Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

In tramvai, un copil cu bunicul, langa un tiganus cu ma-sa, acesta incepe sa dea din maini si sa tipe. Copilul il intreaba pe bunic:

- De ce face asa baiatul acela?

- Invata sa zboare, ii raspunde bunicul.

- Pai si eu cand invat sa zbor?

- Tu nu ai nevoie, esti rasa pura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai5jADshApk

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

 

La Bula vine un vecin:

 

- Auzi ma Bula, vrem sa tapetam camera de zi, si e la fel de mare ca a ta. Tu cand ti-ai tapetat cate suluri ai cumparat?

 

- 14.

 

- Multumesc.

 

Dupa 2 saptamani se intalnesc:

 

- Auzi ma (cuvant urat), am cumparat 14 suluri si 4 mi-au ramas in plus.

 

- Pai si mie...

.....................................................................

 

 

Examen la Politehnica.Profesorul intreaba:

 

- Intrebare de "nota zece": cum ma numesc?

 

Toti tac.

 

- Intrebare de "nota opt": - la ce obiect aveti examen?.

 

Toti tac.

 

- Intrebare de "nota cinci": ce culoare are manualul?

 

Din ultimile randuri se aude o voce:

 

-Vrea sa ne pice jegosu

................................................................

 

- Vedeți că mîneca stîngă este mai scurtă decît cea dreaptă, îi spune clientul croitorului.

- E vina mea, domnule, aveți dreptate, trebuia să vă iau măsura la amîndouă mainile…

 

...................................................................................................................................

 

 

Un tip are o fabrica de carnati. Intr-o buna zi, il aduce pe fiul sau la munca sa vada mostenirea familiei si ii face marele tur. Asta micu, rasfatzat de-ti venea sa-l bati, snob si plictisit, nimic nu il impresiona. In fine il aduce taica-su in inima fabricii, totul nou si ultra modern si cu mandrie declara (ca o ultima chestie care l-ar putea impresiona): -Uite fiule, vezi aparatul asta? intr-o parte bagi cate un porc si prin alta ies carnatii! Fiul, cascand: -Da tata, foarte interesant...dar n-ai si un aparat in care sa bagi un carnat si din care sa iasa un porc? La care tatal, infuriat: -Ba da, fiule...pe ma-ta...

 

 

..................................................................................

 

Bula traia in sat de munte cu Maria lui.Intr-o zi ii vine ordinul de recrutare.Ii zice Mariei: -Marie,vino cu mine la gara ca eu n-am mai vazut lumea. A doua zi merg ei la gara. Dimineata tare,noapte inca,apare lumina locomotivei. Bula ia un par si asteapta pe linie.(trenul:UUUUUU!UUU!) Dupa doua minute,Bula la spital in ghips. Maria il ia acasa si-l aseaza ca la spital agatat cu picioarele in sus.Maria ii pune un ceai sa fiarba. Ceainicul a inceput sa clocoteasca:uuuuuuuu!uuuuuu!) Bula se ridica repede din ghips, ia un par si farma ceainicul. Maria vine speriata si-l intreaba de ce l-a farmat? Bula:Astia trebuie batuti de mici,ai vazut ce-ti fac cand cresc mari?

 

..............................................................

 

Intr-o zi Bula mergea cu masina si de odata controlul de rutina al politiei. Politaiul cand ii vade zambeste si ii spune : -Ati castigat premiul cel mare sunteti primul sofer care are pusa centura de siguranta. Baietii de la ProTV pe faza il intreaba pe Bula ce are de gand sa faca cu banii. -Cred ca o sa-mi iau carnetul de sofer. Politaiul mirat: -Nu aveti permis ? Nevasta lui Bula sare si spune : -Nu-l luati in serios, asa face tot timpul cand e beat. Politaiul din ce in ce mai mirat: -Mergem la post. Tatal lui Bula sare si el: -Bai (cuvant jignitor), ti-am spus de atatea ori sa nu mai iesi cu masini furate la drum. Politaiul socat cheama ajutoare. Din portbagaj iese fratele lui Bula si intreaba speriat: -Am trecut granita ca este al dracu de cald in spate?....

 

 

.................................................

 

 

O femeie mergea pe strada si observa un batranel care statea pe un scaun in fata casei. -Ma scuzati,nu am putut sa nu observ ce fericit aratati,care este secretul dv. pentru o viata lunga si fericita? -Fumez trei pachete de tigari pe zi,beau sase sticle de whiskey pe saptamana, mananc numai mancaruri cu multa grasime si nu fac niciodata sport. -Nemaipomenit,dar cati ani aveti? -Douazeci si sase.

 

 

................................................................................

 

Un tata se uita la televizor si fiul lui cel mai mic vine si-l intreaba:

-Tata, care e diferenta intre a fi posibil si a fi real?

Tatal raspunde:

-Mmmmm...ia sa vedem...du-te la mama si intreab-o daca pt 1 milion de euro s-ar culca cu Kevin Costner, pe sora ta daca pt 1 milion de euro s-ar culca cu Tom Cruise, iar pe fratele tau daca pt 1 milion de euro s-ar culca cu Brad Pitt.

Dupa putin timp, copilul se intoarce si-i zice tatalui:

-Mama a zis ca ar face-o si pt. mai putin, sor-mea a zis c-ar fi un vis, iar frati-mai mult sex oral a zis ca pt 1 milion de euro pe linga Brad Pitt s-ar culca si cu Elton John.

