Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Iote bah ce se tot lauda oamenii pe aici! Asa ca sa ma laud sau sa ma laud????? :baldy:

 

 

 

Hai bine la insistentele voastre am sa ma laud !

 

 

de mai bine de o saptamana am intrat si eu in posesia unei noi jucarii: este f.f.f noua (08.2010) ; este un naked, dar cred ca o sa-l cam imbracam ; consuma putin (700-800 de ml de lapte/zi); consumabilele (pampers-ul) se schimba la cere. ;) :D :blbl:

 

o sa atasez si o poza cu el sa nu tipati la mine ca la GIXU ! Si poate ne vedem deseara daca iau invoire si da la 19:00 sper !

 

Sa va traiasca ! Ce fata de om responsabil ai capatat :)))

Mesaj completat

There she is!

post-11570-1281625747_thumb.jpg

post-11570-1281625759_thumb.jpg

post-11570-1281625773_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ alter ego, @alx31;@ gabarab;@ gixu multumesc mult ! speer sa ma maturizez mai ghinisor acu

 

 

 

Am si io o intrebare ptr voi: care vreti sa faceti o tura cu el? asta ca sa ne mai relaxam si noi ! :D :baldy: ;)

 

 

 

 

@GIXU te-ai potolit mei? sa te bucuri de ea si acu poti sa te lasi pe curve ! pretenii stiu dece !

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

There she is!

 

Sa o stapanesti sanatos nepoate ! Da ti-ai tras si vila o data cu ea, ca numa poze hartistice ! ;)

 

 

P.S : Sa-ti traiasca bebeu alecscristian ! De cand cu asta mic observ ca ai adoptat o fatza mai blajina ! :baldy:

Editat de Nyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapanesti sanatos gixx-ule. merg niste rimstripes pe ea? :D

 

:laugh: Inca nu, ma gandesc sa-i re-vopsesc jantele

Mesaj completat

E roshie ! Sa vezi succes la fumei pe Gixu acum ! :D

 

La femei sa ai tu ba succes...Eu ma multumesc cu dom'soare fara experienta trecute de varsta majoratului :drink:

Mesaj completat

Bah, e rosie sau vad doar eu portocaliu?!

 

E rosie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez honda cbr f2/3 .telescoape . discuri relee , far ...etc

 

0751223726 robi

 

 

cine are probleme cu tacanitul lantului de distributie am de vanzare intinzator manual . 150 lei

 

+ multe alte piese , carena fata pentru F2 cu far de F3 .

 

http://bikeshop.ro/handler.php?src=db&...c&ID=107252

post-12605-1281699787_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stii cit sa stringi de shurupu' ala te poti trezi ca ai de vinzare piese de motor pe bikeshop... ceea ce ne aduce la punctu 2... frate... asta nu e thread de "bursa"... chiar astepti sa iei ban de la un admin? Deci... aci e zona de CBR si offtopice... zi si tu 2-3 vorbe pe felie... adica... vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

 

Ca e chiar aiurea...

 

Inteleg sa vinzi o oglinda sau juma de cauciucsi sa scrii unde iti sint cunostintele care sint interesate de astea printre alte vorbe... eventual... elegant te bagi in seama si scrii ce vinzi la semnatura... dar tu... vii si vinzi ce vind alti "fraieri" la bursa respectind "recomandarile" forumului direct aci... pe principiu... lasa bah ca merge...

 

Da-o dreq... nu mai pot sa vad daca si-a dat Pushu pisica sau Alecs copilu cu mobra ca "ZbAnG! Vind nu-sce a cazut de pe o mobra... semnat cu drag... cutare non CBRist" Parca sint pe forum de ala cu boti sponsorizati de gugle care se baga n seama cu reclame "ginite" dupa ce se posteaza sau ce a mirosit gugle despre tine care te uiti...

 

 

 

In alta dezordine de idei...

 

care esti primu CBRist din formatie? Al din stinga cu F3-ul albastru... da un semn vere ca vreau datele de contact ale lu nenea care face tobe... pls...

 

JoiaMoto5Augusttura2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

Da-o dreq... nu mai pot sa vad daca si-a dat Pushu pisica sau Alecs copilu cu mobra

care esti primu CBRist din formatie? Al din stinga cu F3-ul albastru... da un semn vere ca vreau datele de contact ale lu nenea care face tobe... pls...

 

 

 

 

HAHAHAHHAHAHAHAHA ! Ce rau te-ai facut !!!! Sau inca mai esti mahmur?

 

pai baga mare cu poaste peste tot si devii si tu admin.

 

Apropos sunt si io interesat cam cat coasta o toba ,asat daca dai de omul ala.

 

 

@pushu: multumim de urari si sa stii ca nu ne suparam daca il iei la o plimbare :laugh:

bafta cu gasitul unei/unui stapan mai grijului cu motanelul .

