Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasa-i mai ca-i topicul lor, sunt intalnirile lor. Se pare ca eu am doar CBR dar nu si "spiritul"

necesar :) Daca zic o gluma, sar 3 km in sus de fund ca iar se simt jigniti. Daca le zic ceva

serios, dau un sfat, inteleg ce vor.

 

Gixxu m-am impacat cu el, e ok si cred ca ramanem prieteni.

 

Da' horhe si adidasu sunt mult prea suparati ca sa mai vrea sa ne impacam, eu mi-am cerut

scuze, ei n-au acceptat, e treaba lor. Nu pot sa le fiu prieten cu japca.

 

So, va urez un topic placut in continuare, intalniri frumoase si plimbari si mai si!

 

Adidasu' sa se bucure de noua mobra si sa nu aiba nici o problema pan' o imbatrani si ne-om

impaca :)

 

george sa nu mai fie asa suparacios si sa aiba parte numa' de asfalt uscat.

 

Silviu sa ma creada cand zic ca gluma-i gluma, nu sa-mi zica s-o las asa ca eu nu stiu s-o las asa.

 

Fetele n-am avut certuri si in rest cu nimeni, da' mi s-a luat.

Esti tratat de cacao, incerci sa fii ok, incerci si cand vezi ca nimic nu se schimba, iti bagi piciorusele.

 

Uhh, gata, am zis tot ce aveam de zis despre topicul asta. Care ma vedeti pe strada, sa stiti ca

eu va salut si daca mai vreti, vorbim. Care nu ma mai inghititi, nu salutati si ne vedem de drum.

 

Inc-o data imi cer scuze de la cei pe care i-am luat la p.la ocazional, da' credeam ca nu ne suparam

asa tare pe mici chestii. C'est la vie.

 

Am oferit cam cat respect mi s-a oferit. Caterinca proasta are si ea limite :cheers:

 

Bafta!

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alexutzza: La baza podului de pe Fundeni, m-a rezolvat foarte repede, in fine nu stiu daca e procedura standard sau doar pentru ca daduse o cunostinta telefon inainte si ma asteptau oamenii, a durat 30 min pana a reusit sa completeze pe internet ce trebuia sa-mi scrie pe talon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unu la mana: nu sunt invidios ca nu am de ce. Felicitari omului ca si-o cumpara , sa aiba grija de ea si mai ales de el.

Doi la mana nu inteleg care e rolul Haoticei. Daca nu ma cunosti nu comenta, dar se pare ca esti singura care ii ia apararea, iar cand mai multi oameni sunt de aceeasi parere cu un subiect iar altul nu , eu cred k problema nu e la majoritate.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, era o gluma!!

 

Off si doar am zis c-o sa va scriu in paranteza tonul si mesajul "ascuns" din posturi,

ca vad ca vorbesc o limba straina :)

 

En fin, e clar ca n-am cu cine glumi. Aveti grija de voi si-atat.

 

LE: si vezi ca majoritatea sunteti tu si adidas. 2 insi. Restu' e efect de turma. Crezi sau nu,

io ti-am zis ce e :cheers: Cand nu eram outcast pentru voi 2, oricine imi lua apararea.

Acu' se raliaza si ei in spatele celor care si-au asumat rolul de sefi de trib :)

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jur de 35 - 36 sute de euro la cat e euro acum e ca si cum l-as fi dat in vara cu 40 de sute

 

din cauza ta ma uit pe moto.it dupa 954 :) ti`am zis ca am mers pe 1000rr si m-am simtit bine, oricum orice motor pare mic sub mine, poate doar un adventure e mai marisor

 

Vinde-l daca ai ocazia! Sa vezi ce au scazut si ce 'or sa mai scada preturile. Ia 1000RR daca zici ca te simti OK pe el :beer:

 

 

Da` de ce nu? :cheers: Poate te scutura putin si mai scapai de rautacizmele astea! :)

 

El i baiet di triaba! :)

 

 

Shinule, cand ai sa intelegi ca tu esti ala care habar nu ai sa faci o gluma, fara sa enervezi jumatate de forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, era o gluma!!

