Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu m-am dezobisnuit de RATB rau de tot... mai ales ca "scirbiciu" meu inseamna de multe ori alergatu prin Bucuresti in toate directiile cu bagaj, RATB ar fi un calvar. Prefer sa leg cu scoci pe codita si... zum-zum.

 

 

P.S. de 50 de roni iei 12l de benzen adeca... cam 450 de kilometri... cu scuterul. :cheers: hai... mai dai 100 de mii pe niste stickere CBR si te-ai scos :banana:

 

Partea proasta e ca pe scuter ingheti,mergi infofolit,stai cu grija traficului pe cand in conserva statului esti carefree la caldura. Iarna e...pesa(vb lui Vrmj)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E drept ca mergi infofolit iarna... iar eu sint mai tolerant catre frig decit catre caldura... nu ca rinjesc inghetului dar prefer oleaca prea rece decit oleaca prea cald. Deci cine e tipul "la mare... la soare..." e mai cu tzucky. Grija la trafic nu e mai mare decit vara... poate chiar mai mica. Mai ales pe "derdelus" toti conservarii sint "cacati la poponeata". Corect... nu vad mai nimic de geamurile inghetate dar acuma esti mai constient ca ei nu vad in general nimic :cheers:, in schimb merg ca mumiile de incet de ii depaseam eu cu scuterul care este absolut muci (azi mi-a sarit ventilul pe spate cu totul din janta... m-am bucurat ca am impins la el... daca eram credincios ii multumeam lu ala de sus ca s-a "ocupat" de treaba asta asa mestesugit).

 

Sper sa apuc zilele sa ma dau si cu niste dirt bikeuri ca sa vad si acolo cum e cu derapajele... ca la asta mai grasuna spaima e prea mare ca sa invat ceva cind incepe sa fuga spatele iar la asta mica nu e shfortza suficienta sa produca derapajul decit daca e gheata pe jos si atunci oricum am picioarele pe pamint.

 

Deci... parerea mea e ca daca sinteti oarecum toleranti la frig... motorul merge de zbirnaie. Btw... am ramas ieri impresionat de un nene cu un maxi scuter care ii dadea niste goarne si face niste slalomuri (profesionale) printre masini pe Vacaresti de tot respectul... l-am ajuns sus in deal dupa ce i-am dat drumu la herghelie de m-am dus in 120 (don't tell to mommy, OK?) si nu am apucat sa il felicit pentru stil ca timpu la stop a fost mic si l-am intrebat mai mult de cum merge camera pe care o avea pe casca (Countour HD).

 

Aderenta pe asfaltul rece cu cauciucuri care nu se incalzesc neam (nici dupa o ora) e.... ca la caruta... dar inca sta si in viraje iar daca esti mai agresiv atirni mai mult tu decit sa o inclini.

 

Constatarile mele despre frig:

 

1. Fata si mainile au cel mai mult de indurat. Viziera la 0°C sau mai jos o tii intredeschisa cind mergi cu tot cu mama antifogului de pe ea. Mainile daca nu ai manusi/minere incazite sau o super circulatie... cam fac ace. Eu nu am nici nici dar, mi-am pus o pereche de manusi subiri de "lina" pe sub alea de piele si este tolerabil daca fac miscari energice la stopuri... probabil conservarii se simt razbunati dar, pe mine ma doare fix pe oul drept.

2. Cu niste colanti (realax... it's OK to be gay... stiu eu un cintec pe youtube :banana:) pe sub blugi mai grosi si suprapantaloni de aia OK de pe Louis, nu am senzatie de racoare decit dupa o ora de mers... si asta nu acum cind e "cald" ci cind a fost ca dracu si mergeam cu putorica aia de scuterini.

4. Geaca Neowell cu un pullover, o "maleta" subtire (aceasi natie cu izmenele) si maieu isi fac treaba foarte bine si nu simt mai nika.

5. "Bocancii" se puteau sa fie mai buni dar... hey... criza vere... racoare rar dupa mult timp de mers.

