Sari la conținut

6. Gran Premi Monster Energy de Catalunya - Barcelona


Postări Recomandate

Acum 16 minute, Method a spus:

 

 

...asta nu inseamna neaparat ca MM va veni la Ducati Spa,

Categoric. S-ar putea sa nu ajungă la un consens oricât de mult ar vrea ei să-l ia pe MM și atunci după părerea mea va fi JM. EB a arătat în ultimele 2 GP-uri ca nu e ce trebuie pentru un constructor cu asemenea pretenții precum Duc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

singurul motiv invocat sa il tina pe Basti ar fi doar ca sa-l multumeasca pe Peco.

ceea ce e super stupid - se supara JM si clar pleaca.

si mm dracu stie ce face, ar treb sa ramana ca e fericit si se bate cu uzina oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, danypop a spus:

EB a arătat în ultimele 2 GP-uri ca nu e ce trebuie pentru un constructor cu asemenea pretenții precum Duc

Clar ca si valoare EB e de departe cel mai slab de acolo.Insa e italian.Si asta a inclinat balanta in trecut....Dovi,Petrucci nu mai zic...

+ dupa cum zice colegul - Pecco il prefera (normal),iar Ducati au si declarat cand l-au semnat ca Pecco e vioara 1 a lor,pilotul cu care se vor angrena in lupta pt titlu,de aia si cei 10mil/an.Ori langa vioara 1 sa iei...o alta vioara 1...poate mai buna decat prima vioara?Cam astea ar fi (singurele) motive ale ramanerii lui EB,nu valoarea pilotului.

 

Mai nou,cica la sfarsitul anului Repsol va parasi Honda.Hah !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

 

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello :

Imi aduc aminte cat il apreciai pe Jiji pentru fairplay-ul de care dadea dovada, pentru ca dorea sa faca anuntul la Mugello. Acum o suceste. Cam atat valoreaza o declaratie de-a lui si a tuturor boss-ilor de la Ducati. Acu' e drept ca pot aparea complicatii la negocierea noilor contracte, insa lucrurile astea puteau fi anticipate de luni de zile. Nu poti sa vii acum si sa spui ca nu stiai ca vor fi incompatibilitati intre sponsori, in ceea ce priveste un eventual contract cu MM si ca anuntul se amana... 

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Eu raman la ideea de baza cu Bestia prelungire de contract,JM out si MM pe un GP25 de client.

Cea mai putin probabila solutie. Bestia este cel mai putin calificat sa ocupe in continuare a doua motocicleta la echipa de uzina. Ar fi cel putin ciudat, ca sa nu spun stupid, sai ai doi piloti precum JM si MM, sa ii dai cu sutul in spate lui JM si sa il tii pe MM la o echipa de client, iar Bestia sa doarma confortabil la echipa muma. Dar, nah... Jiji este un tip surprinzator.. deci ne poate surprinde si prin stupiditate.. ;) De fapt, as zice ca a facut-o deja, cand s-a grabit sa il semneze pe Bagnaia pentru 10 milioane... 

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Eu raman la ideea de baza cu Bestia prelungire de contract,JM out si MM pe un GP25 de client.

Cea mai putin probabila solutie. Bestia este cel mai putin calificat sa ocupe in continuare a doua motocicleta la echipa de uzina. Ar fi cel putin ciudat, ca sa nu spun stupid, sai ai doi piloti precum JM si MM, sa ii dai cu sutul in spate lui JM si sa il tii pe MM la o echipa de client, iar Bestia sa doarma confortabil la echipa muma. Dar, nah... Jiji este un tip surprinzator.. deci ne poate surprinde si prin stupiditate.. ;) De fapt, as zice ca a facut-o deja, cand s-a grabit sa il semneze pe Bagnaia pentru 10 milioane... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

 

 

Mai nou,cica la sfarsitul anului Repsol va parasi Honda.Hah !

Mai nou...... cam de mai bine de juma de an. Cum a anunțat MM ca pleacă de la onda, Repsol a zis că-și va onora contractul care era pana la final de 2024 apoi papa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiut de faza cu Repsol,acum am vazut ca au facut un anunt oficial...

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Imi aduc aminte cat il apreciai pe Jiji pentru fairplay-ul de care dadea dovada, pentru ca dorea sa faca anuntul la Mugello. Acum o suceste. Cam atat valoreaza o declaratie de-a lui si a tuturor boss-ilor de la Ducati. Acu' e drept ca pot aparea complicatii la negocierea noilor contracte, insa lucrurile astea puteau fi anticipate de luni de zile. Nu poti sa vii acum si sa spui ca nu stiai ca vor fi incompatibilitati intre sponsori, in ceea ce priveste un eventual contract cu MM si ca anuntul se amana... 