 

Off si doar am zis c-o sa va scriu in paranteza tonul si mesajul "ascuns" din posturi,

ca vad ca vorbesc o limba straina :)

 

En fin, e clar ca n-am cu cine glumi. Aveti grija de voi si-atat.

 

LE: si vezi ca majoritatea sunteti tu si adidas. 2 insi. Restu' e efect de turma. Crezi sau nu,

io ti-am zis ce e :) Cand nu eram outcast pentru voi 2, oricine imi lua apararea.

Acu' se raliaza si ei in spatele celor care si-au asumat rolul de sefi de trib :)

 

Amice... esti, wtf? Dus cu pluta? :cheers: Nu mai trai atat online si exprima-te mai mult live. Ca rezultat celor spuse de tine, I don't give a fuck ce au cei doi sefi de trib cu tine. Pana azi m-ai amuzat, azi m-ai enervat, se mai intampla... esti paranoia! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unu la mana: nu sunt invidios ca nu am de ce. Felicitari omului ca si-o cumpara , sa aiba grija de ea si mai ales de el.

Doi la mana nu inteleg care e rolul Haoticei. Daca nu ma cunosti nu comenta, dar se pare ca esti singura care ii ia apararea, iar cand mai multi oameni sunt de aceeasi parere cu un subiect iar altul nu , eu cred k problema nu e la majoritate.

 

Multumesc

 

 

Unu la mana: nu-mi place tonul tau. Absolut deloc. Si nu-mi place "nu comenta"-ul ala. Cata vreme tu te legi de pustiul asta , fie ca-ti adreseaza tie un post, fie ca-l adreseaza altcuiva, nu vad de ce eu nu as putea sa fac o remarca. Doi la mana: vrei sau nu sa recunosti, chiar ai fost rautacios. Nu te obliga nimeni sa-l placi (ar fi culmea), dar om inteligent si matur cum esti, poti sa-l ignori, nu?

 

"Aceeasi parere cu un subiect".. :) Super! Vezi ca aici discutam despre un om, nu despre un subiect. De ce oare ma gasesc mereu in situatia de a spune ca simpatiile sunt o chestie cat se poate de subiectiva? :cheers:

 

EDIT: Ca sa intelegi ...Mie mi-e simpatic si Adibasul! Chestii subiective, ti-am zis eu. :)

Editat de Haotika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alexutzza: La baza podului de pe Fundeni, m-a rezolvat foarte repede, in fine nu stiu daca e procedura standard sau doar pentru ca daduse o cunostinta telefon inainte si ma asteptau oamenii, a durat 30 min pana a reusit sa completeze pe internet ce trebuia sa-mi scrie pe talon...

 

 

Tu ai motoru' ok ?:cheers: nu e modificat nimic la el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Mami, iti multumesc ca-mi iei apararea :) dar n-are rost.

Daca unor oameni nu le-am aratat ce ti-am aratat tie despre

mine, cum ai vrea tu sa ma placa? Si daca tie ti-au placut unele

lucruri, intre barbati nasc competitie. Numai ca ei fac competitie

intre mere si pere, aspecte diferite ale calitatilor unor oameni :)

 

N-are nici un rost. Daca m-au luat de prost e ok, stii doar ca nu ma

supar. In the end, au vazut doar ce-am vrut sa arat, so e vina mea...

 

:cheers: hai ca ne vedem in curand, ca-mi fac un drum la tine :)

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EDIT: Ca sa intelegi ...Mie mi-e simpatic si Adibasul! Chestii subiective, ti-am zis eu. :)

 

Si eu care credeam ca e ceva mai mult decat atat.. :cheers:

Va implor, IN NUMELE COMUNITATII MOTO, nu va mai certati! :) si :) si iar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va implor, IN NUMELE COMUNITATII MOTO, nu va mai certati! si .. si iar

Uite George, sa fiu sigur ca nu intelegi gresit - ce-a postat adidas mai sus e o gluma :cheers:

Same for Alter Ego :)

 

PS: si ce-am postat eu acum e tot o gluma, nu am considerat ca vre-unul din voi

nu intelege postul lui Adidas :)