6. Am niste cagule mai mult de vara... foarte OK... nu am treaba.

 

Asta ar fi "report-ul" meu de iarna... nu va speriati de postul lung... am baut mai mult vin rosu decit ati baut voi toti la AlterEgo :D...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă-mă să înțeleg. Tu practic acum vrei să ne zici că iarna-i mai bine decât vara? :cheers:

Ai grijă cu mersul ăsta, că-ți dă încredere înselătoare și cum vine primăvara faci vreo boacană. Am vecin care a mers anul trecut toată iarna cu 929-ele, cum a dat căldura l-a făcut fier vechi. :D

 

Later Edit: Apropo domnule nou Moderator, adică Gixxu', vezi că am ajuns la pagina 919, îți zice ceva? Ceva după care plângi? :banana:

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă-mă să înțeleg. Tu practic acum vrei să ne zici că iarna-i mai bine decât vara? :cheers:

Ai grijă cu mersul ăsta, că-ți dă încredere înselătoare și cum vine primăvara faci vreo boacană. Am vecin care a mers anul trecut toată iarna cu 929-ele, cum a dat căldura l-a făcut fier vechi. :banana:

 

Nu incerc sa zic ca e mai bine ca vara ci doar ca nu e atit de groaznic ca... iarna :D. Cit despre mersul mai ciudatel... incerc sa nu "ma culc pe o ureche" dar stii cum e... intre ghinion si greseala zac birfele si prevestirile. Eu sint inca constient ca sint nub si micile "push-uri" sint practic straight lines for now...

 

Dar... sa nu ne intunericim... back to more wine!

 

 

Hai... betivii de aseara... raportati... ce ati baut? in cite labe ati ajuns acasa etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă-mă să înțeleg. Tu practic acum vrei să ne zici că iarna-i mai bine decât vara? :cheers:

Ai grijă cu mersul ăsta, că-ți dă încredere înselătoare și cum vine primăvara faci vreo boacană. Am vecin care a mers anul trecut toată iarna cu 929-ele, cum a dat căldura l-a făcut fier vechi. :D

 

Later Edit: Apropo domnule nou Moderator, adică Gixxu', vezi că am ajuns la pagina 919, îți zice ceva? Ceva după care plângi?

 

:banana: Nu plang ba,nu plang! :lol: Vine ea primavara, te prind eu pe amkart! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incerc sa zic ca e mai bine ca vara ci doar ca nu e atit de groaznic ca... iarna :cheers:. Cit despre mersul mai ciudatel... incerc sa nu "ma culc pe o ureche" dar stii cum e... intre ghinion si greseala zac birfele si prevestirile. Eu sint inca constient ca sint nub si micile "push-uri" sint practic straight lines for now...

 

Dar... sa nu ne intunericim... back to more wine!

 

 

Hai... betivii de aseara... raportati... ce ati baut? in cite labe ati ajuns acasa etc.

 

 

Bai noi ne simtiram bine, locatia destul de simpatica , am avut un separeu unde s-a stat pe pernute ! dar cu regret anunt ca ne-am strans iar doar "noi cei din linia intai" + dl si dna NEUTRAL. De beut or beut doar cei nemotorizati.

 

Sa trecem si condica aciuleasa, se stie : dl si dna XCITE; dl si dna CLAUDIU*; dl si dna NEUTRAL; dl si dna TEO (cei prezenti stiu despre cine e vb); dra DIA; dra PUSHU si nu in ultimul rand dl ALECSCRISTIAN .

 

Pun poza si cu locati ptr cei care or sa vrea sa vina la aniversarea a 1000 de pagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii aratam doamnei ce a pierdut aseara !!!! Si soc, da sunt fan Fernandoooo de la Caransebes, se stie !!!! :D :lol: :banana:

Chiar ne-am simtit extra aseara,ar trebui sa o facem mai des si pe timpul iernii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma eu o fac cat pot de des. Cine vrea si poate (gen nu lucreaza) este binevenit , cine nu , nu-i nici o problema.

Am face-o noi si mai des probabil .... dar nu e "timp" destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah... io nu ma mai joc asa... :cheers:

 

 

Ieri m-am dus, cum ziceam, pina la Hornybach sa iau niste saracii si cind am parcat scuterul am pus antifurtul ala asa de bine in roata spate ca mi-am dislocat (si a poi a sarit cu totul de rupt ce era probabil) ventilul de la cauciuc... instant flat. Azi... am dat sa plec cu asta mai maricica la niste treaba... cind sa o dau jos de pe rampa am observat ca merge cam greu... mah, zic... parca si Vineri exact cind sa o asez mai bine pe rampa am simtit-o ca e cam teapana... dar atunci am zis ca s-o fi lipit frun cauciuc de marginea rampei si de aia... cind ma uit mai bine din spate... pana frate. Hai las-o in pisicii ei de treaba! Dai... cheama pompa de la rabla de masina a lu taica'miu... umfla roata... sta. Ma duc la Mol la benzinarie bag aer in amindoua stas... vad ca tzine.... ma duc in treaba mea. Ajung la destinatia cu pricina.... bag mobra in curte si cind dau ocol la ea... Shock! Un holsurub infipt in cauciuc. Pfaaaai ce a fost la gura mea... asta fuse deci. Si daca il gidilam asa... ca pe... fiiissss... mai tare facea. Am lasat dreq ce aveam de lasat acolo si am plecat ca ramineam iar pe janta.

