Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Cam la cati km se schimba distributia la f2? lantul intinzatorul ala pacatos...etc:D al meu are momente cand face ca un diesel la rece la relanti cateodata dispare repede si nu se mai aude.acum are 50 mi de km..ce simtome are cand cedeaza?face urat sau crapa direct?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

felicitari :P rupe-le mufa "la dusmani" :rolleyes:

 

pt prima etapa,tzelul meu este urmatorul : sa nu cad si sa incep sa inteleg ce se petrece acolo defapt :(

 

P.S. : Fireblade-ul e sfant.si daca l-as baga pe pista(alta decat amcart)snt sigur ca l-as tavali,k snt bou :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de urari! Asteptam caldurica sa bem o bere sau merge si pe vreme mai rece? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Berea nu e buna, creste burta, schimba centrul de greutate. Not good.

 

 

P.S. : Fireblade-ul e sfant.si daca l-as baga pe pista(alta decat amcart)snt sigur ca l-as tavali,k snt bou :rolleyes:

Gandesti lucid. Mai ales pe amkart care e mic se preteaza muuult mai bine un 600RR. Bafta la frecat polizorul! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ati iesit astazi cu motorul? Eu tot pe jos am mers la servici. Nu am vazut decat un GSXR de 1000 pe Stefan cel Mare. In rest numai scuteristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ce vreme e afaraaa' si eu sunt la munca... :(

 

Mama ce as fi tras o tura pana in Vama... :rolleyes:

Mesaj completat

Diseara poze SOC! Restul e CanCan... :P

Vama Giurgiu? :D

 

Cum programul meu de munca e pana la pranz, acum ies la plimbare :P

 

Gixu poze SOC????? te vedem calare pe vreo asistenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, m-am hotarat! Imi scot si eu motorul in dupa-amiaza asta. Plec de la servici mai devreme si sper sa apuc si eu vreo doua ore de lumina sa ma plimb. Vinovat de toata treaba e in primul rand Neutral, cu tot programul lui de munca :rolleyes:

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vama Giurgiu? :P

 

Cum programul meu de munca e pana la pranz, acum ies la plimbare :(

 

 

Ce ma enervezi !

Unii termin programul de munca la pranz, altii uneori de-abia il incep :rolleyes:

Nu-mi faci o vizita si mie sa-mi aduci covrigi brasoveni? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi faci o vizita si mie sa-mi aduci covrigi brasoveni? :rolleyes:

veneam cu cea mai mare placere,dar eram deja plecat cand ai postat tu,da puteai sa ma suni,data viitoare :P

 

Droom hai tata ca eu deja am batut vreo 40 de km si azi :(

 

mai intai am spalato,am pieptanato mai trebuia sa-i pun funda rosie :P

post-45936-1267550833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun... vesti de pe frontu de est.

 

Am montat filtru de aer... Uraaaa!! L-am incalzit putin cu feonu si clack... a intrat... 'tu-i gurita lu HIFLO si creierasii lor de chinezi timpiti... (Am tot respectu pentru chinezoaice in schimb :P ) Mersi de sfatu cu feonu Strumfu.

 

Am gasit antigel la LuckOil... am luat doar un bidon de 4l pentru ca: nu mai aveau alt bidon de 4 dar aveau de 1... nu mai aveam bani (defect personal, sry :()... nu prea mai aveam loc pe scuter... :rolleyes:

 

Am montat stopul spate... aci e cam ciudat... lumina pe care o fac LEDurile este nesatisfacatoare IMHO... nu stiu daca nu cumva e vreun defect sau montaj gresit ceva... Semnalele din stop nu merg desi eu am zis ca am pus firele corect. Ce am observat: daca incerc sa pun firul de semnal la un fir de curent de 12V care duce la unu din becuri se stinge si stopul (pozitia adica)... ciudat.

 

Intrebare.... s-a mai intilnit cineva cu astfel de comportament ciudat la montaj? Cumva faptul ca nu aveam montate pe semnalele fata nimic sa influenteze semnalele spate? adica s anu mearga nici ele? Ca parca auzisem ceva de genu... ca tre sa mearga toate or something cind sint pe LED. Any info?

 

O sa incerc s ale mai trimit alora de au produs stopul un mail sa vaz daca au ceva idei.

 

P.S. Care era cu un F4 leit poleit cu a mea azi pe la 18:30 in drum spre universitate pe la Lahovari? zum zum.... imi curgeau balele... Lasa ca maine sper sa ii dau de cap si sa fie gata pentru Joi.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Droom hai tata ca eu deja am batut vreo 40 de km si azi :rolleyes:

 

mai intai am spalato,am pieptanato mai trebuia sa-i pun funda rosie :(

 

Neutrale, fie-ti numele binecuvantat ca din cauza ta am plecat mai devreme de la birou. Cand am ajuns acasa ce crezi? Prietenii de la bloc isi scoteau motoarele pentru o tura. Dupa juma de ora de montat bateria la loc si echipat rapid eram si eu cu ei. Pana la urma ne-am strans vreo 4 insi si am facut o tura pana la Fundulea si inapoi. Prima mea iesire pe autostrada, bai, tata, si eram si singurul incepator din grup. You know what I mean. Cand am ajuns la Fundulea ma dureau antebratele de nu stiam ce-i cu mine de la atata strans de ghidon. Prea multa adrenalina pentru mine. Mi-a fost cam frica, mai ales pe la 190 la ora cand am avut senzatia ca mobra nu-i stabila deloc. Mai trebuie probabil sa lucrez la capitolul self confidence.

 

Prima problema remarcata: pantalonii Tschul pe care i-am luat de curand sunt foarte caldurosi. Am transpirat tot pe dedesubt. Si sunt abia 5 grade afara. Mai incolo vor fi un cosmar. Blugii imi par acum foarte tentanti, desi protectia pe care o ofera in comparatie cu astia Tschul e fix canci.

 

Mai am inca o problema: uit in ce viteza sunt si mereu am tentatia sa schimb in treapta superioara. Nasol daca dai drumul brusc la ambreiaj si te trezesti in frana de motor. Poate imi fac rost de un afisaj de treapta de viteza, cum am vazut la mobrele de circuit.

 

Scuze de romanul fluviu, dar inca am adrenalina in sistem si nu-mi pot scoate ranjetul de incantare de pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Droom ia-o usurel :rolleyes: . Stai mai relaxat si nu incerca sa te iei dupa aia batrini ca ce fac ei automat tu inca nu faci (aviz si pentru mine doar ca eu nu ma iau dupa ai batrini :( ). Ia mult timp pina se creaza automatismele pe care multi le numesc feelinguri si partea proasta e ca noi nubii nu realizam (decit teoretic... ca mine acum, ce destept sint... da sa ma pup) ca ne lipsesc acele automatisme.

Eu cind m-am dus cu ea atunci in 205 (IS/indicated speed) (si in rest cind am mers mai tare) mi s-a parut ca e foarte stabila... deh... linie dreapta... nu am avut griji de asta.... ai de grija sa nu ai amortizoarele fata inegal reglate/intretinute sau rotile neechilibrate ceva.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...