Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alex21, daca botezul e mersul la Bikers in Otopeni atunci tu si cu mine am avut parte deja ;) E adevarat, hot dogi nu prea mai aveau, dar am mancat niste piese de rezerva din alea (aripioare), asa ca tot aia e.

 

Cine merge pe Amkart si de la ce ora? Eu ies de la serv abia la ora 17.00 :) dar as vrea sa vin si eu, sa vad cum se fac de ras baietii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un CBR alb-rosu-albastru ;) O sa faceti intrunire separata. :)

 

Pana una-alta maine s-ar putea sa se organizeze "cursuri" amkart AlterEgo-Gixu...Romeo este invitat la proces, daca mai sunt doritori sunt rugati sa trimita un CV...

 

E un pamflet asa ca nu va opariti (inca) :D

 

 

Ma io in timpul saptamanii nu am cum sa vin, lucrez pana la 5, asa ca...Doar vinerea si in weekend pot sa ma alatur voua.

 

 

Si apropo de satanisti, am fost aseara cu Jordy sa se obisnuiasca cu mobra cea noua, si langa noi a mai fost Prodigy (pentru cine il stie), Shinu (a cazut cu mobra in benzinarie, dupa socoteli era a opta cazatura) si inca un F4iS. Astia satanisti, faceau liniute la semafor, 200+ in oras.

Noi cuminti, asiguram spatele.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu o mica problema la f2-ul meu. Nu o mai pot scoate la punctul mort decat foarte greu. Din a 1-a sare direct in a 2-a si invers (din a 2-a in a 1-a). Si asta manevrand usor schimbatorul. Stau cu moto pe loc vreau sa scot din a 1-a la punctul mort, schimbatorul opune o rezistenta mai mare decat de obicei, iar daca trag un pic mai tare sare direct in a 2-a.

 

Sper ca am dat toate detaliile corect.

 

Ce poate sa fie?

Merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu o mica problema la f2-ul meu. Nu o mai pot scoate la punctul mort decat foarte greu. Din a 1-a sare direct in a 2-a si invers (din a 2-a in a 1-a). Si asta manevrand usor schimbatorul. Stau cu moto pe loc vreau sa scot din a 1-a la punctul mort, schimbatorul opune o rezistenta mai mare decat de obicei, iar daca trag un pic mai tare sare direct in a 2-a.

 

Sper ca am dat toate detaliile corect.

 

Ce poate sa fie?

Merci,

Sunt o groaza de service-uri in Capitala , mergi si fa o constatare la un mecanic mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex21, daca botezul e mersul la Bikers in Otopeni atunci tu si cu mine am avut parte deja ;) E adevarat, hot dogi nu prea mai aveau, dar am mancat niste piese de rezerva din alea (aripioare), asa ca tot aia e.

 

Cine merge pe Amkart si de la ce ora? Eu ies de la serv abia la ora 17.00 :) dar as vrea sa vin si eu, sa vad cum se fac de ras baietii...

 

 

si clatiteee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma io in timpul saptamanii nu am cum sa vin, lucrez pana la 5, asa ca...Doar vinerea si in weekend pot sa ma alatur voua.

 

 

Si apropo de satanisti, am fost aseara cu Jordy sa se obisnuiasca cu mobra cea noua, si langa noi a mai fost Prodigy (pentru cine il stie), Shinu (a cazut cu mobra in benzinarie, dupa socoteli era a opta cazatura) si inca un F4iS. Astia satanisti, faceau liniute la semafor, 200+ in oras.

Noi cuminti, asiguram spatele.

 

Motorul lui Prodigy mai exista? A rezistat "tentatiei" de a frana prosteste dupa ce a prins ceva viteza? :)

 

 

 

Mesaj completat

La OTP nu cred ca "e" clatite...:D

 

E si clatite ;) Cel putin erau acum 1000 de ani cand inca frecventam zona(zoster)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La OTP nu cred ca "e" clatite...:D

e pe clatite ochii cu apa rece dupa ce venise nota de plata ;) ,cateva limonade,cativa hot-dog si neste aripioare cu clatite 350 ron :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma din cate am vazut eu atunci cand am fost cu voi la bikers botezu a fost sa ii se taie curentu la motor cand dai sa pleci :)) sau cel putin asta ia facut alx31(sau vlad) lu zaelu

 

nici nu ma gandeam care ajunge primu la bikers oricum atunci ati fost funny ca nu ati mai mers asa de incet de o caruta de timp si totusi nu era chiar asa de incet cel putin pt mine nu era incet deloc

Editat de Alx21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma din cate am vazut eu atunci cand am fost cu voi la bikers botezu a fost sa ii se taie curentu la motor cand dai sa pleci :D) sau cel putin asta ia facut alx31(sau vlad) lu zaelu

nici nu ma gandeam care ajunge primu la bikers oricum atunci ati fost funny ca nu ati mai mers asa de incet de o caruta de timp si totusi nu era chiar asa de incet cel putin pt mine nu era incet deloc

 

Varianta cu "opritul" alimentarii pe loc este pt cei vechi, cei noi isi primesc botezul la minim 100 kmh si musai in depasire :D Daca scapi esti demn sa fii ceberist... :)

Mesaj completat

e pe clatite ochii cu apa rece dupa ce venise nota de plata ;) ,cateva limonade,cativa hot-dog si neste aripioare cu clatite 350 ron

 

Fitzele costa... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta cu "opritul" alimentarii pe loc este pt cei vechi, cei noi isi primesc botezul la minim 100 kmh si musai in depasire ;) Daca scapi esti demn sa fii ceberist... :)

 

aa da doar atat ? ok atunci nici nu imi trb sa fiu cbrist ma multumesc sa fiu eu si motoru meu singur :D))))

Editat de Alx21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe clatite ochii cu apa rece dupa ce venise nota de plata :D ,cateva limonade,cativa hot-dog si neste aripioare cu clatite 350 ron :)

Pai specificati si CATE bucati bikeri ati fost pe nota aia de plata, e imposibil sa fi fost 3-4 oameni si sa fi platit atata la ce ati luat. Eu ultima oara am devorat o scarita rizoma (fitze!), placinta cu mere + inghetata si niste apa aplatizata. Asta doar eu, insa eram cu nevasta'mea si inca doi prieteni, iar nota de plata totala a fost 177lei. Asa ca 350lei e utopie. Bine ca am fost cu masina, ca la cat am mancat nu m'as mai fi putut apleca pe ghidon.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imposibil, neica, imposibil de plecat de la servici la ora aia, asa ca ... :)

 

vine weekendu si poate merg si eu cu tine sau ma rog cu voi sa vedem macar sa ma uit cum se dau alti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...