Cardinal Red?

 

am o aripa de vopsit pt VN-ul meu, iar codul asta nu-l pot gasi la cei de la Standox, iar baietii de la Tanga sunt in incurcatura din aceasta cauza

 

Multam

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

care ma poate ajuta cu un loc, date de contact, persoane de unde pot gasi/procura vopsea Cod culoare 665C Candy Cardinal Red?

 

am o aripa de vopsit pt VN-ul meu, iar codul asta nu-l pot gasi la cei de la Standox, iar baietii de la Tanga sunt in incurcatura din aceasta cauza

 

Multam

pt siguranta zic eu parerea mea sa o vopsesti alta culoare ca oricum vopseaua proaspata nu seamana cu cea veche nici pa acelasi cod

zaha

 

pt cei interesati,vand cauciuc pe 16',nou,metzeler...

/index.php?...t=0#entry680971

salut man

eu as vrea un cauciuc pe spate dar unul la mana a doua ca momentan am alte prioritati si mi varza cel pe care il am pe motor.

in concluzie cine are un cauciuc in stare buna de spate pt vulcan sa-mi spuna ca il sun eu

nr meu 0740190847

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul de sissy-bar pe care vreau sa mi-l fac. Pernuta (detasabila) pentru nevasta si s-o pot da jos sa fie fierul gol, cand merg singur.

Poze de rezolutie maricica, poate aveti nevoie de model.

 

Aaa, multumesc lui Doru de la Tomina si userului Harley.

post-263-1175537693_thumb.jpg

post-263-1175537720_thumb.jpg

post-263-1175537744_thumb.jpg

post-263-1175537859_thumb.jpg

post-263-1175537896_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto rau portbagajul-e facut sau cumparat de-a gata?

detalii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi copii, intre cele doua imagini de mai jos exista cateva mici diferente. Voi stiti care sunt acelea? Ca daca nu, vi le spun eu:

- schimbator de viteze la calcai (home-made, patent propriu)

- crash-bar

- sissy-bar (home-made)

- proiectoare

- parbriz (home-made)

- franjuri la ghidon (home-made)

- genti laterale

- gentuta sissy-bar

 

Urmeaza, dar nu foarte curand, vopsirea negru mat si invelirea tobelor cu neshte carpe negre.

post-13533-1175671309.jpeg

post-13533-1175671370_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu am inteles eu: pui pe el ca pe bradul de Craciun, dar totusi unele parti le faci negre... :cheers: Efectul cred ca va fi punerea in evidenta a accesoriilor, si nu a motocicletei. Parerea mea.

 

Geo

Dupa cum vezi, accesoriile sunt fie negre, fie cromate. Ce va urma va fi tot in aceste doua culori. Dar nu cred ca ar fi o idee buna cromarea rezervorului si a aripilor. Asa ca ce mai ramane? Negru. De ce mat? Ca asa vrea muschii mei inghinali. Q.E.D.

 

Signura chestie care ma deranjeaza la vopsire este ca, in caz ca o voi vinde, voi fi banuit ca ascund o buseala. Sau poata ca o busesc pana atunci si voi fi acoperit. Puschea pe limba mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta trebuie sa fie linia sissy-barului.

Ba Geo, frumos esti mah. Nu puteai sa tii si tu ala drept?

post-263-1175628834_thumb.jpgpost-263-1175628930_thumb.jpgpost-263-1175628967_thumb.jpgpost-263-1175629004_thumb.jpg

 

Va prezentam un user. Harley. Care-si vinde Vulcanul. :cheers:

post-263-1175629191_thumb.jpg

Ma nene fara suparare, oricum imi dai rezervorul :D , ii sta sxtrem de urat sissy-ul ala, vorbesc serios, fa-i ceva ca arata ca pe un nipru dala modificat acu 5 ani de romani.....sti tu..

nu mi-or placea mie galbejitele da mi-e mila, nu e marimea lui....sau inclinatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am spus ca e home made, nu? Cocos cu Giani in actiune. Pe mine nu m-au lasat sa tin de el, m-au pus sa strang piulitele de pe jos. Alea aruncate de Cocos, sa-mi dea de lucru. :cheers:

post-263-1175718560_thumb.jpgpost-263-1175718593_thumb.jpg

Mi-a placut asa de mult ca l-am montat fara sa-l mai cromez. Mai e timp dupa Paste.

post-263-1175718668_thumb.jpgpost-263-1175718687_thumb.jpg

 

P.S. Bre Klaus, sissy-barul cel mai fain e ala de-mi place mie si nu tie, asa ca zat de aici. Pune mana si repara-ţi Suzuki ala. Vezi ca exista grupul vitezanelor, poate te primesc aia acolo.

In alta ordine de idei, daca merge treaba bine, multumita lui wallower o sa ai ce pune pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene fara suparare, oricum imi dai rezervorul :cheers: , ii sta sxtrem de urat sissy-ul ala, vorbesc serios, fa-i ceva ca arata ca pe un nipru dala modificat acu 5 ani de romani.....sti tu..

nu mi-or placea mie galbejitele da mi-e mila, nu e marimea lui....sau inclinatia.

 

 

imi pare rau dar,sunt de accord cu Klaus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca se pupa la roata subtire sissy subtire. Da pe undeva senzatia de aerodinamic.

 

Lupane, din ce l-ai facut: teava sau bara, de cat (mie imi pare de 12 sau 14)? Materialul banuiesc ca e fier de vreme ce il vei duce la cromat.

 

Puteai sa bagi si tu un blitz la primele 2 poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Puteai sa bagi si tu un blitz la primele 2 poze.

 

economia asta de curent

 

 

P.S. Bre Klaus, sissy-barul cel mai fain e ala de-mi place mie si nu tie, asa ca zat de aici. Pune mana si repara-ți Suzuki ala. Vezi ca exista grupul vitezanelor, poate te primesc aia acolo.

In alta ordine de idei, daca merge treaba bine, multumita lui wallower o sa ai ce pune pe spate.

 

Ce-ai ma ca lam luat ca sa-l fac atv :cheers: sau vehicul dala care nu stiu cum ii zice, de plaja,,sal ia dracu, din mad max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau dar,sunt de accord cu Klaus...

 

Stiti voi treaba aia cu gusturile, asa ca nu-mi mai racesc gura.

Lupane, din ce l-ai facut: teava sau bara, de cat (mie imi pare de 12 sau 14)? Materialul banuiesc ca e fier de vreme ce il vei duce la cromat.

Puteai sa bagi si tu un blitz la primele 2 poze.

 

Bara de 12 de fier, pozele sunt facute cu telefonul, ca nu umblu cu aparatul dupa mine.

economia asta de curent

Ce-ai ma ca lam luat ca sa-l fac atv :cheers: sau vehicul dala care nu stiu cum ii zice, de plaja,,sal ia dracu, din mad max

Mda, si marmota se plimba cu ursu pacalit de vulpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mi-am pus si eu laolalta toate piesele de Vulcan pe care le aveam, si a iesit un Vulcan.

Detalii mai multe maine.

 

Geo

 

 

:ok: tot un Vulcan? credeam ca un Harli Davinson :cheers:

asteptam poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...