Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Baieti, blestemate fie drumurile din judetul braila... au reusit sa imi faca furca sa planga... in hohote nu alta :-<... Cat de complex este schimbarea semeringurilor si completarea cu ulei? Cam la ce costuri se ridica? Sper ca unu de pe aici sa stie macar informativ cam cum stau treburile cu suspensia de la F4i. NU MERGETI PE sos. Buzau-Braila!!!!!!!!!!

Editat de m4mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. De cand ai motoru ?

2. Cand a fost ultima operatiune de genu asta facuta la furca ?

3. Nu este complexa - cel mai nasol este sa gasesti un fel in care sa suspenzi motoreta ca sa poti da jos telescoapele.

4. Daca motocicleta este veche as comanda si cuzinetii de la furca - tocmai ca daca si aia sunt dusi - poti sa pui mama simeringurilor si in 1000 indiferent de drum iti plange iar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. De cand ai motoru ?

2. Cand a fost ultima operatiune de genu asta facuta la furca ?

3. Nu este complexa - cel mai nasol este sa gasesti un fel in care sa suspenzi motoreta ca sa poti da jos telescoapele.

4. Daca motocicleta este veche as comanda si cuzinetii de la furca - tocmai ca daca si aia sunt dusi - poti sa pui mama simeringurilor si in 1000 indiferent de drum iti plange iar.

1. De un an si cateva luni

2. Nu am idee, a mers extraordinar pana la treaba asta si curge doar pe semeringul din dreapta si destul de mult (cei drept la ce fel a lucrat suspensia ultimi 100 de km este normal sa fi arunct destul de mult ulei)

3. Daca este nevoie ma bag sa refac singur problema, debea mai invat si eu cate ceva.

4. Este din 2002 cu 40 000 km din care am facut un pic peste 8000 fara probleme.

Editat de m4mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uleiul se schimba la 2 ani din ce stiu eu in manuale si simeringurile la fel.

2. Nu conteaza drumul - sigur accentueaza si drumurile proaste.

 

restul punctelor tine de tine. Eu cel putin as schimba si cuzinetii aia sa elimini o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uleiul se schimba la 2 ani din ce stiu eu in manuale si simeringurile la fel.

2. Nu conteaza drumul - sigur accentueaza si drumurile proaste.

 

restul punctelor tine de tine. Eu cel putin as schimba si cuzinetii aia sa elimini o problema.

Crezi ca e o treaba pe care o pot face eu? Sau este indicat sa ma duc la unu priceput?

Am dat acuma o cautare de cuzineti pe google si nuprea gaseste nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti, mai, unde gasesc si eu un "hydraulic brake light switch banjo bolt" pentru scarite valtermoto ca tre sa ma duc si eu cu "doamna" la RAR la identificare si restul... :) da, mi-am luat moteur, si da, e SUZUKI!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti, mai, unde gasesc si eu un "hydraulic brake light switch banjo bolt" pentru scarite valtermoto ca tre sa ma duc si eu cu "doamna" la RAR la identificare si restul... :) da, mi-am luat moteur, si da, e SUZUKI!!! :lol:

TRADATORULE ! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !

 

PS se pare ca cei din DarkSide s-au pus pe treaba esti al treilea pe care il stiu ca renunta la 'onda pentru Suzi. Deci ne mutam cu catel si purcel pe topinggul de Suzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuuu, de ce? Stam si aici si acolo! N-am tradat decat temporar, n-am avut bani de RR! :D

 

Multumesc pentru urari! DarkSide zici? Vezi ca denumirea completa este DarkSide Titan, ca pe acolo au adresa din buletin...

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRADATORULE ! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !

 

PS se pare ca cei din DarkSide s-au pus pe treaba esti al treilea pe care il stiu ca renunta la 'onda pentru Suzi. Deci ne mutam cu catel si purcel pe topinggul de Suzi?

 

Tot ce e posibil , nici eu nu stiu inca daca urmatorul motor o sa fie un RR sau un Gixxer :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce e posibil , nici eu nu stiu inca daca urmatorul motor o sa fie un RR sau un Gixxer :D

 

se pare ca nu voi fi singurul :D

 

azi am vandut cbr-ul :( sunt trist, dar de maine sper sa fiu pe un Suzuki si eu .... nu SS in nici un caz, sper ca e ceva care mi se va potrivi ca postura mult mai bine un Suzuki DR 800 Big din 1997 luat de la un baiat din bucuresti, posibil sa-l cunoasteti /index.php?/topic/663608-suzuki-dr-800s-big/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zzr1200 sau 1100xx... ce zici? :D

 

sau asta ti se potriveste de minune: /index.php?/topic/664365-honda-goldwing/

 

 

 

PS: inca mai am geaca aia!! si e de vanzare :unsure:

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...azi am vandut cbr-ul

Si uite asa se strica gasca ... Am ramas pe topicul asta (de CBR 600F) in felul urmator: Gixu care n-are motor (dar o sa aiba scuter), Nyt, MRL, Survolaj, Oblio, Droom si in curand probabil Bersek, Xcite si Gabarab care au Suzuki, Eu si Pussy care avem 600RR ...

