Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

stie cineva o prognoza a vremii cat de cat exacta? stau cu un sac de consumabile si accesorii in casa asteptand sa pot duce si eu cbrik sa schimb si sa montez toate alea pe ea. am scoso pe 2 martie si i-am dat cateva jeturi ;) ca era vreme buna si strada se curatase de pietris si namol si la 2 zile dupa era zapada full si astia imprastiau iarasi sloboz de'ala antiderapant pe strazi ....over and over again fucking with our brain ...ce anotimp de caca :wacko:

 

Vad ca esti din NT...In Piatra sunt suficiente locuri unde poti sa montezi piesele la "caldura". In Darmanesti exista o hala in spatele depoului de autobuze unde am vazut ca se repara motoare, Johnson are la randul lui un spatiu decent...

 

In ceea ce priveste vremea,asta este...Macar atunci cand se curata strazile ai unde sa te dai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie cineva o prognoza a vremii cat de cat exacta?

eu folosesc pe telefon "weather pro". Nu stiu de unde ia datele, dar pana acum au fost cu un grad +/-

p_480_320_457741E1-A1F8-4354-B568-474535ACA5F4.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa faceti aici? :wacko: ... e o zapada si un frig ... ;)

Mergem la Ipotesti, la Lebada, prin parc, speriem lumea de pe Urinii (oops, typo)... chestii normale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva o prognoza a vremii cat de cat exacta? stau cu un sac de consumabile si accesorii in casa asteptand sa pot duce si eu cbrik sa schimb si sa montez toate alea pe ea. am scoso pe 2 martie si i-am dat cateva jeturi ;) ca era vreme buna si strada se curatase de pietris si namol si la 2 zile dupa era zapada full si astia imprastiau iarasi sloboz de'ala antiderapant pe strazi ....over and over again fucking with our brain ...ce anotimp de caca :wacko:

 

 

 

sau aci

 

http://vremea.kappa.ro/neamt/piatra-neamt.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca abia pe duminica nu vom mai avea zapada pe jos, insa asfalt uscat abia peste inca catevaa zile... ah abia astept sa merg din nou la birou cu motourl ca m-am saturat de metrou sau de masina. Mai ales de metrou... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abea de luni incepe sa se incalzeasca din ce spun astia la TV:(........Am o intrebare la voi.zilele astea fac schimbul de ulei am luat ulei castrol grand prix si filtru.de unde iau un filtru de aer pt f2?e bun castroul asta de ceva?e adus din Germania nui luat din RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abea de luni incepe sa se incalzeasca din ce spun astia la TV:(........Am o intrebare la voi.zilele astea fac schimbul de ulei am luat ulei castrol grand prix si filtru.de unde iau un filtru de aer pt f2?e bun castroul asta de ceva?e adus din Germania nui luat din RO

bai eu bag motorex de 2 sezoane si merge ceas...mult mai bine ca motul 7100 si 300v, nu mai simt vibratii asa mari cum simteam inainte in tot motorul, si nici nu mai trebuie sa completez cum rebuia sa fac cand foloseam motul(nu mult, dar trebuia) si toate lichidele din ea motorex sunt, adica : ulei furca, antigel, lichid frana, ulei motor,kit uns/curatare lant, pana si stabilizator am avut si si-au facut toate foarte bine treaba. cu castrol n'am incercat niciodata dar nici nu are rost sa incerc din moment ce motoreta mea se ''pupa'' bine cu marca asta.

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu bag motorex de 2 sezoane si merge ceas...mult mai bine ca motul 7100 si 300v, nu mai simt vibratii asa mari cum simteam inainte in tot motorul, si nici nu mai trebuie sa completez cum rebuia sa fac cand foloseam motul(nu mult, dar trebuia) si toate lichidele din ea motorex sunt, adica : ulei furca, antigel, lichid frana, ulei motor,kit uns/curatare lant, pana si stabilizator am avut si si-au facut toate foarte bine treaba. cu castrol n'am incercat niciodata dar nici nu are rost sa incerc din moment ce motoreta mea se ''pupa'' bine cu marca asta.

Adevarat graiesti..dar eu am intrebat de castrol!mobra acum am luato de f putin timp si am mers cu ea 450 de km cu uleiul din ea care e la full, curat dar habar nu am de care e.acum il schimb.Motul nu am vrut sa iau pentru ca ma gandeam sa nu nimeresc ceva contrafacut nu de alta! se aud vrute si nevrute dar nimic concret!De castrol nu am auzit lucruri nasoale...dar sa vedem cum se ,,pupa'' cu motoru meu..sa speram ii va placea! ;)

numai bine :wacko:

Mesaj completat

Cunoaste=ti careva motorul asta? Acum e la mine...despre 'ea' e vb.

post-37022-1268334324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat graiesti..dar eu am intrebat de castrol!mobra acum am luato de f putin timp si am mers cu ea 450 de km cu uleiul din ea care e la full, curat dar habar nu am de care e.acum il schimb.Motul nu am vrut sa iau pentru ca ma gandeam sa nu nimeresc ceva contrafacut nu de alta! se aud vrute si nevrute dar nimic concret!De castrol nu am auzit lucruri nasoale...dar sa vedem cum se ,,pupa'' cu motoru meu..sa speram ii va placea! ;)

numai bine :wacko:

Mesaj completat

Cunoaste=ti careva motorul asta? Acum e la mine...despre 'ea' e vb.