...si il apreciez in continuare.

Dupa cum ai zis,pot aparea complicatii.Daca era ceva ce putea fi anticipat,anticipa.Banuiesc ca ditai echipa Ducati Spa o avea si 1-2 juristi prin curte,dar sunt multe lucruri ce trebuie puse la punct,dupa cum a si zis si apar tot felul de complicatii.

Si doar cu gandul la contractele si sponsorii lui MM ma pot duce.Ce e interesant e unde vor sa il incadreze pe MM - la echipa mare,la Pramac sau la Gresini?Ramane in deliberari...

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Cea mai putin probabila solutie. Bestia este cel mai putin calificat sa ocupe in continuare a doua motocicleta la echipa de uzina. Ar fi cel putin ciudat, ca sa nu spun stupid, sai ai doi piloti precum JM si MM, sa ii dai cu sutul in spate lui JM si sa il tii pe MM la o echipa de client, iar Bestia sa doarma confortabil la echipa muma. Dar, nah... Jiji este un tip surprinzator.. deci ne poate surprinde si prin stupiditate..

Deloc.Mi se pare cea mai probabila.

Ar fi cel putin ciudat daca nu chiar stupid sa ai 2 primadone - astfel in loc sa ai o echipa unita care trage intr-o singura directie,o sa ai 2 piloti care se razboiesc unul cu altul.Sunt atatea situatii de-a lungul timpului in care alaturarea a 2 piloti campioni la aceeiasi echipa a degenerat,incat ar fi chiar tantalau sa o faca si el.Nu exclud,am mai zis - nu mai exclud nimic,insa ar fi o mare prostie - ar fi o tensiune si o incordare continua in boxe si chiar episoade gen Portimao 2024.Si nici unul nu ar ceda.

Dar ar fi frumos pt noi,publicul pt ca ar fi show :D

Acum 3 ore, xt600 a spus:

s-a grabit sa il semneze pe Bagnaia pentru 10 milioane... 

Asta e cam adevarat - trebuia ca aici la Mugello sa decida cu cine va semna pt ambele locuri - nu sa se grabeasca cu Pecco,pt ca odata facuta decizia pilotului nr.1,si-a ingradit alegerile pilotului 2 foarte mult.Odata ce i-ai dat lui Pecco 10 mil si ai declarat ca el e pilotul cu care vrei sa ataci titlul in urmatorii 2 ani,si ca pt celalalt pilot nu ai disponibil nici pe departe un asemenea buget (toate declaratii ale lui Gigi/Tardozzi),atunci nu prea iti mai poti permite sa aduci o alta primadona,de ce :

1.JM sau MM vor cere macar atatia bani cat ia Pecco (MM probabil chiar mai mult),insa sefii au subliniat ca bugetul disponibil pt pilotul nr.2 nu e nici pe departe acelasi ca pt Pecco.

2.oricare din JM sau MM se va bate cu Pecco in primul rand,nu va accepta sub nici o forma postura de pilot 2 si va vrea ca toate resursele sa ii fie acordate lui,reluati documentarul cu MM cand spunea cum se razboia cu Pedrosa in 2013 pt mai multe lamuriri,in orice caz numa spirit constructiv nu va fi in echipa aia :D

Ori Gigi n-are nici un interes sa isi provoace singur asemenea probleme.Ar trebui sa fie batut in cap.Nu exclud,repet,dar mi s-ar parea stupid sa ia inca un pilot nr.1,daca o face inseamna ca isi contrazice singur declaratiile de la inceput de an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

Oo Method, ce stil dramatic ai.

RedBull e la cutite cu Monster. Uau!

Imi si închipui doi cuțitari cum încearcă sa se împungă.

Man, daca si tu ai probleme in a intelege cine e Dua Lipa.. înseamnă ca nu stii ca RedBull si Monster sunt cei mai mari producători de pișat energizant din lume și totodată principalii sponsori din motorsportul cu doua roți.

Sunt două firme concurente si atât.

Nu exista si nu a existat nici un conflict intre cele doua firme..asa ca nu ai de ce spune ca sunt "la cuțite". Jeeezus!

