Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu as trece dar vad ca nu prea se baga lumea...trec pe la 8 pe acolo

 

Pai noi am fost, satanistule! Ne-am si plimbat dupa aia...

 

PS: stie cineva ce s-a intamplat pe St. cel Mare? Parea destul de serioasa treaba, cu balta de sange pe jos si masina urcata pe refugiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa devreme?

Da, am mai discutat asta si anii trecuti.

In primul rand mi-a mai trecut din nebunia primului an, cand am mers cu mobra pe 15 noiembrie la 2 grade; si in al doilea rand nu o cunosc inca destul de bine pe asta verde, si nu am gume cat sa mai risc sa o plimb.

Asa ca la smonic! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta ta consuma mai mult decat bmw-ul meu.... :D

 

True ! .. Nu`i bai .. este bani de gaz :)

 

Pai daca ar avea si el niste oglinzi mai mici ar reduce greutatea si nu ar mai consuma atat de mult...n-ar vedea nimic...dar ce mai conteaza :P

 

Adevarat frate ... la cata oglinzile am ... sa stii :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am revenit si eu.... pe forum...

De cateva zile bag overtime ca disperatul sa iasa bine proiectul...

 

Si eu le-am bagat la hibernat... nu de alta, dar incep sa devin comod, si parca nu imi place sa dârdâi de frig in fiecare dimineata...

 

Asta nu inseamna ca daca de maine revin 25 de grade, nu ies cu mobra :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am deschis discutia asta pe un alt topic insa nu am primit un raspuns care sa ma ajute, majoritatea mi-au spus ca ei nu au problema asta la motocicleta lor. Ma gandesc ca aici este locul mai potrivit fiindca este imposibil ca unul dintre voi sa nu intampine aceasi problema. Am o Honda CBR 600 F4i, an fabricatie: 2002, intamtriculata in 2003, Rulaj: 24.800 km; Am cumparat-o in 2008 de la primul proprietar la 12.000 km, si de 1 an si jumatate am un consum imens fata de cat consuma aceasta motocicleta in mod normal. I-am schimbat toate consumabilele in fiecare an, nu am lasat-o in frig iarna sau descoperita, etc ...

 

Am filtru de aer sport, bujii noi iridium, filtru de ulei noi, am reglat injectoarele - toate la acelasi nivel acum 1 an ... si de la consumul de 13-14 litri/100 km ---> am ajuns la 10 litri/100km.

 

Daca imi puteti spune ce ati facut voi daca v-ati confruntat cu problema asta ? De le ce ar putea sa-mi consume atat de mult ?

 

P.S. Pe loc, pe neutru, daca o turez la 10 rpm - imi scoate un fum negru. Multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am deschis discutia asta pe un alt topic insa nu am primit un raspuns care sa ma ajute, majoritatea mi-au spus ca ei nu au problema asta la motocicleta lor. Ma gandesc ca aici este locul mai potrivit fiindca este imposibil ca unul dintre voi sa nu intampine aceasi problema. Am o Honda CBR 600 F4i, an fabricatie: 2002, intamtriculata in 2003, Rulaj: 24.800 km; Am cumparat-o in 2008 de la primul proprietar la 12.000 km, si de 1 an si jumatate am un consum imens fata de cat consuma aceasta motocicleta in mod normal. I-am schimbat toate consumabilele in fiecare an, nu am lasat-o in frig iarna sau descoperita, etc ...

 

Am filtru de aer sport, bujii noi iridium, filtru de ulei noi, am reglat injectoarele - toate la acelasi nivel acum 1 an ... si de la consumul de 13-14 litri/100 km ---> am ajuns la 10 litri/100km.

 

Daca imi puteti spune ce ati facut voi daca v-ati confruntat cu problema asta ? De le ce ar putea sa-mi consume atat de mult ?

 

P.S. Pe loc, pe neutru, daca o turez la 10 rpm - imi scoate un fum negru. Multam fain!

 

Fumul se interpreteaza cam asa : fumul negru teoretic inseamna o supraalimentare, fumul albastru inseamna ulei.

Eu ti-as recomanda sa reglezi injectia din nou intr-un service pe care-l recomanda multa lume. Folosesti benzina cu cifra octanica mai mare? De asemenea verifica si reglajul de relanti. Vezi ca mi se pare ca noul dealer Honda oferea ceva verificare gratuita, insa nu sunt foarte sigur despre ce e vorba. Vezi http://www.honda-moto.ro/

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Diaboliq, chiar ma gandeam sa ma duc la Honda (chiar daca platesc mai mult pentru o verificare). Eu am fost la un atelier pe Sisesti la un tip Balamuc, si le-am reglat acolo. Am bagat in ea numai benzina de la Rompetrol normala de 95. De ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am deschis discutia asta pe un alt topic insa nu am primit un raspuns care sa ma ajute, majoritatea mi-au spus ca ei nu au problema asta la motocicleta lor. Ma gandesc ca aici este locul mai potrivit fiindca este imposibil ca unul dintre voi sa nu intampine aceasi problema. Am o Honda CBR 600 F4i, an fabricatie: 2002, intamtriculata in 2003, Rulaj: 24.800 km; Am cumparat-o in 2008 de la primul proprietar la 12.000 km, si de 1 an si jumatate am un consum imens fata de cat consuma aceasta motocicleta in mod normal. I-am schimbat toate consumabilele in fiecare an, nu am lasat-o in frig iarna sau descoperita, etc ...

 

Am filtru de aer sport, bujii noi iridium, filtru de ulei noi, am reglat injectoarele - toate la acelasi nivel acum 1 an ... si de la consumul de 13-14 litri/100 km ---> am ajuns la 10 litri/100km.

 

Daca imi puteti spune ce ati facut voi daca v-ati confruntat cu problema asta ? De le ce ar putea sa-mi consume atat de mult ?

 

P.S. Pe loc, pe neutru, daca o turez la 10 rpm - imi scoate un fum negru. Multam fain!

 

Si eu tot consum de 10 -12 am. In afara ii mai scot 7 -8.Filtru , toba sport .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...