Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal'tare

 

Am un CBR 600 F3 si as dori sa aflu cum se masoara (corect) nivelul de ulei. Stiu ca tre pus pe stander si se citeste nivelul de pe joja. Dar nu stiu daca trebuie infiletat busonul sau doar il pui pe capac fara sa il infiletezi.

Care stiti va rog lamuriti-ma si pe mine.

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GS500 nu se infileta. Doar se baga pana la capat si apoi se scotea si se citea pe joja. Asa ar fi logic, insa na, Honda e Honda. :banana:

 

PS: Nu vrei un F4 cu ochi de vizitare? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a inceput sa tacane ceva la motor cand il misc... o fi de la rulemtul spate?

nu e zgomotul uzual de la lant... fac tac tac tac tac , ce e ciudata e ca se simte cum bate pana in ghidon. :rolleyes:

sper sa nu fie grav

stie cineva ce ar putea fi?

eu am presupus ca e rulmentul dus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mea in sfarsit arata omeneste mi-am luat inima in dinti si m-am apucat sa o spal caci vineri seara cand sedeam eu barbateste la o tigara pe balcon am vazt neste fete care s-au proptit langa el si s-au tras in poza cu de alea: 'fata nu iesit clara mai stai odata:))'...si daca mobra mea ajunge vendeta pe hai5 macar sa fie curata nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: , e la moda nu o data mi s-a intamplat sa imi trimita linkuri prietenii cu moto meu pe hai5 ... unde protagonista principala era mobra mea..... si binenteles replici genul : " ma intorceam de la o tura".... "hai sa dam o liniuta daca te tine " .... chiar acum cateva zile eram in parc si cand am iesit din parc, una cocotata pe ea si celalta o ghida , mai pe spate un pic asa dai parul ca nu ies cerceii in evidenta :drink: , la care eu poate ii trebuie casca ca de aia nu ies :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine se pricepe la cauciucuri? pareri despre Continental Road Attack? :rolleyes: momentan bag google de zor si vad ca review-urile sunt pozitive, dar poate stie sa imi zica cineva mai multe. eventual alte sugestii de cauciucuri? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine se pricepe la cauciucuri? pareri despre Continental Road Attack?

am rupt netul in doua si am ascultat x-shpe pareri.

la un moment dat eram 99% convins sa iau Continental SportAttack, insa pana la urma am luat gumele pe care merg de 3 ani si nu m'au dezamagit niciodata (pe 600F): Michelin PP 2CT.

 

post-3288-1245658313_thumb.jpg

 

 

PS: Stiu pe cineva care are Sport Attack si e foarte multumit de ele. Road Attack sunt cam tari din cate stiu.

PPS: Cum tine frana? :rolleyes:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PPS: Cum tine frana? :makeout:

 

super :kiss: un pic mai ferma. sunt foarte multumit :drink: iti multumesc. si apropo, inca nu imi vine sa cred ca am placute nissin :rolleyes:

 

 

legat de cauciucuri, zici ca road attack urile nu se merita?

 

din ce vad acolo Metzelerul si cu Michelinul sunt cam cele mai bune :P, dar :P mi s-a pus pata pe road attack si vreau sa stiu mai multe despre el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s'a pus pata din ce cauza? Iti place desenul?

Acelasi desen il are si Sport Attack, diferenta de pret e minora (ai grija sa fie de acord.. :rolleyes: ), iar performanta e mult peste Road Attack din ce am inteles.

Daca vrei musai Continental, ia Sport Attack. :makeout:

 

inca nu imi vine sa cred ca am placute nissin :drink:

da, nissin originale, sinterizate. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ai rabdare cateva zile o sa afli cum sunt SportAtack. Astazi imi vin insa nu stiu daca apuc sa ma duc sa le montez.

Apropos, stie cineva si alt service de montat cauciucuri la mobra mai bun decat SAMA.

Dupa o lunga cercetare am ajuns la concluzia (pur teoretica momentan) ca sunt cele mai potrivite pentru mersul 80% oras 20 % afara si dat si pe viraje. Dupa 1000 Km o sa-ti pot spune mai multe despre ele. Comparativ, acum am Metzler RENNSPORT pe ea. Am fost foarte multumit de feedback (dau chiar prea mult), stabilitate la viteza si pe viraj. Pe drumurile noastre prafuite (si ele erau cam tocite) au mai dat usoare semne de alunecare in viraje cand acceleram mai puternic cu ea inclinata. Pe ud...pericol. Pericol de derapaj in viraje, la acc roata spate mai dansa...nu le place. In primavara, cand era cam racoare am reusit sa blochez fata insa fara urmari (din fericire).

Povestim joi daca apuc sa le montez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ai rabdare cateva zile o sa afli cum sunt SportAtack. Astazi imi vin insa nu stiu daca apuc sa ma duc sa le montez.

Apropos, stie cineva si alt service de montat cauciucuri la mobra mai bun decat SAMA.

Dupa o lunga cercetare am ajuns la concluzia (pur teoretica momentan) ca sunt cele mai potrivite pentru mersul 80% oras 20 % afara si dat si pe viraje. Dupa 1000 Km o sa-ti pot spune mai multe despre ele. Comparativ, acum am Metzler RENNSPORT pe ea. Am fost foarte multumit de feedback (dau chiar prea mult), stabilitate la viteza si pe viraj. Pe drumurile noastre prafuite (si ele erau cam tocite) au mai dat usoare semne de alunecare in viraje cand acceleram mai puternic cu ea inclinata. Pe ud...pericol. Pericol de derapaj in viraje, la acc roata spate mai dansa...nu le place. In primavara, cand era cam racoare am reusit sa blochez fata insa fara urmari (din fericire).

Povestim joi daca apuc sa le montez!

 

Da. La Agip Politehnica in spate, este un service moto. Pentru mai multe detalii... Jorje ai legatura! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La agip unde spunea si Alteru' manopera este 100 ron si dureaza vreo ora maxim cu tot cu echilibrat.

Bogdan sau Bujie unul dintre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa scriu repede ceva poate apuc primul 666....dar tre sa scriu mai mut cred .... oricum daca nu prind ghinion:((....io in locu vostru mi as lua cauciucuri danubiana:p... pe forumu asta cred ca e cea mai nesfarsita polemica ce cauciuri sa port ... acu ma indoiez ca la varfuri de gama is diferente asa mari dar cum ziceti voi ... ca pana la urma cred ca nici rossi nu se streseaza asa tare. De exemplu la m2ct mi se pare ca e chiar placebo :drink:) hai ura....

 

le: am ratat....:rolleyes:((

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa scriu repede ceva poate apuc primul 666....dar tre sa scriu mai mut cred .... oricum daca nu prind ghinion:((....io in locu vostru mi as lua cauciucuri danubiana:p... pe forumu asta cred ca e cea mai nesfarsita polemica ce cauciuri sa port ... acu ma indoiez ca la varfuri de gama is diferente asa mari dar cum ziceti voi ... ca pana la urma cred ca nici rossi nu se streseaza asa tare. De exemplu la m2ct mi se pare ca e chiar placebo :kiss:) hai ura....

 

le: am ratat....:makeout:((

 

 

ai ratat , cred ca trebuia sa scrii mult mai mult

 

:rolleyes:

yo sunt satanistu :drink:

Editat de george46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La agip unde spunea si Alteru' manopera este 100 ron si dureaza vreo ora maxim cu tot cu echilibrat.

Bogdan sau Bujie unul dintre ei.

 

Eu acolo am mers si am fost multumit. Bujie e foarte de treaba, el s-a ocupat de gumele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...