Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diseara cu mic...mediu si mare esteti rugati sa faceti prezenta :D

 

 

Diseara la 18.30 am programare la un baiat in dr taberei (florin) la curatat ce e de curatat pe la mobra. Daca termin repede ma alatur voua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diseara la 18.30 am programare la un baiat in dr taberei (florin) la curatat ce e de curatat pe la mobra. Daca termin repede ma alatur voua.

 

:D Sa ne spui cum lucreaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Sa ne spui cum lucreaza...

 

 

Lucreaza bine Florin ! Am fost si eu la el cu mobra si am fost multumit ! De durat,dureaza cam 1h jumate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! Am si eu un F3 din 1998 si am o intrebare. Datorita unei probleme la releul de incarcare, mi s-au ars 2 sigurante. Le-am schimbat dar dupa aceea, am observat ca nu-mi mai mergea turometrul. Este posibil sa fie ars sau ar putea avea altceva ( fir desfacut de pe undeva, vre-o mufa iesita ...) . Eu am mai umblat pe la cabluri, inainte sa aflu ca problema era de la sigurante. Cele doua mufe din bord sunt cuplate bine, nu este acolo problema. Stie cineva cum as putea verifica turometrul? Sa-l alimentez la un transformator de 3-12 v ? Daca a mai intalnit cineva aceasta problema, va rog sa-mi dati un sfat . Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor celor care mi-au urat la multi ani si alte cele. A fost chiar o surpriza , chiar ma simt prost ca nu am intrat sa citesc pe forum inainte sa vin la intalnire (timpul nu e de partea mea), ca la atatea urari ... parca ar fi trebuit sa vin si eu cu "o chiftea" sau un tort. Dar las ca stiu ca sunteti baieti (si fete) buni si nu va suparati daca aduc saptamana viitoare. Va pupa "tatutzu`" pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Sa ne spui cum lucreaza...

 

 

Gixxxule tata, ma intrebam inainte de ce il lauda toata lumea pe Florin.

 

Deci mi-a facut asa: curatat lant cu niste perii speciale+motorina, desfacut capac pinion scos moloz (cam un pumn asa), spalat din nou lant+pinion+foaie+capac+protectie+jenti cu motorina, uns lant, degresat motor si cauciuc, spalat motor (nu in detaliu dar stralucea dupa), curatat tot ce era de curatat pe la motor (mizerie adik), polishat putin codita sa nu se mai vada niste zgarieturi, sters saua cu solutie ptr piele. Cred ca am mai uitat cate unele. AAA,imi stergea si numarul pe partea din spate. I-am zis hai omul ca deja exagerezi.

 

 

La final, dupa toate astea il intreb cat costa. Surpriza, 35 lei ptr lant si 5 lei ptr polish. Restul moka, din partea casei. Am facut ochii mari si i-am dat 50 ca a fost super ok.

 

E undeva Dr. Taberei, Valea Argesului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixxxule tata, ma intrebam inainte de ce il lauda toata lumea pe Florin.

 

Deci mi-a facut asa: curatat lant cu niste perii speciale+motorina, desfacut capac pinion scos moloz (cam un pumn asa), spalat din nou lant+pinion+foaie+capac+protectie+jenti cu motorina, uns lant, degresat motor si cauciuc, spalat motor (nu in detaliu dar stralucea dupa), curatat tot ce era de curatat pe la motor (mizerie adik), polishat putin codita sa nu se mai vada niste zgarieturi, sters saua cu solutie ptr piele. Cred ca am mai uitat cate unele. AAA,imi stergea si numarul pe partea din spate. I-am zis hai omul ca deja exagerezi.

 

 

La final, dupa toate astea il intreb cat costa. Surpriza, 35 lei ptr lant si 5 lei ptr polish. Restul moka, din partea casei. Am facut ochii mari si i-am dat 50 ca a fost super ok.

 

E undeva Dr. Taberei, Valea Argesului.

Un tel are omu nostru?

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am f3 de exemplu si cand mi-am schimbat simeringurile nu mi-a bagat nimeni presiune? despre ce vorbesti defapt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol deci mai zic inca o data...e vorba despre un CBR din 90 pc23, care are ventile la sus la furca :D deci in care teoretic se baga si presiune. Am cautat in toate manualele posibile si nu am gasit vreo mentiune, doar uleiul de care sa fie, cat sa fie , arcurile cat au voie sa fie de intinse etc etc. Intrebam daca mai are careva furca asa...ca daca nu inseamna ca nu-i originala asta, ca alta varianta n-am. E modelul FL facut pentru UK.

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol deci mai zic inca o data...e vorba despre un CBR din 90 pc23, care are ventile la sus la furca :D deci in care teoretic se baga si presiune. Am cautat in toate manualele posibile si nu am gasit vreo mentiune, doar uleiul de care sa fie, cat sa fie , arcurile cat au voie sa fie de intinse etc etc. Intrebam daca mai are careva furca asa...ca daca nu inseamna ca nu-i originala asta, ca alta varianta n-am. E modelul FL facut pentru UK.

 

nu vrei sa pui o poza sa vedem si noi ventilele alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti cbr-istii! de marti am si eu un cbr 600f din "99.am facut ceva km in astea patru zile de cand e la mine si pot sa zic ca sunt multumit de felul cum se comporta la drum. probabil ca in timp o sa mai am ceva semne de intrebare cu privire la mobra asa ca ma bazez pe voi ,care le aveti mai de mult si o sa va mai intreb cate ceva. asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...