Sari la conținut

Motocicleta Bashan Brozz Recon 250 model 2022


Sterdragos310
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Student fiind am dat sa caut motociclete dual sport cheap 😂. Mi-a sarit in ochi acest model care costa 2.000$. Problema este ca nu gasesc daca e disponibil in Europa sa fac o comanda. Voi stiti ceva de modelul asta ? Merita sa-mi pierd timpul cautandu-l ? 

Editat de ivan pedala
Daca tot esti student, invata sa scrii corect, foloseste "caps lock"!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Motocicleta Bashan Brozz Recon 250 model 2022

Ca si review recomand sa citesti asta:

https://www.chinariders.net/showthread.php?t=28166

Cat priveste comercializarea, reteaua de service...etc, numai un dealer chinez te poate lamuri.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Sterdragos310 a spus:

Salut ! Student fiind am dat sa caut motociclete dual sport cheap 😂. Mi-a sarit in ochi acest model care costa 2.000$. Problema este ca nu gasesc daca e disponibil in Europa sa fac o comanda. Voi stiti ceva de modelul asta ? Merita sa-mi pierd timpul cautandu-l ? 


Norocul tau ca n-ai gasit.

La banii aia gasesti un dual sport sh japonez in mintile ei. Numai ca tre sa aiba cine sa ti-o verifice, ca inteleg ca ar fi prima si nu prea te pricepi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Nu iti pune problema sa cumperi o motocicleta pentru care nu exista o retea de dealer-i care sa asigure service, piese, garantie macar pentru 5 ani.

Daca vrei ceva nou mai ieftin, uita-te la marcile Sym, CF Moto, Brixton si eventual Kymco sau Loncin. In Romania sunt prezente doar primele 3.

 

Sfatul meu este sa cauti ceva SH produs de o firma serioasa, BMW sau Japonezi.

Editat de Papa_Bear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

exista o vorba romaneasca , nu tot ce zboara se mananca!

Pretul ala de 1999 dolari, e pentru livrare in cutie, si atat. Taxele de livrare sunt aditionale. 

Motocicleta nu respecta norma de poluare , nu are frana abs, si nu va putea fi inmatriculata in Europa-la noi , o moto noua trebuie sa vina cu ABS, norma euro 5. Si chiar daca le-ar avea, ar trebui sa i faci IMPORT-deci taxe vamale, TVA, Omologare indiividuala RAR, etc etc.

 

Concluzia, nu mai visa avioane , ca nu ai cum sa iei o moto noua cu 2000 dolari.  In schimb, vezi ca exista la Sym un model mini adventure, si poate fi o varianta de buget limitat.

Moto omologate, importate, cu tot ce trebuie.

vezi pe site ul sym romania.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fiti rautaciosi cu omul...student...bani cam subțire... am trecut toți prin varsta aia.

Pt initiator: Nu o sa poți niciodată sa înmatriculezi motoreta aia în Europa...ABS și Euro 5 iei stau în cale...

Asa cum ziceau unii colegi poți sa te uiti in curte la SYM, Loncin sau CF Moto care au modele asemănătoare dar mai scumpe, evident, sau poți sa te uiți după un SH japonez în stare buna care să-ți fie prima Mobra dacă nu mă înșel...

Bafta în alegerea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 1/16/2023 at 10:53 PM, Papa_Bear said:

Salutare!

 

Nu iti pune problema sa cumperi o motocicleta pentru care nu exista o retea de dealer-i care sa asigure service, piese, garantie macar pentru 5 ani.

Daca vrei ceva nou mai ieftin, uita-te la marcile Sym, CF Moto, Brixton si eventual Kymco sau Loncin. In Romania sunt prezente doar primele 3.

 

Sfatul meu este sa cauti ceva SH produs de o firma serioasa, BMW sau Japonezi.

Mersi de sfat !

13 hours ago, piticot said:

Nu mai fiti rautaciosi cu omul...student...bani cam subțire... am trecut toți prin varsta aia.

Pt initiator: Nu o sa poți niciodată sa înmatriculezi motoreta aia în Europa...ABS și Euro 5 iei stau în cale...

Asa cum ziceau unii colegi poți sa te uiti in curte la SYM, Loncin sau CF Moto care au modele asemănătoare dar mai scumpe, evident, sau poți sa te uiți după un SH japonez în stare buna care să-ți fie prima Mobra dacă nu mă înșel...

Bafta în alegerea ta!

Mersi pentru intelegere :)). Probabil nu toti au trecut prin studentie. 

21 hours ago, ENEOS said:

"- ce motocicletă ai?

- o bășină. Pardon, Bashan"

:lol:

🤣

22 hours ago, Adrian M. said:

Salut,

exista o vorba romaneasca , nu tot ce zboara se mananca!

Pretul ala de 1999 dolari, e pentru livrare in cutie, si atat. Taxele de livrare sunt aditionale. 

Motocicleta nu respecta norma de poluare , nu are frana abs, si nu va putea fi inmatriculata in Europa-la noi , o moto noua trebuie sa vina cu ABS, norma euro 5. Si chiar daca le-ar avea, ar trebui sa i faci IMPORT-deci taxe vamale, TVA, Omologare indiividuala RAR, etc etc.

 

Concluzia, nu mai visa avioane , ca nu ai cum sa iei o moto noua cu 2000 dolari.  In schimb, vezi ca exista la Sym un model mini adventure, si poate fi o varianta de buget limitat.

Moto omologate, importate, cu tot ce trebuie.

vezi pe site ul sym romania.

 

Mersi de sfaturi si informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, ENEOS a spus:

"- ce motocicletă ai?

- o bășină. Pardon, Bashan Brozz"

:lol:

o bășină roz... :)

 

 

 

 

Acum 54 minute, Sterdragos310 a spus:

...

Ce le spui fetelor cand te intreaba ce motocicleta ai?Cum suna sa le raspunzi: Bashan Brozz...?!

Trecand peste asta,clar nu e inmatriculabila fara ABS si Euro5,asa cum s-a spus mai sus.Orienteaza-te spre un sh. :)

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...