Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

deci maine daca nu ploua unde si pe la ce ora ne vedem?

 

Daca e vreme ok marti scot si eu motorul. Trebuie doar sa montez bateria la loc, lantul l-am curatat acum o saptamana cu periuta de dinti de mi-a venit rau. A, si cred ca ii pun cat de curand si rim stripes. In rest cu uleiul mai astept pana prin aprilie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca e vreme ok marti scot si eu motorul. Trebuie doar sa montez bateria la loc, lantul l-am curatat acum o saptamana cu periuta de dinti de mi-a venit rau. A, si cred ca ii pun cat de curand si rim stripes. In rest cu uleiul mai astept pana prin aprilie.

pai vino cu masina daca mobra o scoti abea marti,in caz ca ne intalnim.

si apropo de rim-stripe nu te grabi sa le lipesti cand e frig afara,nu o sa se lipeasca si sa se muleze cum trebuie din cauza ca ai janta rece si colantul nu e maleabil la frig,mai bine asteapta sa fie vreo 25 de grade afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vino cu masina daca mobra o scoti abea marti,in caz ca ne intalnim.

si apropo de rim-stripe nu te grabi sa le lipesti cand e frig afara,nu o sa se lipeasca si sa se muleze cum trebuie din cauza ca ai janta rece si colantul nu e maleabil la frig,mai bine asteapta sa fie vreo 25 de grade afara.

 

Pai scoteam motorul de maine daca eram in Bucuresti, ca altfel imi arde buza de numa numa. Vin abia luni asa ca pana atunci ma perpelesc la foc mic. Da, cu rimurile mai astept oricum, ziceam doar ce am in proiect/plan, in afara de toba aia. In rest bani de benzina sa am, ca intentionez sa merg cu motorul la servici daily.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau serios pe ganduri daca sa scot motorul maine sau nu ... :o

 

In alta ordine de idei mi-am luat:

1. Motul 10W40 4L - 205 RON

2. Hiflo - 30 RON

3. Placute frana spate - 125 RON

 

Motul de care? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vreme ok marti scot si eu motorul. Trebuie doar sa montez bateria la loc, lantul l-am curatat acum o saptamana cu periuta de dinti de mi-a venit rau. A, si cred ca ii pun cat de curand si rim stripes. In rest cu uleiul mai astept pana prin aprilie.

 

 

Eu mi-am luat prima oara o cutiuta cu periute jmechere alea alea care se leaga pe mobra si apoi... chipurile... invirti de roata si se curata lantu de numa-numa... aiurea. O imbecilitate... tre sa tai periile la perfectie ca sa se potriveasca la lantul tau si asta daca ai o ghilotina la indemina ca la foarfeca sau cutter iti blestemi zilele....

 

Am zimbit si mi-am luat din carrefour niste prosoape mici la pret de dumping... 1leu si ceva... marca aia a lor... (1) si inarmat cu WD40 dau pe lantz pina il inec... apoi prind lantul in prosopul strins in mina si invirt de roata pina luceste. Il las sa se zvinte si apoi folosesc Motorex de uns cu teflon merflon... si gata. atita filosofie... :o .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci maine daca nu ploua unde si pe la ce ora ne vedem?

 

Dau o strigare aici inainte sa ies maine ... care e interesat sa mai arunce un ochi. Nu stiu nici eu exact la ce ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare la voi si poate primesc si un raspuns!Am f2 si am inteles ca motoarele astea in general CBR-urile au ceva probleme pe la distributie intinzator etc.... cum se manifesta aceste probleme.A mea are 50 mi de km si merge absolut perfect.la relanti cateodata se aude ca o bataie asa nici nu stiu cum sa zic parca ar fi un culbutor..ceva in genu nu stiu cum sa explic oricum nu ceva de speriat.cum accelerez putin dispare imediat.Se aude doar la 1000 rpm..,daca trebuie sa schimb ceva ce ar trebui...intinzator lant... cum se manifesta cand se agraveaza situatia...etc!va multumesc.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru raspunsuri! nu face nimic nimic in ture absolut!!!! decat la relanti are relantiul la 8-900 calda 1000.cateodatat se aude asa ca un tacanit dar nu zornaie nimic nimic.merge perfect.deci nu are rost sa imi fac griji...cel putin deocamdata!si inca ceva.... are pompa sprit?spre exemplu daca imi accelereaza cineva cu motorul oprit se ineaca?? motocicleta sta mult timp intre lume...si prietenii mei mai au obiceiul sa accelereze se ineaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci azi nu ne mai vedem sa inteleg

Mesaj completat

daca mai iesiti si hotarati mai tarziu dati si mie un telefon ca o sa fiu prin oras.