 

Acuma... unde pot sa ma duc in Bucuresti sa imi fac si eu pana asta dar oarecum "ca pentru mobre". Adica stiti vreo vulcanizare care sa faca gaurica fara sa imi dea jos cauciucul si eventual sa tina cont ca e o mobra si nu un camion... you know.

 

Sau la orice vulcanizare e OK?

Mesaj completat

bai... voi ati mai vazut filmuletul asta:

 

[liveleak]092_1226978719[/liveleak] ?

 

 

 

 

Mesaj completat

mda... nu-s ce au filmele de pe liveleak

 

 

iaca pe youtube:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah... io nu ma mai joc asa... :D

 

 

Ieri m-am dus, cum ziceam, pina la Hornybach sa iau niste saracii si cind am parcat scuterul am pus antifurtul ala asa de bine in roata spate ca mi-am dislocat (si a poi a sarit cu totul de rupt ce era probabil) ventilul de la cauciuc... instant flat. Azi... am dat sa plec cu asta mai maricica la niste treaba... cind sa o dau jos de pe rampa am observat ca merge cam greu... mah, zic... parca si Vineri exact cind sa o asez mai bine pe rampa am simtit-o ca e cam teapana... dar atunci am zis ca s-o fi lipit frun cauciuc de marginea rampei si de aia... cind ma uit mai bine din spate... pana frate. Hai las-o in pisicii ei de treaba! Dai... cheama pompa de la rabla de masina a lu taica'miu... umfla roata... sta. Ma duc la Mol la benzinarie bag aer in amindoua stas... vad ca tzine.... ma duc in treaba mea. Ajung la destinatia cu pricina.... bag mobra in curte si cind dau ocol la ea... Shock! Un holsurub infipt in cauciuc. Pfaaaai ce a fost la gura mea... asta fuse deci. Si daca il gidilam asa... ca pe... fiiissss... mai tare facea. Am lasat dreq ce aveam de lasat acolo si am plecat ca ramineam iar pe janta.

 

Acuma... unde pot sa ma duc in Bucuresti sa imi fac si eu pana asta dar oarecum "ca pentru mobre". Adica stiti vreo vulcanizare care sa faca gaurica fara sa imi dea jos cauciucul si eventual sa tina cont ca e o mobra si nu un camion... you know.

 

Sau la orice vulcanizare e OK?

Mesaj completat

bai... voi ati mai vazut filmuletul asta:

 

[liveleak]092_1226978719[/liveleak] ?

 

 

 

 

Mesaj completat

mda... nu-s ce au filmele de pe liveleak

 

 

iaca pe youtube:

 

 

 

 

In loc sa bagi din astea sadice mai bine uite ceva care sa ne faca sa uitam de frigul de afara !!!! :banana:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yr0xrGHzd9E

 

 

 

:cheers:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

pentru CBR 600F Sport rosu stie cineva unde as putea sa duc o carena la vopsit/sticuit ?

 

Bafta.

 

 

Neutral merci pt PM. Chiar ma gandeam ca de la atata pileala n-a remarcat nimeni intrebarea mea.

 

10x :cheers:

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi lene sa dau paginile unde va distrarati pana la urma?

 

In club-bar-restaurant Alter Ego

 

Mesaj completat

Intrebare: foaia de spate de la CBR F2 se potriveste si la F3?

 

Da se potriveste,verifica totusi sa aiba 43 de dinti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gixxxer: cum te impaci cu philips blue vision? vad mai bine fata de halogenul standard, merita cei 50 lei/buc sau e de pomana totul? am inteles ca se ard dupa o perioada, ma gandesc cum e sa te lase noaptea in bezna, brusc la 100/h :cheers: . philips extreme power or fi la fel? ma gandeam sa pun xenon pe f3 -ul meu dar cand vad cate fire are , si balast, si releu inghesuite toate pe acolo ma face sa ma razgandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...