Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Arhimede, eu deabia acum am vazut blogu` tau. Foarte tare frate! Mi-a dat si o lacrima cand am vazut foto "arta cu a lu Xcite" si mi-am adus aminte cum arata micutza inainte si cum e acum ... Dar las`, ca are tati grija de ea .... si o sa arate chiar si mai bine ca inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am bifat si Biker's Otopeni... :P

Cu Alecs si Alexutzza...era si Adidasu prin preajma... :cheers:

 

Cum ti-a placut acolo? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care da Dumnezeu sa-mi ajunga cizmele saptamana asta, vineri iarasi la AmcKart. Care vreti esteti bine veniti. :P

 

Eu iar lucrez,asa ca pass :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No fucking way Jose!

Oricum vremea e nesigura asa ca asteptam prognoza de joi, ca cea de azi suna naspa. Ploi, vant.

Am vorbit si cu Arhimede la tembelefon si poate mergem sambata de dimineata, la 10:00 cel tarziu sa fim acolo sa intram macar de 2 ori pe circuit. In felul asta poate ne strangem mai multi si mergem in gasca. Poate fi considerata si asta o mica plimbare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No fucking way Jose!

Oricum vremea e nesigura asa ca asteptam prognoza de joi, ca cea de azi suna naspa. Ploi, vant.

Am vorbit si cu Arhimede la tembelefon si poate mergem sambata de dimineata, la 10:00 cel tarziu sa fim acolo sa intram macar de 2 ori pe circuit. In felul asta poate ne strangem mai multi si mergem in gasca. Poate fi considerata si asta o mica plimbare. :P

 

Eu sambata si duminica sunt pe drum...Bucuresti-Petrosani-Piatra Neamt-BUcuresti...pe cel mai virajat traseu cu putinta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sambata si duminica sunt pe drum...Bucuresti-Petrosani-Piatra Neamt-BUcuresti...pe cel mai virajat traseu cu putinta :P

 

Mda. Am uitat ca tu si Laurentiu o s-o luati de nebuni la drum...

 

Invitatia oricum ramane si pentru ceilalti.

Totul depinde de vreme... si de noroc (daca dimineata mai ai mobra la locul ei :) ).

La mine mai e si problema cu cizmele, dar si asa tot merg macar sa ma plimb, sa casc gura si sa fac poze. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Am uitat ca tu si Laurentiu o s-o luati de nebuni la drum...

 

Invitatia oricum ramane si pentru ceilalti.

Totul depinde de vreme... si de noroc (daca dimineata mai ai mobra la locul ei :cheers: ).

La mine mai e si problema cu cizmele, dar si asa tot merg macar sa ma plimb, sa casc gura si sa fac poze. :)

 

da da da :) amkart :P jenunkii pe gios :blink: cand mergem?

Editat de adrenaline_hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... da, da, da insa pana acum suntem doar 3 doritori, se stiu ei care. :)

Uameni, ca sa zic asa, nu e obligatoriu sa va dati, gen... Au si bar acolo, pizza buna, umbrele, aer mai curat decat jegul din Constitutiei.

Nu? Deloc? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti ,imi ziceti si mie va rog, ce lichid de frana trebuie sa pun eu la cbr meu ?

si daca trebuie schimbat cu totul sau merge si completat ? Matematik spunea ca trebuie schimbat cu totul ca isi pierde din proprietati..... :)

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matematik ti'a spus bine, lichidul de frana la modul ideal ar trebui schimbat anual, maxim la 2 ani.

daca vrei tzatza de matza, ia Motul RBF600, insa e 45lei bidonasul (ajunge totusi sa schimbi la 2 motoare).

daca nu vrei sa te complici, poti pune orice lichid de frana DOT4 (scrie si pe capacul de la rezervorul de lichid de frana...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ideea e ca trebuie golita instalatia si aerisita, care nu stiu daca se poate face acasa...iti trebuie ceva care trage aeru si ma indoiesc ca ar merge cu un aspirator.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matematik ti'a spus bine, lichidul de frana la modul ideal ar trebui schimbat anual, maxim la 2 ani.

daca vrei tzatza de matza, ia Motul RBF600, insa e 45lei bidonasul (ajunge totusi sa schimbi la 2 motoare).

daca nu vrei sa te complici, poti pune orice lichid de frana DOT4 (scrie si pe capacul de la rezervorul de lichid de frana...)

 

Multumesc Adi pt raspuns :)

la finantele mele cred ca aleg totusi DOT4 . :P

 

 

Da ideea e ca trebuie golita instalatia si aerisita, care nu stiu daca se poate face acasa...iti trebuie ceva care trage aeru si ma indoiesc ca ar merge cu un aspirator.

:cheers:

da,asta este o problema . :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ideea e ca trebuie golita instalatia si aerisita, care nu stiu daca se poate face acasa..

ba tocmai acasa se face, deschizi geamul si usa si se face curent. sa vezi ce o sa se aeriseasca! :P

la modul serios, treaba se face banal cu un furtun de perfuzie, am scris pe topicul cu franele de la sectiunea service. :)

 

LE: Pentru schimbarea efectiva a lichidului de frana, recomand un baiat de care am auzit numai de bine: Florin -v.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi tu satanist pe moto, la farmacie si cere furtun de perfuzie...sa vezi ce fata face tanti de acolo...:cheers:

Cred ca m-as strica de ras.

Exact asa am cerut, dar tanti a fost foarte cooperanta si mi'a spus ca doar furtun n'au, insa au kit de perfuzie. WOW, are si ac, dati'mi, unul! :P

ce'o fi zis? "astia acuma nu se mai injecteaza cu seringa, baga direct la perfuzie!" :)

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi tu satanist pe moto, la farmacie si cere furtun de perfuzie...sa vezi ce fata face tanti de acolo...:P

Cred ca m-as strica de ras.

 

Eu fac rost de la munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...