 

Ma duc sa beau o bere, ma doare burta de cat am ras azi. Deh, eu am simtul umorului

ceva mai dezvoltat :) LE: se poate citi si "n-am toata tzigla pe casa" :)

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa ma bag ca musca in c.a.c.a.t:

 

Tre sa votez cu shinu nu ca vreau, sau ca tin cu el in genere, dar prea traim frate cu dinamita lipita de buricele anusului (mai ales ca io cred ca o crema de hemoroizi ar fi mai de succes sa relaxeze b.u.cile chinuite de statu pe motor). Cum e o polemica mica mare mijlocie scoatem toti sprayu', sabia de samuraiu si fierastrau' de oase si stropim cu sangele tutulol (pretin au dusman fara valoare si discernamant) pe paretele de la nenea forumul. Prea orice replica este un atac personal. Eu sunt un om care cred in dicutia in contradictoriu ca monologul nu e discutie si nu toti avem aceeasi parere dar vedeti cu tontii cat de usor se pot interpreta cuvintele pe forum radical deiferit de planurile autorului; ca sa concluzionez ca pana maine aberez dupa aia: radem, glumim da nu parasim incinta ca nu are rost sa ne uram uni pe alti degeaba pentru neste rahaturi ...

 

PS daca shinu se face insa vinovat de alte infractiuni la adresa numitilor abidasul si 46 imi cer scuze pentru intervetie...dar chiar si asa ceea ce am spus ramane valabil pentru un meleon de alte situatii..:)

 

PPS ma gandeam sa ii zic ceva si haoticei dar cum la mine printre stancile temporale domneste haosu' am uitat...:cheers:)

 

PPPS multumesc parintilor si impresarului meu far de care viata pe marte ar fi fost foarte probabila...

 

PPPPS in ppps ul asta numai zic nimic ca oricum nu citeste nimeni .....

 

LE pana am scris io punguta de doi bani...s-a aplanat conflictul di tot...:))

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexxuta: E procedura standard, poti sa ai mobra cioparita sau facuta muci, oamenii sunt superprietenosi si mobristi. Eu am fost cu un F2 nevopsit, cu carene de F3 la care vitezele se schimbau invers si au stiut exact din ce unghi sa faca poza de itp fara sa le spun eu nimic.

 

@shin+haotica versus restul: Shin, e mai bine ca esti pe forum si nu te dai cu mobra dar totusi n-ar fi mai misto sa va vedeti de rufe la o bere si nu in 3 pagini pe un topic de mobre? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau o bere Angra ca tii cu ursu' :) :cheers:

 

Io ma gandesc ca is inca suparati pe mine ca nu le-am cerut scuze live

si daca pe net zic tampenii si nu ma iau in serios, poate scuzele trebe

prezentate face 2 face, sa ma creada.

 

Nu le-am zis niciodata nimic urat in fata si sper sa tina minte asta.

 

In rest, discutia asta e perpetuata de faptul ca aici cam tindem sa uitam

cine/cum suntem fiecare. De ex ma pish pe mine de ras ca Silviu s-a luat

de mine ca sunt offtopic cand acum acteva zeci de pagini fiecare era pe

treaba lui. Deci nu-i zici altuia ca e bulgar cand tu esti din Bulgaria, de

exemplu. Sa nu mai zic ce efect are daca face altu' o gluma care nu-i gustata

fata de una facuta de mine. . .

 

Dual standards sux a.ss :)

 

@sukhoi, pai convinge-i tu pe adidasu si George sa iasa cu mine la o bere,

ca eu nu dau de ei. Si-n plus moto meu e la reparat inca o saptamana, ca

altfel nu pierdeam timpu' certandu-ma fara nici un motiv :)

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai convinge-i tu pe adidasu si George sa iasa cu mine la o bere,

ca eu nu dau de ei. Si-n plus moto meu e la reparat inca o saptamana, ca

altfel nu pierdeam timpu' certandu-ma fara nici un motiv :cheers:

 

n-ar fi fost nevoie sa ii convingi daca n-ai fi scris prostii, mai gandeste-te si la asta si poate iti vine o idee sa spui si altceva, altfel decat cu coada sus. motive sa te certi o sa ai tot timpul, asta nu-i o scuza, nimeni nu-i perfect.

