Sari la conținut

Moto nou


Postări Recomandate

Acum 19 minute, MotoS Garage a spus:

eu nu inteleg de ce ar vrea cineva, oricine, sa isi cumpere o motocicleta chinezeasca sau indiana, este peste puterea mea de intelegere!

poate nu ai obserat: oamenii e diferiti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt aspect, greutate mică, injecție și abs. În cazul soției mele. A și pt că nu există altceva în această categorie de la japonezi de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MotoS Garage a spus:

eu nu inteleg de ce ar vrea cineva, oricine, sa isi cumpere o motocicleta chinezeasca sau indiana, este peste puterea mea de intelegere!


Nici eu.

Acum 31 minute, zo10000 a spus:

Pt aspect, greutate mică, injecție și abs. În cazul soției mele. A și pt că nu există altceva în această categorie de la japonezi de exemplu.


Aaa, gata, ma, au inventat chinezii si indienii o categorie de care japonezii si europenii habar n-au...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, zo10000 a spus:

Pt aspect, greutate mică, injecție și abs. În cazul soției mele. A și pt că nu există altceva în această categorie de la japonezi de exemplu.


Nu se descurca cu un Rebel 500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru incurajari. Am renuntat la achzitie iar banii au fost recuperati. O sa ma orientez spre alta marca si cu siguranta spre alt dealer. Mult succes tuturor,drumuri bune si asfalt uscat va doresc.👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, NewRiderr a spus:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru incurajari. Am renuntat la achzitie iar banii au fost recuperati. O sa ma orientez spre alta marca si cu siguranta spre alt dealer. Mult succes tuturor,drumuri bune si asfalt uscat va doresc.👍


Foarte bine ai facut! Spor in cautari / alegeri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Ruginel a spus:


Nu se descurca cu un Rebel 500?

Rebelul a fost luat în calcul. Dar e mai greu și mai puternic. În schimb rebelul de 350 l-ar fi luat, dar se fabrică doar pt US.

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:


Nici eu.


Aaa, gata, ma, au inventat chinezii si indienii o categorie de care japonezii si europenii habar n-au...

Zi-mi și mie un motor clasic sau chopper/ cruiser, până în 500cmc, pe injecție și cu abs, făcut de japonezi, europeni, etc. Poate mi-a scăpat mie vreun model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, zo10000 a spus:

Rebelul a fost luat în calcul. Dar e mai greu și mai puternic. În schimb rebelul de 350 l-ar fi luat, dar se fabrică doar pt US.

Zi-mi și mie un motor clasic sau chopper/ cruiser, până în 500cmc, pe injecție și cu abs, făcut de japonezi, europeni, etc. Poate mi-a scăpat mie vreun model.


Ia rebelul de 500. Este o jucarie mititica si deloc puternica. De cel de 350 te plictisesti in 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, MotoS Garage a spus:

eu nu inteleg de ce ar vrea cineva, oricine, sa isi cumpere o motocicleta chinezeasca sau indiana, este peste puterea mea de intelegere!

Este Made in India.

Eu am avut-o in lista de cautari,cand cautam o clasica sau un mic cruiser pana in 230 kg si 900-1000 cmc

De ce:

1.arata bine,crom,clasica,ABS,tobe pe ambele parti...etc,gusturile nu se discuta .....

2.are ceva traditie,propulsoare verificate de trecerea timpului.

3.merg in India si alte tari cu infrastructura mult inferioara Romaniei,dar aia nu sunt pretentiosi ca europenii.

4.are un pret bun,la dotarile pe care le are,mai ales ca aveam oferta de 6400 € pt.Super Meteor 650,iar preturile la gama Intruder,Shadow,Vulcan SH, sunt nesimtit de mari si cam toate au trecut incert,km da-ti inapoi la greu,am fost si am vazut C 800 la 6500€,era pt."pretentiosi"dar ruginita,crom deteriorat si gume din 2008,altul cu zornaiala de lant distributie si cu modificari care te lasau fara talon la primul control RAR.

Oferta este limitata si lumea tine la pret si sta cu ele la vanzare luni de zile.

 

Daca SH-urile erau cum erau,am zis sa trec in extrema cealanta,sa iau ceva cat mai nou asa ca m-am uitat si la Honda Rebel,Kawasaki Vulcan S,sunt facute si alea prin Asia,HD-ul Street Rod e facut pe acolo si ii atarna firele,doar pretul si brandu-ul mai e de ele.

Plus ca sunt vopsite in negru total,si mat,nu e pe gustul meu...dar vopseaua e mai ieftina decat cromul pentru fabricanti.

 

Din pacate la noi partea de service si dealeri lasa de dorit.

 

 

Pentru cei care va mirati de gustul oamenilor...de ce ar restaura unii vechituri cand la banii pe care ii baga si-ar lua una noua(masini si moto),de ce unii urca pe Everest cand ar putea sa stea la caldurica la all-inclusive,de ce unii sunt trans,gay..etc,unii dau bani grei pe motoare si merg in caldura,ploaie,frig pe cand altii prefera confortul masinii si lista ar putea continua.

Acum 15 ore, NewRiderr a spus:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru incurajari. Am renuntat la achzitie iar banii au fost recuperati. O sa ma orientez spre alta marca si cu siguranta spre alt dealer. Mult succes tuturor,drumuri bune si asfalt uscat va doresc.👍

Eu de la RE am ajuns la Moto Guzzi aproape nou ,dar am mai pus ceva banuti.

Acum 15 ore, NewRiderr a spus:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru incurajari. Am renuntat la achzitie iar banii au fost recuperati. O sa ma orientez spre alta marca si cu siguranta spre alt dealer. Mult succes tuturor,drumuri bune si asfalt uscat va doresc.👍

Eu de la RE am ajuns la Moto Guzzi aproape nou ,dar am mai pus ceva banuti.

Eu am V7 -850 ,si am vazut cateva de vanzare pe OLX,pe afara nu m-am uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ALEX-Guzzista a spus:

Pentru cei care va mirati de gustul oamenilor...de ce ar restaura unii vechituri cand la banii pe care ii baga si-ar lua una noua(masini si moto),de ce unii urca pe Everest cand ar putea sa stea la caldurica la all-inclusive,de ce unii sunt trans,gay..etc,unii dau bani grei pe motoare si merg in caldura,ploaie,frig pe cand altii prefera confortul masinii si lista ar putea continua.

Compari dude cu nuci :)  O comparatie corecta ar fi - iti iei din piata un mar rosu frumos si lucios dar care stii ca e putrezit pe dinauntru (si daca nu stii, iti zic altii), sau iei unul poate o idee mai scofalcit dar super bun la gust ?

Legat de gusturi e vorba strict de design, nu motocicleta in sine ca ansamblu. Sunt frumoase asa cand te uiti la ele, nu zice nimeni nu. DAR....

Acu na, fiecare face ce vrea cu banii lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Cap0ne a spus:

Legat de gusturi e vorba strict de design, nu motocicleta in sine ca ansamblu. Sunt frumoase asa cand te uiti la ele, nu zice nimeni nu. DAR....

Acu na, fiecare face ce vrea cu banii lui :)

Corect ce spui.

Daca mai exista pe piata, cruiser Japonez nou,nici nu cautam alta marca. 

Cand spun Cruiser, spun motor in V, crom,tobe asezate cu gust..etc

Din pacate nu se mai fabrica.

Acu... pretul reflecta calitatea. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...