 

Legat de MM la Ducati pana si Lorenzo (Jorge) spune ca este DONE DEAL. Si ultimele declarații ale lui MM care ii ridica în slăvi si mulțumește Ducati ca il iau in considerare pt un Factory seat. Deja imi da o lacrimă.

Da, întârzierea e data exact din cauza mutării probabil a lui MM de la RedBull la Monster.. Sau poate baga Redbull o clauza speciala sau Ducati care sa-i permită lui MM inca sa umble cu sapca RedBull dupa ce e in echipa roșie.

Asta e tot.

V-am mai spus de 6482548264 ori, un om de talia si nivelul si banii lui Marquez nu accepta o echipa client. Punct.

P.s.

Gresini a fost doar un pas intermediar unic si irepetabil pt ca:

1. Posibil o clauza Honda. Nu te duci la alta factory sau te duci dar decartezi 25de mil.

2. E fra-su acolo.

3. Asa i-au pus condiția Ducati pt a accede in locul lui Enea.

 

Asta a fost tot.

End of story.

Ingerați adevărul si nu mai așteptați anuntul pulii.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Mulțumim părinte că ne-ai luminat dar așteptăm totuși o confirmare oficiala, dacă nu e cu supărare 🙄🙂

crede si nu cerceta.

 

 

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Oo Method, ce stil dramatic ai.

RedBull e la cutite cu Monster. Uau!

Imi si închipui doi cuțitari cum încearcă sa se împungă.

Man, daca si tu ai probleme in a intelege cine e Dua Lipa.. înseamnă ca nu stii ca RedBull si Monster sunt cei mai mari producători de pișat energizant din lume și totodată principalii sponsori din motorsportul cu doua roți.

Sunt două firme concurente si atât.

Nu exista si nu a existat nici un conflict intre cele doua firme..asa ca nu ai de ce spune ca sunt "la cuțite". Jeeezus!

 

Legat de MM la Ducati pana si Lorenzo (Jorge) spune ca este DONE DEAL. Si ultimele declarații ale lui MM care ii ridica în slăvi si mulțumește Ducati ca il iau in considerare pt un Factory seat. Deja imi da o lacrimă.

Da, întârzierea e data exact din cauza mutării probabil a lui MM de la RedBull la Monster.. Sau poate baga Redbull o clauza speciala sau Ducati care sa-i permită lui MM inca sa umble cu sapca RedBull dupa ce e in echipa roșie.

Asta e tot.

V-am mai spus de 6482548264 ori, un om de talia si nivelul si banii lui Marquez nu accepta o echipa client. Punct.

P.s.

Gresini a fost doar un pas intermediar unic si irepetabil pt ca:

1. Posibil o clauza Honda. Nu te duci la alta factory sau te duci dar decartezi 25de mil.

2. E fra-su acolo.

3. Asa i-au pus condiția Ducati pt a accede in locul lui Enea.

 

Asta a fost tot.

End of story.

Ingerați adevărul si nu mai așteptați anuntul pulii.

ce nu inteleg eu, poate-mi explici tu:

 

DACA MM are deja locul asigurat de anul trecut cand a intrat pe filiera ducati

DE CE JM pare ca inca spera la locul in rosu?

 

nu are sens.

ducati trebuia sa ii spuna clar - frend, Peco e semnat, lui MM e promis locul 2. 

 

despre ce vorbim?

 

 

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Oo Method, ce stil dramatic ai.

RedBull e la cutite cu Monster. Uau!

Imi si închipui doi cuțitari cum încearcă sa se împungă.

Man, daca si tu ai probleme in a intelege cine e Dua Lipa.. înseamnă ca nu stii ca RedBull si Monster sunt cei mai mari producători de pișat energizant din lume și totodată principalii sponsori din motorsportul cu doua roți.

Sunt două firme concurente si atât.

Nu exista si nu a existat nici un conflict intre cele doua firme..asa ca nu ai de ce spune ca sunt "la cuțite". Jeeezus!

 

Legat de MM la Ducati pana si Lorenzo (Jorge) spune ca este DONE DEAL. Si ultimele declarații ale lui MM care ii ridica în slăvi si mulțumește Ducati ca il iau in considerare pt un Factory seat. Deja imi da o lacrimă.

Da, întârzierea e data exact din cauza mutării probabil a lui MM de la RedBull la Monster.. Sau poate baga Redbull o clauza speciala sau Ducati care sa-i permită lui MM inca sa umble cu sapca RedBull dupa ce e in echipa roșie.