 

Cat despre moto, cand iese de la reparat, fii bun si mergi intr-un spatiu de servicii pe a2 sau intr-o parcare cand e ud pe jos si obisnuieste-te sa controlezi mobra la viteze mici pe ud, sa franezi de urgenta sau sa o redresezi din powerslide. Dupa cum vezi, afara mai e si ud, se mai face si frig si mai dai si peste un (cuvant urat) care nu se asigura, o portiera, o flegma, etc... mie imi e sincer mila de ea si de tine, nu stiu de ce tie nu ti-ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexutzza: am xenon, am toba neagra de carbon(destul de zgomotoasa), nu mi-au facut nazuri oameni, sunt de treaba. RAR-ul nu-l luam sigur cu motorul de in starea de acum. Oricum la moto la ITP nu-i asa strict ca la masina, trebuie in mare sa fie toate la locul lor, dar nu verifica toti asta se uita eventual daca-i seria de pe cadru cu cea din cartea motorului. Iti trebuie cartea moto, talon si RCA valabil, ahh plus buletin tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma inteleaga si Haotica:

 

Eu alte probleme cu tine pe care nu are de sa le stie, m-am abtinut sa nu-ti mai zic nimic "rautacios" dar tu chiar ai prostul obicei de a scoate cel putin din unii sefi de tribi ca sa folosesc expresia ta, ce e mai rau sau mai urat. Daca asa stii tu sa-ti ceri scuze , asta e , e modul tau si atat. Nu am pretentia sa imi cer scuze live, am pretentia atunci cand nu te bag in seama, sa fiu lasat in pace, nu sa ma f.utizeti la cap.

Cam atat am avut de spus, restul nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexutzza: am xenon, am toba neagra de carbon(destul de zgomotoasa), nu mi-au facut nazuri oameni, sunt de treaba. RAR-ul nu-l luam sigur cu motorul de in starea de acum. Oricum la moto la ITP nu-i asa strict ca la masina, trebuie in mare sa fie toate la locul lor, dar nu verifica toti asta se uita eventual daca-i seria de pe cadru cu cea din cartea motorului. Iti trebuie cartea moto, talon si RCA valabil, ahh plus buletin tau.

 

 

Multumesc mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate de fiecare data cand intru pe forum tre sa citesc vreo 3-4 pagini de certuri-scuze,scuze si certuri iar :) :) nu zic eu ca am fost ala on-topic tot timpul dar sincer mai bine va intalniti undeva si lamuriti tot ce e de lamurit!

 

akm k am am facut o mica paranteza ,imi spune si mie cineva unde imi pun si eu xenon?mersi :cheers: mersi

Editat de adrenaline_hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate de fiecare data cand intru pe forum tre sa citesc vreo 3-4 pagini de certuri-scuze,scuze si certuri iar :) :) nu zic eu ca am fost ala on-topic tot timpul dar sincer mai bine va intalniti undeva si lamuriti tot ce e de lamurit!

 

akm k am am facut o mica paranteza ,imi spune si mie cineva unde imi pun si eu xenon?mersi :cheers: mersi

 

 

este un tip alex parca. Cel mai bine vorbeste cu oryon sau adidas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bixenon sunt becuri A4, instalatie pentru 2 becuri. Tu ai H7 pe fiecare faza, deci nu-ti poti monta asa ceva. Daca vrei Xenon pune numai pe faza scurta, din doua motive, poti da blitzuri cu faza lunga si bec normal (xenonului ii trebuie vreo 5-10 secunde sa se aprinda complet) plus ca faza lunga nu o folosesti mai deloc :)

 

Pe forum e un user cu nick-ul L.U.V. si vinde niste xenoane la 170 ron si 50 ron montatul, ori Alex din Giulesti ori aceleasi xenoane, ori luate de pe masini (deci originale) la un pret mai mic. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...