Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Bărbat din București, reclamat la ITM după ce și-a pus angajații să-i facă o fundație de dreapta

 

Inspectoratul Teritorial de Muncă cercetează cazul strigător la cer al unui bugetar care și-a pus subalternii să-i înființeze o fundație de dreapta, dar și să facă diverse comisioane mărunte pe traseul birou-chioșc. În primăvara acestui an, bărbatul se pare că le-a cerut oamenilor din subordine nici mai mult nici mai puțin decât să pună bazele unei noi forțe politice, care să activeze ca organizație non-profit. Asta ca și cum lungile nopți petrecute la birou golind scrumiere și umplând pahare de Chivas nu erau suficiente.

”Mentalitatea șefului de la noi este aceea de stăpân. Te exploatează ca și cum ai fi proprietatea lui, fără niciun pic de respect pentru spinarea ta, care de la două navete în sus începe să se șubrezească”, ne-a explicat unul sintre angajați, care, dorind să rămână anonim, s-a recomandat drept Albă Ca Zăpada.

Albă Ca Zăpada a depus de-a lungul timpului zeci de reclamații la ITM, însă abia acum strigătul lui de ajutor a fost luat în seamă.

”Șeful meu e foarte influent și lumea se cam teme de el. Mă și mir că s-a demarat până la urmă ancheta asta. E recunoscut ca un tip extrem de răzbunător și nimeni nu vrea să-l calce pe bombeuri sau pe mână, chiar dacă uneori e inevitabil, întrucât nu-l vezi”, povestește terifiat Albă Ca Zăpada.

Un fost subaltern care acum s-a angajat în administrația locală a refuzat să facă prea multe declarații, spunând că se teme pentru siguranța lui. ”Poate că acum jobul meu nu mai depinde de el, dar am eu alte motive să-mi fie frică. Știți, eu nu sunt un tip foarte mare și nu mă pot apăra singur. Am un corp mai degrabă mărunt, fragil. Nu vreau ca într-o zi să dea vreo tricicletă peste mine. Am familie, am copii. Nu mă mai căutați. Ștergeți numele meu din telefon.”



DOUA LUCRURI EXTREM DE DIFICIL DE REALIZAT …
1. Sa pui ideile tale in capul altuia…
2. Sa pui banii altuia in…buzunarul tau.
3. Cel care reuseste primul lucru se numeste…PROFESOR!
4. Cel care reuseste al doilea se numeste…BUSINESSMAN!
5. Cel care le reuseste pe amandoua se numeste…SOTIE!
6. Cel care nu reuseste nici una nici alta se numeste SOT!
Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

► Germania, Franța și Rusia au anunțat că nu au de gînd să-și retragă ambasadorii de la Phenian, în ciuda războiului iminent dintre Coreea de Nord și restul lumii. Probabil e vorba despre niște ambasadori bătrîni sau bolnavi, care oricum n-o mai duceau foarte mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SilviuC

stiu ca o sa fie un soc pentru tine, dar ... si motoretistele sunt bagaboante ....

 

1333230655997_15424.png

 

p.s. : actually, sincer sa fiu, pe cele mai grave bagaboante le-am cunoscut in "lumea moto" 65.gif

...mai stiu eu una, tot activeaza pe forum aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SilviuC

nu-i un concurs colegule, da' daca e sa facem o lista am si eu cateva nume de adaugat 24.gif

 

ontopic :

 

sunt sigur ca ar fi multe de adaugat pe o lista in gen. Daca dam drumul la una, ma bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

► Presa americană a titrat mare, pe prima pagină: "Un stat european ajută Coreea de Nord cu un dispozitiv care va dubla viteza flotei de război!"

► Presa europeană a scris: "Albania a vîndut o vîslă"

 

 

► Barack Obama i-a trimis un SMS lui Kim Jong Un: "Micuțule, Nordul tău n-o să bată Sudul nici dacă-ți schimbi numele în Abraham Lincoln. Apropo, mergem la un teatru sîmbătă?"

 

 

 

http://www.220.ro/faze-tari/A-Intrat-Cu-Masina-De-Doua-Ori-In-Casa-Omului/UOE10Uln6A/

 

http://www.220.ro/auto/Se-Da-Cu-Motocicleta-Prin-Apa/CC1whdoyXr/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a batut-o de el :)

 

a numarat cineva de cate ori a zis "b!tch"

 

unde se poate vedea?

Le-am avut eu de pe torrenti. Sunt filme exploitation clasa B.

Run Bitch Run

Nude nuns with big guns

dar si:

DEAR GOD, NO!

 

beton!

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...