Asta e tot.

V-am mai spus de 6482548264 ori, un om de talia si nivelul si banii lui Marquez nu accepta o echipa client. Punct.

P.s.

Gresini a fost doar un pas intermediar unic si irepetabil pt ca:

1. Posibil o clauza Honda. Nu te duci la alta factory sau te duci dar decartezi 25de mil.

2. E fra-su acolo.

3. Asa i-au pus condiția Ducati pt a accede in locul lui Enea.

 

Asta a fost tot.

End of story.

Ingerați adevărul si nu mai așteptați anuntul pulii.

ce nu inteleg eu, poate-mi explici tu:

 

DACA MM are deja locul asigurat de anul trecut cand a intrat pe filiera ducati

DE CE JM pare ca inca spera la locul in rosu?

 

nu are sens.

ducati trebuia sa ii spuna clar - frend, Peco e semnat, lui MM e promis locul 2. 

 

despre ce vorbim?

 

 

singura explicatie - circ mediatic.

altceva nu vad.

 

 

singura explicatie - circ mediatic.

altceva nu vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

 

ce nu inteleg eu, poate-mi explici tu:

 

DACA MM are deja locul asigurat de anul trecut cand a intrat pe filiera ducati

DE CE JM pare ca inca spera la locul in rosu?

 

nu are sens.

ducati trebuia sa ii spuna clar - frend, Peco e semnat, lui MM e promis locul 

Tu chiar iei de bun tot ce scrie B.B aici 🤣🤣🤣. Pai tu nu vezi ca 80% ce scrie, scrie la mișto, pentru bâză, etc🤦‍♂️🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, danypop a spus:

Tu chiar iei de bun tot ce scrie B.B aici 🤣🤣🤣. Pai tu nu vezi ca 80% ce scrie, scrie la mișto, pentru bâză, etc🤦‍♂️🤣🤣

clar cere ignore 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 1:51 zice gigel asta ca ducati anunta la Mugello.

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/05/30/italian-gp-everything-you-need-to-know-before-round-7/500158

unseen:

 

- MM terminand pe 3 "am avut un start slab"

- peco - "slava cerului" :))

 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/05/29/unseen-in-f-montmelo/500098?playlistId=17859

unseen:

 

- MM terminand pe 3 "am avut un start slab"

- peco - "slava cerului" :))

 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/05/29/unseen-in-f-montmelo/500098?playlistId=17859

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, frigider a spus:

crede si nu cerceta.

 

 

ce nu inteleg eu, poate-mi explici tu:

 

DACA MM are deja locul asigurat de anul trecut cand a intrat pe filiera ducati

DE CE JM pare ca inca spera la locul in rosu?

 

nu are sens.

ducati trebuia sa ii spuna clar - frend, Peco e semnat, lui MM e promis locul 2. 

 

despre ce vorbim?

 

 

ce nu inteleg eu, poate-mi explici tu:

 

 

LOL frate, parca esti la gradinita. Pai de aia  nu i se spune, ca sa nu se supere. Totul s-a facut in secret ca sa nu se supere JM si Enea Bastianini.

Pai iti dai seama cat s-ar mai fi agitat astia anul asta daca stiau de la inceput ca e degeaba.. 

Pentru a nu-i dezamagi ..

 

Sau, mai e varianta cand toti stiu si pe sub masa deja JM a semnat cu Aprilia si Enea B cu altcineva dar inca nu ne-au anuntat si pe noi. E obligatoriu sa trambiteze la presa tot ce fac ei? Nu.. o sa anunte cand cred ei ca e bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

LOL frate, parca esti la gradinita. Pai de aia  nu i se spune, ca sa nu se supere. Totul s-a facut in secret ca sa nu se supere JM si Enea Bastianini.

Pai iti dai seama cat s-ar mai fi agitat astia anul asta daca stiau de la inceput ca e degeaba.. 

Pentru a nu-i dezamagi ..

 

Sau, mai e varianta cand toti stiu si pe sub masa deja JM a semnat cu Aprilia si Enea B cu altcineva dar inca nu ne-au anuntat si pe noi. E obligatoriu sa trambiteze la presa tot ce fac ei? Nu.. o sa anunte cand cred ei ca e bine. 

nush ce sa zic, daca MM zice ca e ok si gp25 la Gresini eu deja-s sigur ca asa o sa fie, si JM la uzina.

nu mai e mult.

daca nu mergea JM cox nu aveam discutiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...