Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cei cu F4, ar trebui sa va verificati si voi rulmentii de la roti, ca la ce drumuri avem... :D

 

Daca te grabesti si nu vrei neaparat rulmenti originali, o buna alternativa sunt rulmentii SKF, pe care in Bucuresti ii gasesti la astia. Dai jos rulmentii tai (sunt identici) si te duci cu unul in mana si ii spui celui de acolo pentru ce ai nevoie. Sigur vei gasi ce ai nevoie. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

009 sound system :moto:

 

Thx!

 

Sa te freq la melodie, ia zii: Mai vrei jumatatea de bidon de RBF600? :D

 

Da. Ma ajuti tu sa-l schimb? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am doar rulmenti pentru F4, originali, sigilati.

Cei cu F4, ar trebui sa va verificati si voi rulmentii de la roti, ca la ce drumuri avem... :D

 

Daca te grabesti si nu vrei neaparat rulmenti originali, o buna alternativa sunt rulmentii SKF, pe care in Bucuresti ii gasesti la astia. Dai jos rulmentii tai (sunt identici) si te duci cu unul in mana si ii spui celui de acolo pentru ce ai nevoie. Sigur vei gasi ce ai nevoie. :moto:

Multumesc mult, am gasit niste rulmenti cu codul 6004 indicat in service manual dar nu stiu de care sa iau pt k sunt 2 feluri si anume cu protectii din plastic sau din metal.

Eu din pacate nu am desfacut niciodata rulmenti de pe motor si nici nu m-as baga, ca sa pot merge cu ei la magazin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pusa de un necunoscator:

 

Exista posibilitatea inlocuirii releului de incarcare la un F2 cu un altul de alt motor sau masina care sa respecte/aiba aceleasi caracteristici ca cel dupa F2, si daca da ce model/de unde?

Nu exista vre-un electronist sau altcineva sa cloneze un astfel de aparat, deoarece e cunoscuta problema cbr-urilor cu relee de incarcare, care cedeaza repede?!

Pun aceasta intrebare deoarece pretul unuia original m-i se pare aberant 990 ron la repr. Honda!

E adevarat am gasit si la 4-5 mil dar tot nejustificat m-i se pare.

Stie cineva de principiu ce specificatii are un releu incarcare cbr f2?

Personal nu cunosc decat ca instalatia electrica este pe 12 V si 8,6 Ah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut toti cbr-istii

spunetimi si mie ce antigel pun si eu la un 600 f4 2000 ?

Am pus antigel gata preparat de la OMV, pentru blocuri motor din Al.

 

salut am eu releu incarcare dar este de f4 nush daca se potriveste

E identic releul de F4 si F2, au acelasi cod. Io'te ce repede se combina unii.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus antigel gata preparat de la OMV, pentru blocuri motor din Al.

 

 

E identic releul de F4 si F2, au acelasi cod. Io'te ce repede se combina unii.. :D

 

 

Adi , cat de mult influenteaza calitatea antigelului( perioada de cand a fost pus) la incalzirea excesiva a motorului? Cbr-ul meu se incinge destul de repede si ventilatorul mere des si ma "omoara" plecatul de pe loc motorul dand sa moara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi , cat de mult influenteaza calitatea antigelului( perioada de cand a fost pus) la incalzirea excesiva a motorului? Cbr-ul meu se incinge destul de repede si ventilatorul mere des si ma "omoara" plecatul de pe loc motorul dand sa moara.

Influenteaza putin spre deloc. Eu cand l'am schimbat nu am simtit nicio diferenta, dar am fost impacat in sinea mea ca e nou si curat. Chestia cu "omoratul" e din ciclul "asa fac toate F4", dar stai sa vezi alte vitezane ce dau in balbaiala la temperaturi inalte..

 

OT: @Adidas: pana azi, la 954 am vazut pe bord maxim 103grd. azi am vazut maxim 107grd. Si la tine a urcat maxima?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Influenteaza putin spre deloc. Eu cand l'am schimbat nu am simtit nicio diferenta, dar am fost impacat in sinea mea ca e nou si curat. Chestia cu "omoratul" e din ciclul "asa fac toate F4", dar stai sa vezi alte vitezane ce dau in balbaiala la temperaturi inalte..

 

OT: @Adidas: pana azi, la 954 am vazut pe bord maxim 103grd. azi am vazut maxim 107grd. Si la tine a urcat maxima?

 

 

Mersi mult de raspuns. Nu mai stiu ce sa-i fac ca ma scoate din sarite!!! Poate sa merg doar in afar orasului? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OT: @Adidas: pana azi, la 954 am vazut pe bord maxim 103grd. azi am vazut maxim 107grd. Si la tine a urcat maxima?

 

Cred ca nu a sarit de 105, nu stiu, dar am sa fiu atent zilele astea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...