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fo doua mils cica... poate inca ceva ca imi face si cotu pina la galerie... oricum... o vreau mica si sa o prnd de scarita chilotului la un moment dat... tulumbele astea mari care fac ca loganu ma seaca :)

 

 

La banii astia renunt la un set de pampers si o cutie de lapte si imi fac urlatoare la mobra ca sa-l reduc la tacere pe asta micu' ! :D daca ar vedea Lidia ce am scris aicisa................ :laugh: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia renunt la un set de pampers si o cutie de lapte si imi fac urlatoare la mobra ca sa-l reduc la tacere pe asta micu' ! :D daca ar vedea Lidia ce am scris aicisa................ :drink: :)

iti dau eu o toba stoc sa-i pui ca e mai silentioasa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stii cit sa stringi de shurupu' ala te poti trezi ca ai de vinzare piese de motor pe bikeshop... ceea ce ne aduce la punctu 2... frate... asta nu e thread de "bursa"... chiar astepti sa iei ban de la un admin? Deci... aci e zona de CBR si offtopice... zi si tu 2-3 vorbe pe felie... adica... vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

 

Ca e chiar aiurea...

[...]

 

Da-o dreq... nu mai pot sa vad daca si-a dat Pushu pisica sau Alecs copilu cu mobra ca "ZbAnG! Vind nu-sce a cazut de pe o mobra... semnat cu drag... cutare non CBRist"

 

[...]

 

 

nici nu stiu de unde sa incep :) eu zic sa-ti urmez sfatul , vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

 

E ok ?

 

ps: nu sunt non cbr-ist :laugh:

 

pss: cineva nu a avut parte de sex in ultimul timp de e asa agitat :D

 

..ma gasesti la vanzari :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote bah ce se tot lauda oamenii pe aici! Asa ca sa ma laud sau sa ma laud?????

 

 

 

Hai bine la insistentele voastre am sa ma laud !

 

 

de mai bine de o saptamana am intrat si eu in posesia unei noi jucarii: este f.f.f noua (08.2010) ; este un naked, dar cred ca o sa-l cam imbracam ; consuma putin (700-800 de ml de lapte/zi); consumabilele (pampers-ul) se schimba la cere.

 

o sa atasez si o poza cu el sa nu tipati la mine ca la GIXU ! Si poate ne vedem deseara daca iau invoire si da la 19:00 sper !

Alecs, sa va traiasca copilushu si sa se faca mare si frumos.

 

trimitel prin posta la mine in Sofia

 

sun-o ... si vezi tu cum ti-l aduce weekendu asta, pe mobra, la Sofia, pe presh - dupa avatar e clar ca iubesti animalele :drink:

 

La banii astia renunt la un set de pampers si o cutie de lapte si imi fac urlatoare la mobra ca sa-l reduc la tacere pe asta micu' ! :D daca ar vedea Lidia ce am scris aicisa................ :laugh:

 

nu vede, ca e ocupata cu bebe ... care-i numarul ei de mobil ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stiu de unde sa incep eu zic sa-ti urmez sfatul , vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

 

E ok ?

 

ps: nu sunt non cbr-ist :laugh:

 

pss: cineva nu a avut parte de sex in ultimul timp de e asa agitat

 

..ma gasesti la vanzari

 

 

vezi ca se poate? :) :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alecs, sa va traiasca copilushu si sa se faca mare si frumos.

nu vede, ca e ocupata cu bebe ... care-i numarul ei de mobil ?

 

 

Multumim de urari, oricum asa creste ca doar seamana cu tasu' :laugh: , cat despre nr ei de tel. nu pot sa ti-l dau deoarece e luata! :drink: :)

Mesaj completat

vai draga Alecs sa-ti traiasca copilul si CBR-ul... nu vrei un intinzator de lant?

 

 

 

NU !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cateva intrebari pentru cei mai tehnici...asta inainte sa vizitez un "doctor". Motorul in cauza este un F3 '98. Pe liber motorul se tureaza foarte lin si fara probleme. Nu se ineaca si nu face figur. In viteza 1 insa pana pe la un 4000rpm mi se pare ca uneori trage in hopuri. De asemenea am mai observat de cateva ori ca de la un 2000rpm sare in 3000rpm instant acul, concomitent cu o mica balbaiala a motorului. In a 2-a nici vorba de aceste simptome...totu bine si frumos. Iar in a 3-a...nu prea are relevanta sa stai cub 4000rpm. Eu m-am gandit ca ar fi de vina discul de ambreiaj. M-am documentat putin pe aceasta zona a motorului si am vazut ca exista 3 discuri(http://www.hondapartshouse.net/pages/parts...nd/7/Honda.aspx)...componenta 8 si de doua ori componenta 7. Este vreunul din ele responsabil numai pentru a 1-a? Idee e ca daca exista o uzura avansata a unui singur disc iar celelalte is ok nu prea are rost sa shimb tot kitul, asa cum probabil imi va recomanda mecanicul. Any advice is welcomed! Multumesc!

Mesaj completat

Tin sa mentionez ca ce am scris mai sus e valabil doar cand tin gazul foarte usor deschis(cat sa accelereze foarte lenes)....daca ma infing cat de putin in el acceleratie e cursiva...poate fi ceva de la clapete sau carb? Carburatorul a fost curatat si sincronizat acum 2000 km maxim.

Editat de Sawyer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...