Tatal raspunde:

-Vezi, acum cred c-ai inteles care-i diferanta: ar fi posibil sa fim milionari, dar real este ca in casa avem doua curve si un poponar.

 

;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai gasit topicul sa nu te pui cu rockeri asa ca postez aici ce am primit pe mail:

 

 

 

Am ajuns acasa, e 2:13AM. Am venit din Belfast , de la o bere cu prietenii. Eu am baut fara alcool, pentru ca eram cu masina. Chiar si fara alcool, tot a mers, si m-am simtit bine.

Cand am ajuns acasa, am auzit zgomot (ca muzica nu pot sa-i spun...) la respectivu`, semn ca-i vineri seara si la el, si nu baga somn chiar asa devreme. In cazul asta, mai astept. Cobor sa-mi iau o bere, si ma bag la un film ceva, ca maine-s liber oricum...

M-am intors.MI-am luat berea . Si m-a plouat de m-a luat naiba. Da` a meritat. Chiar daca berea `i calda ca pisatu` boului.

Da` se pare ca, daca e sa n-ai noroc, pai n-ai. N-am avut parte de bere, ca m-a sunat taica-miu exact cand duceam paharul la gura, sa ma duc sa-l iau din oras, ca ploua afara.

Am coborat. Am urcat in masina, si, in 10 minute eram in capatul copoului. L-am dus acasa.

Ajung in fata blocului, ma mir ca mai am loc de parcare. Ma mir tare ca am loc de parcare. Nu mai conteaza. Parchez.

Cobor din masina, incui masina, si arunc un ochi spre blocul meu. Bezna.

Imi spun ca ezista o posibilitate ca ieonu` sa fi taiat iar curentu`n gluma, sa vada reactiile. Se aprinde un bec la baie, undeva pe la mamaia aia de la 7. N-are somn. Bantuie prin casa. Treaba ei, zic, sa bantuie, ca nu ma deranjeaza.

Important e ca la vecinu` e intuneric. Ca noaptea. De fapt e noapte. Ehhh...Am luat-o pe ulei...Si doar n-am baut inca...O fi sevrajul???. Nu conteaza.

Urc sus. Beau repede o bere, sa ma asigur ca nu mai sunt sunat in legatura cu masina. Am motiv sa nu conduc acum.

Scriu trei-patru randuri pe messenger unei suportere, care vrea sa afle ce anume am de gand. Nu spun. Nu spun nu pentru ca nu vreau ca`s io chitros, ci pentru ca nu vrea sa stric surpiza. Din nefericire am vazut ca pe shoutbox azi mi-a nimerit unu` poanta...

Da`...vorba lu` whitewolf: "Las` ca merge".

Pamantul l-a muncit, de apa a avut parte, a venit timpul sa-i schimb si aerul.

Mi-am pus manusile. Nu pentru ca-mi e frig, shi nici pentru a nu lasa amprente. Ci pentru ca solutia pe care o voi folosi e foarte periculoasa. Nu pentru ca arde. Nici pentru ca pateaza. Ci pentru ca pute. A (cuvant urat). E extrem de persistenta, si nu iese din haine sau piele cu una cu doua. Timp in care pute in continuare.

Solutia se numeste methanethiol, mai pe romaneste, mercaptan. E folosita la gazul metan. Sa-i dea miros. Care vrea, o poate gasi in butelii. Dupa ce se goleste butelia, o intorci cu fundu`n sus, si curge maglavaisu` ala. Da` tre sa ai o grija...mama mama...

Eu n-am butelie, mie mi-a adus-o cineva.

Ei, astea fiind zise, am trecut la fapte. Am umplut o seringa. Si cu mercaptan, si cu grija. Pe balcon. Ca nu am cum sa desfac sticluta in casa...Ca`mi moare mocheta, mi se ard pixelii de la monitor...etc.

Apoi am urcat la tovarasu` vecinu`. In liniste. Se auzea miscare prin casa. Cu atat mai bine, prinde ideea repede.

Si incep sa`i torn frate...10ml de mercaptan pe sub usa . Nu puteam sa-l dau pe usa , ca se imprastie mirosu` pe toata scara...

Un jet puternic pe sub usa , si dau sa fug in casa.

Da` crezi ca mai puteam? Sa fereasca Dumnezeu...Nu`s genu` de om gretos, da` mi-a putrezit instant parul din nas...Am taiat-o repede in casa, am scos berea aia fara alcool din mine, am scos-o si p-aia cu alcool, si niste covrigei, si ce dracu mai mancasem azi, am tras apa, m-am spalat in nas, mi-am aprins o tigara pe balcon, toate fumurile le scoteam pe nas, sa schimb dracu` mirosu`.

De sus se auzea la fel ca la mine.

Usi si geamuri deschise, se aude un ventilator, alea alea, injurat...Inchid geamurile mele...Nu de alta, da-i nasol cu asta...

Oricum, se aude, cu geamul inchis, un "TE OMOR MU....LE !!!!"...

Nu stiu daca sa-mi fie frica inca sa nu...

Dar e bine sa fiu precaut...

Acu` e 4:31. Revin maine cu amanunte.

 

Sper

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...