Sari la conținut

mortal chiajna 10.06.2022


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Ilfov: Un motociclist a murit într-un accident rutier produs în comuna Chiajna

Autor: 

Anca-Adriana Huza

Publicat: 06/10/2022 22:20

Sursa foto: Agerpres.ro

Un motociclist a murit, joi seară, într-un accident rutier produs în satul Roşu din comuna Chiajna, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Ilfov.

Decesul motociclistului a fost constatat de echipajul SMURD care a intervenit la accident.

"Poliţiştii rutieri ajunşi la faţa locului au constatat faptul că un bărbat în vârstă de 38 de ani, în timp ce se deplasa cu motocicleta pe o stradă din satul Roşu, a părăsit partea carosabilă şi a intrat în coliziune cu gardul unui imobil", precizează IPJ Ilfov, potrivit Agerpres.

Cazul a fost preluat de poliţiştii Serviciului Rutier Ilfov, care efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor producerii evenimentului rutier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum a putut sa moara un om acolo....este o curba cam la 90 grade pe malul Lacului Morii. Din orice directie ai veni , ai maxim 100-150m disponibili pentru accelerare de la 30km/h. Exista si un limitator de viteza acolo care nu e vizibil de la distanta , poate ala l-a dezechilibrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Aurex a spus:

Nu inteleg cum a putut sa moara un om acolo....este o curba cam la 90 grade pe malul Lacului Morii. Din orice directie ai veni , ai maxim 100-150m disponibili pentru accelerare de la 30km/h. Exista si un limitator de viteza acolo care nu e vizibil de la distanta , poate ala l-a dezechilibrat.

 

Noaptea! Este vorba despre noapte! Noaptea în orașe zici că e cursa de la Le Mans, toată lumea îi dă tare și îi împing pe alții de la spate. Eu evit mersul seara/noaptea prin București tocmai din acest motiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul nu avea casca si a platit pretul suprem.

A imprumutat un R1 pentru o tura...

 

Pacate de el!

RIP!

 

P.S.Poza aia de mai sus e de la altceva (apare si o casca acolo, ceea ce repet...a lipsit cu desavarsire in accidentul la care se face referire in acest topic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, arheopterix a spus:

Au!

Au pus (nu am pus) poza două surse de încredere: ”agerpres” plus trimitere la IPJ ILfov.

Dacă poza e înșelătoare nu e vina mea, eu am respectat dreptul de autor (autori), pe încredere :)

Eu ți-am ”ridicat mingea la fileu” însă ai ratat ținta.

Mă bucur că (tu) demonstrezi că ești capabil să gândești și nici nu ascunzi asta.

Și mă bucur că cineva totuși a observat (m-am abținut de la orice comentariu).

 

 

 

Dorele,Dorele... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiatorul e englez?

Ma gandeam ca e topic din iulie.

 

 

 

 

 

1 hour ago, Aurex said:

Nu inteleg

 

Sa vezi cum e cand cobori o panta (sau poate rampa...) si imediat ce treci de punctul cu inaltime maxima iti apare groapa in asfalt pe banda ta. Poti sa ai si 30 km/h, tot te caci pe tine. Ce vreau sa zic e ca o fi fost zona de 30, sau poate crezi tu ca nu se poate poti avea viteza mare acolo. Dar plecand de la 30, cum spuneai, depinde si de mobra si de rider, insa avand la dispozitie 100m de accelerat pe un agregat cu 2 roti... intelegi?

 

Mue proteve: a trebuit sa stau dupa reclama aia la paduchi pana sa vad ce e esential si voua v-a scapat; ceea ce este adevarata tragedie (si ca v-a scapat, si stirea in sine)  :)))

 

 

 

 

Untitled.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, arheopterix a spus:

 

Acum înțelegi?

 

Da , acum inteleg ....e cu 2-300 de metri mai departe decat am crezut initial . Acolo e o linie dreapta scurta , in care poti sa tragi de gaz , mai ales ca vb de R1. 

Sunt totusi socat , trec des pe acolo, e in fata unui bloc care da direct in strada.....in fine , Dumnezeu sa-l Ierte!

 

Nu pot sa nu ma intreb....daca a intrat in ghena blocului, ce cauta omul ala pe R1?

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Leon a spus:

Pilotul nu avea casca si a platit pretul suprem.

A imprumutat un R1 pentru o tura...

 

Pacate de el!

RIP!

 

P.S.Poza aia de mai sus e de la altceva (apare si o casca acolo, ceea ce repet...a lipsit cu desavarsire in accidentul la care se face referire in acest topic).

 

ma mai intreaba colegii de varsta mea:

sa i iau lui fimiu’ motor, ca si a luat permisul?

stii ce le recomand….?

DA ca o sa l manance in kur sa probeze motorul altuia printre blocuri si o sa l iei de sub masinile parcate …..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...