Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

274235590_1118714135629501_220228281441255531_n.thumb.jpg.303ecbe0da1095b83e1e779add382b0c.jpg

274313977_4826162680804745_7684535878493252676_n.thumb.jpg.f9de186d806bc27cc2adc7e5bc0899c5.jpg

eram în clasa întâi, în prima zi de școală când învățoarea ne-a pus următoarea întrebare:

- care este cea mai dificil de pronunțat expresie din limba română?

iar eu am ridicat mâna și am răspuns:

- acid dezoxiribonucleic sau acid acetilsalicilic

- nu, mi-a răspuns învățătoarea, răspunsul corect este "am greșit, îmi cer iertare"

așa mi-am pierdut încrederea în sistemul educațional românesc.

274735632_505530047637753_8452557144849180560_n.thumb.jpg.63ca03ae6494a919547625bdabc341fa.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un regiment de infanteriști ruși, la periferiile Kiev-ului, februarie 2022, se deplasează pe șosea spre oraș, când se aude o voce care strigă de după un mic deal din apropierea orașului:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât zece soldați ruși.

Comandantul rus, contrariat, alege un detașament cu zece dintre cei mai buni infanteriști și-i trimite în spatele dealului să-l elimine pe inamic. Peste câteva minute se aude un schimb de focuri de AK47, apoi se așterne liniștea.

Când să-și continue înaintarea, se aude din nou vocea:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o sută de soldați ruși.

Furios, comandantul formează rapid un pluton cu 100 dintre cei mai buni militari rămași și-i trimite în spatele dealului cu aceeași misiune. Din nou se aud focuri de armă. După zece minute de luptă intensă, se așterne liniștea.

Când să se pună în mișcare, vocea se aude din nou:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o mie de soldați ruși.

Vânăt de furie, cu venele umflate, comandantul formează pe loc o companie cu o mie de luptători și-i trimite după deal. Imediat se aud zgomotele unei lupte teribile, AK47, grenade, lansatoare de rachete, tiruri de artilerie, după care se așterne o liniște mormântală.

În cele din urmă, un soldat rus, grav rănit, se târăște de după deal și cu ultimele cuvinte înainte de a muri îi spune comandantului:

– Nu mai trimite pe nimeni… este o ambuscadă. Sunt doi soldați ucraineni, nu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, pitesti2010 a spus:

Un regiment de infanteriști ruși, la periferiile Kiev-ului, februarie 2022, se deplasează pe șosea spre oraș, când se aude o voce care strigă de după un mic deal din apropierea orașului:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât zece soldați ruși.

Comandantul rus, contrariat, alege un detașament cu zece dintre cei mai buni infanteriști și-i trimite în spatele dealului să-l elimine pe inamic. Peste câteva minute se aude un schimb de focuri de AK47, apoi se așterne liniștea.

Când să-și continue înaintarea, se aude din nou vocea:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o sută de soldați ruși.

Furios, comandantul formează rapid un pluton cu 100 dintre cei mai buni militari rămași și-i trimite în spatele dealului cu aceeași misiune. Din nou se aud focuri de armă. După zece minute de luptă intensă, se așterne liniștea.

Când să se pună în mișcare, vocea se aude din nou:

– Un soldat ucrainian este mai bun decât o mie de soldați ruși.

Vânăt de furie, cu venele umflate, comandantul formează pe loc o companie cu o mie de luptători și-i trimite după deal. Imediat se aud zgomotele unei lupte teribile, AK47, grenade, lansatoare de rachete, tiruri de artilerie, după care se așterne o liniște mormântală.

În cele din urmă, un soldat rus, grav rănit, se târăște de după deal și cu ultimele cuvinte înainte de a muri îi spune comandantului:

– Nu mai trimite pe nimeni… este o ambuscadă. Sunt doi soldați ucraineni, nu unul.

bancul asta mi-a spus bunicul meu prin anii 70-80, dar cu soldatul finlandez :) :)

hahahahaha

 

 

a aparut si varianta cu Biden (trimis inapoi din rai) in locul lui Rockefeller (trezit din criogenare), cand intra in bar si intreaba de starea poporului, ca totul e OK, ca tot o superputere, etc...

si cand intreaba, cat costa consumatia, vine raspunsul: 2 ruble :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...