 

Tot ce e posibil , nici eu nu stiu inca daca urmatorul motor o sa fie un RR sau un Gixxer :D

Eu am vorbit cu cineva (un tip care imi ingrijeste motorul si in care eu am incredre orbeste - desi nu cred ca e bine) care mi-a spus foarte clar sa raman la Honda (cunoscandu-ma pe mine).

Asa ca urmatorul meu motor va fi un 1000RR, 11xx sau GW, indiferent cate prajituri or avea astia de la Suzuki :blbl:

 

PS: ti-am facut rost de ce m-ai rugat; contacteaza-ma pe mess.

 

sau asta ti se potriveste de minune: /index.php?/topic/664365-honda-goldwing/

Fara nici o gluma, desi e teribil de amuzant, exact acelasi motor i l-am recomandat si eu (tocmai ce vazusem anuntul azi) :crack:

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce oameni ma, ce treaba are gasca, cine zice ca nu o sa mai vin sa ne vedem si sa mergem oriunde, plus ca viteza cu care mergem in grup si stilul de mers in grup e acelasi, ca merg cu ceva care nu e de viteza la fel respect regulile de circulatie, ca are mai putini cai prefer lucrul asta.

 

acum speram sa fie ok si mecanic si din punct de vedere al actelor sa o pot lua cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa se strica gasca ... Am ramas pe topicul asta (de CBR 600F) in felul urmator: Gixu care n-are motor (dar o sa aiba scuter), Nyt, MRL, Survolaj, Oblio, Droom si in curand probabil Bersek, Xcite si Gabarab care au Suzuki, Eu si Pussy care avem 600RR ...

 

 

Eu am vorbit cu cineva (un tip care imi ingrijeste motorul si in care eu am incredre orbeste - desi nu cred ca e bine) care mi-a spus foarte clar sa raman la Honda (cunoscandu-ma pe mine).

Asa ca urmatorul meu motor va fi un 1000RR, 11xx sau GW, indiferent cate prajituri or avea astia de la Suzuki :blbl:

 

PS: ti-am facut rost de ce m-ai rugat; contacteaza-ma pe mess.

 

 

Fara nici o gluma, desi e teribil de amuzant, exact acelasi motor i l-am recomandat si eu (tocmai ce vazusem anuntul azi) :crack:

don doctor,pe mine nu ma pui la socoteala,ai? :kick:

acelasi motor il recomandam si eu acum o saptamana,doar e suzuki! :ok:

sper sa te vad si pe tine calare pe o suzi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu batranel doar realist, nu prea am ce sa caut la dimensiunile mele sincer pe F2, e mult prea mic pentru inaltimea mea, zici ca sunt barza

 

adica vrei sa spui ca nu mai facem impreuna afacerea cu frigiderul, pardon, codita de F2? Pfui, ce de suzukisti pe forum la ceberisti :D

 

Si uite asa se strica gasca ... Am ramas pe topicul asta (de CBR 600F) in felul urmator: Gixu care n-are motor (dar o sa aiba scuter), Nyt, MRL, Survolaj, Oblio, Droom si in curand probabil Bersek, Xcite si Gabarab care au Suzuki, Eu si Pussy care avem 600RR ...

 

Pai ai uitat cam multa lume: Neutral, Alexutza si Stefan au F3, Alex31 are F4 (inca il mai are? ca nu sunt sigur), domnul AlecsCristian tot F4, si, bineinteles, AlterEgo cu RR, dar el nu e aici sa se reprezinte singur... si mai sunt destui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai uitat cam multa lume:...

Nu cred ca am uitat pe nimeni; nu l-am mentionat pe Silviu pentru ca nu e foarte activ aici. Eu ma refeream la "lupii deghizati in oi"... :P

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just! Droom are dreptate!!! De fapt, toti au, din moment ce inca stau pe topicul asta!!! :P

 

...nu ca zic, dar tre' sa spun!!! :P

 

...nu ca zic, dar tre' sa spun!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lies:

Ia citeste ce scrie dupa Nyt ...

:friends: nimeni nu ma alintat asa! :rolleyes:

cand am citit MRL,ma gandeam la un alt user,de unde sa stiu eu ca scrii ca pe reteta?!! :cheers:

deci,cand treci pe gixer? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca nu voi fi singurul :D

 

azi am vandut cbr-ul :( sunt trist, dar de maine sper sa fiu pe un Suzuki si eu .... nu SS in nici un caz, sper ca e ceva care mi se va potrivi ca postura mult mai bine un Suzuki DR 800 Big din 1997 luat de la un baiat din bucuresti, posibil sa-l cunoasteti /index.php?/topic/663608-suzuki-dr-800s-big/

Nu e afacere rea iar vanzatorul este din categoria nehotaratilor. Mereu a avut mobre bune, mereu se plictiseste repede :friends: .

Asta e poate cel mai frumos DR-u pe care l-am vazut.Sa-l calaresti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex31 are F4 (inca il mai are? ca nu sunt sigur)

 

inca il mai are... scrie mare in semnatura :bigstar: gen... Still got that F switchin' gears like a mofo :D

 

AlterEgo cu RR, dar el nu e aici sa se reprezinte singur... si mai sunt destui...

 

AlterEgo cu RR pe pista si cu Logan pe strada :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...