Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna asta! O sustin! :)

Mwhahaha! Sa-mi ajunga si mie opincile si costumatia de ghost rider si numai acolo ne intalnim de acum. :P

 

Ghost rider din Brazilia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut pozele dar aparatul nu era al meu. Diseară intru în posesia lor Âşi am să le postez aici. :laugh:

 

După cum spuneam mai sus, eu am făcut pozele dar din păcate 50% din ele au ieÂşit prost. Nu era aparatul meu Âşi nici n-am Âştiut să-l setez corespunzător. În loc să-l pun pe auto l-am pus pe program.. Âşi mi-au ieÂşit aproape toate pozele miÂşcate. :P

 

TotuÂşi, postez pozele mai reuÂşite.

post-9816-1242425395_thumb.jpg

post-9816-1242425409_thumb.jpg

post-9816-1242425417_thumb.jpg

post-9816-1242425424_thumb.jpg

post-9816-1242425450_thumb.jpg

post-9816-1242425455_thumb.jpg

post-9816-1242425462_thumb.jpg

post-9816-1242425467_thumb.jpg

post-9816-1242425485_thumb.jpg

post-9816-1242425494_thumb.jpg

post-9816-1242425504_thumb.jpg

post-9816-1242425511_thumb.jpg

post-9816-1242425517_thumb.jpg

post-9816-1242425524_thumb.jpg

post-9816-1242425539_thumb.jpg

post-9816-1242425545_thumb.jpg

post-9816-1242425550_thumb.jpg

post-9816-1242425556_thumb.jpg

post-9816-1242425562_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr meeting ?

 

ps: domnisoara de pe cbr-u rosu VEW mai ungeti lantul...:P

pacat de motor.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr meeting ?

 

ps: domnisoara de pe cbr-u rosu VEW mai ungeti lantul...:)

pacat de motor.

 

Pff...Ramy treb sa-i faca treaba lu' Strumfu' :P

 

Daca n-are lantu uns nu merge :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: domnisoara de pe cbr-u rosu VEW mai ungeti lantul...:laugh:

pacat de motor.

Da, Âştiu. Mai întâi trebuie cuurățat că e vai de mama lui.. după care o sa fie Âşi uns :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tacanit.......e naspa???

 

 

Eu banuiesc ca e intinzatorul de la distributie, dar avand in vedere vechimea motocicletei poate fi distributia cu totul. Nu e naspa, se schimba :P

Cel mai bine mergi la un mecanic bun :laugh:

 

 

Cum zice si adidas, mergi la un mecanic (daca vrei da-mi un PM si iti recomand eu unul daca esti din Bucuresti) si o sa iti spuna daca e doar intinzatorul sau si lantul.

 

@gashca de "raceri" care pun genunchiul jos (sau urmeaza sa...). repetam experienta curand? Am slidere de tocit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zice si adidas, mergi la un mecanic (daca vrei da-mi un PM si iti recomand eu unul daca esti din Bucuresti) si o sa iti spuna daca e doar intinzatorul sau si lantul.

 

@gashca de "raceri" care pun genunchiul jos (sau urmeaza sa...). repetam experienta curand? Am slidere de tocit.

 

Daca nu sunt indiscret despre ce experienta este vb? ca as fi interesat sa vad, sa invat si poate sa incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR 600 F3 consum 6,8%....e mult e putin,regim 5,6k ture...?

F4 meu lua cam tot atat prin Bucuresti, insa cu doua persoane. E in "schema" consumul. Totusi, in prima faza, verifica filtrul de aer, iar daca nu stii nimic despre el, schimba'l. Poate varia consumul din cauza lui si cu 1litru. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci deja mis nervos lipseste si c.u.r.u meu odata de la prostitutuinii si vin 5 miliarde de motoare gagici tautate puii mei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR 600 F3 consum 6,8%....e mult e putin,regim 5,6k ture...?

 

Avand in vedere ca F4i`ul meu imi ia 9, dar de cele mai multe ori 10%, eu zic ca esti ok si in grafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca F4i`ul meu imi ia 9, dar de cele mai multe ori 10%, eu zic ca esti ok si in grafic.

sincer f4i-ul meu ia 7,5-8 si sincer este ok. oricum am si mina grea de multe ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e cam 7-8% in oras si avand in vedere ca merg la ore de varf, eu zic ca e acceptabil.

 

 

@BBL: tu ziceai ceva de un mecanic... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima intalnire la care am participat si eu....foarte tari pozele pacat de restu ca n-au iesit cum trebe...poate data viitoare facem mai multe :D

 

PS. 8.5-9% consum urban cbr F4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e OK consumul,asa cum am anticipat Filtrul de aer e nou,carb sincronizate ,iridiumuri Denso...partea proasta ca la orice drum mai lung tre sa stau cu pompa pe ea foarte des.Am avut inainte un GS 500 care facea cu un rezervor 400 km Cu ceberica nu am reusit decat 250 si intra pe rezerva ...incomod dar asta e ,dam inainte.Ma asteptam totusi la o valoare mult mai mica a consumului la injectie fata de carburatie.

 

 

La un moment dat cineva afirma ca intre motoarele de F3 si F4 e foarte mare diferenta.Poate cineva sa ma lumineze si pe mine?In afara faptului ca apare injectia ,mecanic care sunt acele foarte mari deosebiri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam totusi la o valoare mult mai mica a consumului la injectie fata de carburatie.

 

La un moment dat cineva afirma ca intre motoarele de F3 si F4 e foarte mare diferenta.Poate cineva sa ma lumineze si pe mine?In afara faptului ca apare injectia ,mecanic care sunt acele foarte mari deosebiri?

Stai putin, vad ca ai F3. Ce treaba are F3 cu injectia?

 

Uite aici o poza cu niste diferente intre F3 si F4. Zice acolo: virtually all-new engine..

 

post-3288-1242642697_thumb.jpg

 

 

Cat despre injectie, in general consumurile sunt mai mari decat la carburatie. Asta la motoare, la masini e invers, tot "in general"..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...