Arata foarte neingrijita,ai de munca

Spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost lovita..cazuta pe o parte!Ia taiat unu calea fostului proprietar tarana pe jos a cazut si sa dus taras si a intrat cu partea fata,farul carena in roata de fata la masina.a facut carena farul si parbrizul bucatele!le-am rezolvat! e destul de ingrijita in poze nu se vede bine dar oricum e in regula;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte neingrijita,ai de munca

Spor la treaba

 

Bai, Neutrale, ce negru esti in cerul gurii ;) Lasa omul sa se bucure de jucaria lui. Mie mi se pare ca arata foarte bine si daca mai si merge cum trebuie (motor ok), atunci nu-i trebuie decat bani de benzina, ca restul se face, iar daca nu se face, atunci se schimba. Omul sa se poata da cu ea, cred ca asta e cea mai mare bucurie. Asa ca din partea mea bafta si distractie maxima cu motorul pentru reiser!!! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu sunt rau ci doar realist si pretentios,intradevar conteaza mai intai sa mearga si apoi aspectul

 

mai bem ceva sambata sau vremea asta ne-a mohorat si intristat pe toti?hai sa ne distram si sa facem vremii in ciuda poate pleaca :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci prieteni sa nu uitam ca in bar este cald si bine,numai acolo in frigider unde berea si vinul ne asteapta este frig,paharele goale asteapta sa fie imbratisate si umplute dar mai ales ciocnite. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

promti sa nu fii invidioasa? iti dau eu un cico :wacko:

ba o sa fiu .

ca voi vorbiti numai intre voi ,suntem si noi putine si nici nu ne bagati in seama. ;)

 

Eu merg; desi sunt "mohorat" din cauza vremii. Daca imi aduc aminte era mai bine afara sambata trecuta :)

cred ca nu-ti aduci aminte bine :)

de fapt ,sambata trecuta era zapada pana la genunchi,dar nu mai retii tu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap ;)

cu timpul poate iesim la o padure undeva... un gratarel, imi mai aduc si cativa preteni/pretene care canta si ei/ele :)

 

In legatura cu acceleratia ce nu revine, trebuie uns cablu... Iti recomand sa ii faci o intretinere mai aprofundata... (ulei, lichid frana, uns cabluri, uns lant, etc...

Propun ieshirea la munte la Azuga, eu lucrez in Buc shi am o proprietate la munte, asa ca sunt ghid pe valea prahovei shi la gratare :), ar fi frumoasa o ieshire cat mai multi la Azuga, la o bere "Azuga" :wacko: , apoi o distractie de seara.

 

Lansez official oferta "Azuga 2010"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai tine intalnirea de sambata ?

Sa fie astazi indeajuns de cald sa se usuce asfaltul, ca chiar daca nu este indeajuns de ok sambata, duminica vor fi 10 grade :wacko: deci sanse exista pentru week-endul asta.

Propun ieshirea la munte la Azuga, eu lucrez in Buc shi am o proprietate la munte, asa ca sunt ghid pe valea prahovei shi la gratare , ar fi frumoasa o ieshire cat mai multi la Azuga, la o bere "Azuga" , apoi o distractie de seara.

mergem si acolo!

Mergem si la sighisoara, mergem si la mare, si la deal dar si la vale...

Timp s-avem si bani sa fie... ;)

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba o sa fiu .

ca voi vorbiti numai intre voi ,suntem si noi putine si nici nu ne bagati in seama. :wacko:

 

 

cred ca nu-ti aduci aminte bine :)

de fapt ,sambata trecuta era zapada pana la genunchi,dar nu mai retii tu .

 

Eu vin la intalnirea aia pe motor. La aia unde se bea cico, nu vin si bere ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin la intalnirea aia pe motor. La aia unde se bea cico, nu vin si bere ;)))

cico, plus apa minerala Keia (se imbuteliaza la Cheia PH)...cred ca toata lumea stie zona aia ca e frecventata destul de des (DN1A)...

 

shi acolo e o varianta de evadare din BUC, dau o lada de apa KEIA :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cico, plus apa minerala Keia (se imbuteliaza la Cheia PH)...cred ca toata lumea stie zona aia ca e frecventata destul de des (DN1A)...

 

shi acolo e o varianta de evadare din BUC, dau o lada de apa KEIA :wacko:

 

Desi cu masina am trecut pe acolo de enspe ori, nu am fost niciodata cu motorul. E frumos si drumul care face la dreapta (inspre Buzau?!) la benzinaria din Valenii de Munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...