 

0763 66 02 77

Io m-am dat deja !! pe eurosport2 !!! eram cat pe aci sa castig cursa ! :P :rolleyes: acum ma pregatesc psihic ptr cursa a doua !!!

 

On topic: cred ca marea ieseala se va amana cel putin din cele trei puncte de vedere ale noastre !!! HIHIHI ! :(

 

 

 

Iata si micul tunning pe care l-au suferit machetele ! asa am si macheta dupe 'ondita me ! scuze "noastra" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!revin cu stresul.... f2-ul are pompa sprit??se ineaca daca cineva imi accelereaza cand este motorul oprit??tot timpu prietenii mei au tendinta sa accelereze si imi e frica sa nu se inece(cum pateam la enduro).deci este vro problema daca imi accelereaza cu motorul oprit?in parcare....se ineaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, daca auziti de careva care are un stander de vanzare (spate) va rog mult sa ma anuntati si pe mine ca m-am saturat de imprumuturi :(

 

 

Eu mi-am luat de la MyMoto prin Lipton (user de pe forum). A fost scumputz dar am scapat de belea... iar hotii l-au lasat in cui cind mi-au spart boxa... ca ce sa faca cu o teava indoita...

 

asa arata si e destul de OK. Daca avea "bratul" mai lung era si mai bine ca era pirghia mai buna dar... merge.

 

Photo-0031.png

Mesaj completat

in alta dezordine de idei... azi a fost zi de striptease...

 

M-am apucat de lucru... am dat jos carenele, semnalele fata, spalat carenele pe dinauntru cu motorina de tona de ulei cu praf, curatat filtru vechi de noroi ca sa pot sa il dau jos fara sa intre in motor gunoi... acu... pauza de masa :rolleyes:

 

ete:

 

gladiatoarea :P

 

gladiatoarea.png

 

suparata fara semnale si oglinzile noi

 

suparatafarasemnalesioglinzinoi.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!revin cu stresul.... f2-ul are pompa sprit??se ineaca daca cineva imi accelereaza cand este motorul oprit??tot timpu prietenii mei au tendinta sa accelereze si imi e frica sa nu se inece(cum pateam la enduro).deci este vro problema daca imi accelereaza cu motorul oprit?in parcare....se ineaca?

????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... va mai intreb odata... a vazut careva pe undeva conectori de astia de se folosesc la semnalele mobrei? Ca semnalele LED pt fata (care sint beton btw... nici nu se mai vad dupa ce le lipesc) au firele scurte si conectorul nu e chiar ca la F4... probabil ca la RR-urile la care se mai potrivesc de asemenea.

 

Gata lucru pe ziua de azi. Am schimbat doar oleiu ca se intunecase. Oleiu nou semana cu visinata :rolleyes: . Nu am avut timp decit sa o las sa se incalzeasca putin si sa verific daca are scurgeri. M-a ingrijorat nitel ca nu se mai oprea fumu pe toba... abur dar... subtire si tot asa parca la ochi o usoara tenta albastruie. Am mai reparat lumina pe frina la scuterini pe intuneric la lampa de cap... Maine filtru de aer pe 'onda si sa vad daca am timp sa pun si stopul si semnalele.

 

 

 

P.S. Inca odata... nici un moderator nu poate modifica F1i Sport ala in F4i Sport? l poll...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca doua intrebari... poate primesc si raspuns :(.

 

1. care a scos lampa cu stopuri spate (ansamblu cu totu), trebe data jos carena coditei? sau se poate da jos fara?

 

2. lichidu de racire se masoara la vasul de expansiune? sau are un alt loc pe undeva? ca in vasul de expansiune la mine e la minim... ceea ce ma bucura :rolleyes: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

????????????????

pai da si tu omule gazul pe off cand o parchezi ,se poate ineca dar mai greu ,poate dupa vreo 10 sprituri :(

Mesaj completat

LA MULTI ANI Droom, sa fi sanatos si sa dai de baut :rolleyes:

Mesaj completat

pana la urma nu a mai scos nimeni mobra azi? am vazut ceva mobristi azi prin centru,chiar si un RR albastru, inca un f 4 si un f 3 dar necunoscuti

Mesaj completat

Zaele marfa rau oglinzile :P cat costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...