Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda... dead end pina acum...

 

Aparent ce am acum (STORM FTX9-BS 50812 12V/9A) este cu gel... deci nu am ce sa completez... am dat alea la o parte si inauntru... uscaciune... totala. Clar nu se adauga nika. Nu pot decit sa incerc o incarcare pe redresor... unu bun "cu ceasuri" nu am si ca sa nu fac ciorba am sa o pun la loc cuminte in cutiuta si apoi maine cind o sa am un drum luuung (pina la Buzau la miting) sper sa se incarce si sa se dreaga... o sa imi aiu multimetru cu mine si niste amici care sa ma impinga in caz ca ramin pe la peco de fraier.

 

Asta e deocamdata... Daca tot nu merge... am sa cautu o Yuasa de aia de-i zice toata lumea ca-i "miezu" si daca e si mai ieftinake (am vazut una la 240, poate poate gasim si sub)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... dead end pina acum...

 

Aparent ce am acum (STORM FTX9-BS 50812 12V/9A) este cu gel... deci nu am ce sa completez... am dat alea la o parte si inauntru... uscaciune... totala. Clar nu se adauga nika. Nu pot decit sa incerc o incarcare pe redresor... unu bun "cu ceasuri" nu am si ca sa nu fac ciorba am sa o pun la loc cuminte in cutiuta si apoi maine cind o sa am un drum luuung (pina la Buzau la miting) sper sa se incarce si sa se dreaga... o sa imi aiu multimetru cu mine si niste amici care sa ma impinga in caz ca ramin pe la peco de fraier.

 

Asta e deocamdata... Daca tot nu merge... am sa cautu o Yuasa de aia de-i zice toata lumea ca-i "miezu" si daca e si mai ieftinake (am vazut una la 240, poate poate gasim si sub)...

 

se gaseste si mai ieftin...Top Light Yuasa, daca problema nu dispare iti dau eu nr. lui Lipton si te rezolva sigur...sau poti sa i-l ceri strumfului ca eu o sa fiu disparut pe weekend. Daca il suni in jur de 10-11 dimineata omu comanda bateria baga lichidu in ea o formateaza si pana pe la 5-6 dupamasa o ai. Pretul acum vreo 2-3 saptamani cand a cumparat un prieten era de 200 ron la gagiu.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vre un cbr-ist care vrea sa treaca la next level... scot 954-le la vanzare

4000e fix sau 4300 daca vreti sa negociati :)

o sa fac in curand anuntul oficial cu poze si ce mai trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici dupa 10 pagini de consfatuiri n-ati reusit sa stabiliti care este cea mai incredibil de geniala baterie pt Honda inseamna ca va plictisiti rau de tot si e cazul sa incercati un Ducati:) Aceleasi discutii care se isca de fiecare data cand cineva isi schimba placutele,uleiul sau cauciucurile...Drumuri cand facem si noi? D-aia avem motoare care se sufoca in oras si care isi cer dreptul la libertate.

Mesaj completat

Daca e vre un cbr-ist care vrea sa treaca la next level... scot 954-le la vanzare

4000e fix sau 4300 daca vreti sa negociati :)

o sa fac in curand anuntul oficial cu poze si ce mai trebuie

 

Bv ma,are cine sa ma imprumute si pe mine cu bani pt un Varadero! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivi da de ce-l dai? Ce vrei sa-ti iei...? Ai patit ceva....de te-ai suparat asa....

 

Vreau sa fac ture lungi.

Pt o fuga la mare sau pt mers in oras e super 954 , de curbe nu mai zic... cu putin efort cred k ajung sa pun cotul jos :)) dar dupa 300-400 km devine cam inconfortabil. Am facut de la sfarsitul lui aprilie de cand l-am luat pana acum aproape 9000km fara nici o problema. Vreau sa il dau sa strang bani de vfr 800 vtec 2002-2004... sau poate chiar un 2006 daca am bani.

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/H...2006%20%201.jpg

 

 

LE: mint, a avut o problema... s-a ars un bec :))

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac ture lungi.

Pt o fuga la mare sau pt mers in oras e super 954 , de curbe nu mai zic... cu putin efort cred k ajung sa pun cotul jos :)) dar dupa 300-400 km devine cam inconfortabil. Am facut de la sfarsitul lui aprilie de cand l-am luat pana acum aproape 9000km fara nici o problema. Vreau sa il dau sa strang bani de vfr 800 vtec 2002-2004... sau poate chiar un 2006 daca am bani.

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/H...2006%20%201.jpg

 

 

LE: mint, a avut o problema... s-a ars un bec :))

 

:) Vezi ma ca si Honda se strica!?

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plec la prima mea iesire din Bucuresti cu ninj... err... Honda :D Intrebare... ma gindesc la un peco sa fac o verificare la pneuri... sa nu merg cu ele "ochioscopic'...

 

Ce "valori" trebuie sa aibe? fata/spate?

 

Ca eu de aici nu inteleg prea bine ca sint miop :D :

 

query.jpg

 

 

...la peco o sa am niste amici care sa ma impinga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai concluzia mea personala, mai ales ca vad ca ai RR, nu se merita inca sa mergi cu moto.

 

Dupa Vidraru cativa km buni iti blestemi zilele,au asfaltat portiuni intregi pana aproape de cascada si dupa portiunea cu gropi dai de asfalt proaspat turant te unge pe suflet.

 

Pe coborare ma asteptam la mai bine.

 

La fel si dupa Bran, asfalt bun o portiune (turnat tot anul asta) apoi se strica.

 

Maine dimineata o sa ma avant si io pe traseul asta, doar ca noi o sa merem spre sibiu si intoarcere valea oltului . Revenim "imediat" si cu poze (sper sa nu mai pierd acumulatorii ca la Slanic :D ). Ne vedem duminica! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zaelu: 2,5 fata, 2,9 spate. mergi si tu pana la o vulcanizare incet, calm, fara accelerari si franari bruste. :D

@psycho: Bai, cam ti'ai luat teapa cu ea daca ti s'a ars un bec. La a mea nu s'a ars nimic. :D

Bravo tati, spre asta ne indreptam toti cand ne maturizam. eu inca mai "copilaresc". :D

 

@all. super pret, sariti si luati'o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zaelu: 2,5 fata, 2,9 spate. mergi si tu pana la o vulcanizare incet, calm, fara accelerari si franari bruste. :D

@psycho: Bai, cam ti'ai luat teapa cu ea daca ti s'a ars un bec. La a mea nu s'a ars nimic. :D

Bravo tati, spre asta ne indreptam toti cand ne maturizam. eu inca mai "copilaresc". :D

 

@all. super pret, sariti si luati'o.

 

 

ms, da' sa stii ca as mai "copilari" si eu pe un husky 510 smr sau un wr 450 sm, dar momentan nu imi permit 2 motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gixxx: tu vrei azi pe amkart ma? nu vrei si tu maine dimineata? - 10, 11 asa ? poate 12...

 

Aveam un chef nebun de amc mai devreme,intre timp am mancat si am o lene nebuna :D Maine nu pot sa vin pt ca am de dus pe cineva important la aeroport(mama),mai mult d-aia vroiam azi...

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...