Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Viiinnnn :D :cheers:

 

Alb sau rosu ? care iti place ca sa stim ce lada punem la rece :banana:

 

 

 

 

Sprit sau sec ? ca sa stim daca mai comandam si altceva?

 

 

 

 

Daca e sprit sa fie cu apa sau cu cola ,mie imi place cu amandoua.

 

 

 

 

Mancam si ceva fript pe langa?ca altfel ne roade la stomac :lol:

 

 

Deci puneti vinul la rece ca vine si Alexutza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviule .... pe ce CBR esti in poza de la avatar tatutzule ?

 

Pe a lui claudiu*, gen.

Pe a mea incă nu am apucat să-mi fac poze d-astea cu genunchiu pă' jos. Așa că trebuie să mai îndure și el până vine căldura. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati vazut pe undeva oglinzi de astea:

 

pigspotterscbr900rrhond.jpg

 

pigspotterscbr900rrhond.jpg

 

 

Oglinzile standard sint putin cam aberante pentru ca ies mult inafara dar nu vad mare lucru... tot tre sa stringi coatele... si asta din cauza ca sint puse aiurea prea sus... ideal ar fi fost sa coboare mai jos chiar daca ramineau prinse in locul original... astea din poze sint tot cam sus dar macar sint mai strinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă cele stock ai impresia că sunt aberante înseamna ca nu știi cum e să ai urechi d-alea de tip Shreck sau alea "reisiiiiiiiiiing". Cele stock oferă cea mai bună vizibilitate, important este să știi să ți le setezi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silviu : LOL . Eu am vazut-o alba in poza aia .... ce pot sa zic ? Sunt chior!

 

@The rest: ne vedem in AlterEgo .... ramane sa se anunte si o ora, probabil pe la un 5-6 PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati vazut pe undeva oglinzi de astea:

 

Oglinzile standard sint putin cam aberante pentru ca ies mult inafara dar nu vad mare lucru... tot tre sa stringi coatele... si asta din cauza ca sint puse aiurea prea sus... ideal ar fi fost sa coboare mai jos chiar daca ramineau prinse in locul original... astea din poze sint tot cam sus dar macar sint mai strinse.

 

oglinzile din poze o sa iti faca viata un cosmar. asta daca vrei sa stii ce se intampla prin spatele tau din cand in cand. + ca au o suprafata mai mica decat cele stock.

 

vorba lui Silviu, oglinzile stock sunt user friendly si isi gasesc utilitatea. restul sunt cool si atat. daca nu crezi, poti sa incerci cu incredere. se gasesc pe ebay sau pe diferite site-uri de comenzi online. dar s-ar putea dupa o luna sa le cauti cumparator :cheers:

 

 

 

 

PS: un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire: pagina 917 and countin' :banana:

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@The rest: ne vedem in AlterEgo .... ramane sa se anunte si o ora, probabil pe la un 5-6 PM.

Servesc si mancaruri sau doar bauturi acolo?

 

Mesaj completat

Cine mai vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a stabilit. Azi al 18.00 in Alter Ego. - repetitia oficiala

Mancare nu stiu sigur daca aveau ei dar daca nu au se putea comanda de undeva de aproape.

La 18 sunt si eu acolo.

 

CBR F 3 detine suprematia 153 de titulari

Mesaj completat

Si stire SOC am 3 saptamani de cand m-am lasat de fumat, Palalila sa moara de invidie :banana:

Mesaj completat

Eu am plecat spre bar ,trec cu ratb-ul sa va mai iau pe careva in drum ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare pt cei cu f4 2000 sau acelas model indeferent de an.....

 

cum este motoreta ca si fiabilitate consum, ce trebuie sa stiu mai exact legat de modelul asta?

 

pozitia stiu ca este ok ....astept si eu niste sfaturi multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E OK. Daca iei una ingrijita cred ca nu poti avea probleme decit cauzate de ghinion. A mea nu a avut pedigreeul cel mai "fericit" si nu face figuri. Bine... cre'ca in primavara tre sa ii fac o curatare de carburatoare dupa ce ii schimb fluidele ca iarna nu prea le place lor asa tare... da' eu sint sigur ca ii place mai mult sa mearga decit sa zaca sub prelata :banana: .

 

Ca uitam... consumu e cam 200km in oras daca mergi decent si 180km daca esti mai putin "eficient". Afara cam 250km autonomie. Cifrele sint pe un plin si pina se aprinde becu de intrare pe rezerva. De asemenea daca ai spirit "scuteristic" te poti baga cu ea printre masini destul de bine. o toba mai zgomotoasa putin decit cea stoc si un far "sclipitor" si esti oarecum safe. Dar, nu o sa poti croseta masinile chiar ca cu scuterul... :cheers:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh nu... da machetele ce sint? :cheers: Omu a intrebat de cum se comporta... am vorbit din experienta mea de mindru scuterist ceberist... acuma... va rog... dati-i omului si alt feedback... de exemplu... CBR vs RATB ca vad ca acum toti sinteti RATBisti :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate este ieftin si bun ratb-ul iarna,nu consuma decat 50 de ron lunar si pentru deplasarea la scarbici este excelent :cheers:

 

@Crashtestpilot : Daca mobra este in stare buna eu zic sa o iei si nu o sa iti para rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dezobisnuit de RATB rau de tot... mai ales ca "scirbiciu" meu inseamna de multe ori alergatu prin Bucuresti in toate directiile cu bagaj, RATB ar fi un calvar. Prefer sa leg cu scoci pe codita si... zum-zum.

 

 

P.S. de 50 de roni iei 12l de benzen adeca... cam 450 de kilometri... cu scuterul. :cheers: hai... mai dai 100 de mii pe niste stickere CBR si te-ai scos :banana:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...